Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

Wypadek w trakcie sylwestra - jak pokryć szkody?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Wypadek w trakcie sylwestra - jak pokryć szkody?

Sylwester to wydarzenie z reguły bardzo huczne, głośne i bardzo spektakularne. Są oczywiście miłośnicy spokojnej i stonowanej imprezy. Spędzają wówczas ten wieczór w domu samotnie lub w małym gronie osób najbliższych. Nic w tym złego, każdy świętuje tak jak lubi. Inni wybierają się w tę noc na zorganizowany bal, a jeszcze inni zamierzają bawić się tej nocy na rynku miejskim. Miejska zabawa jest bardzo popularna i cieszy się dużym zainteresowaniem. Niestety, wiąże się też z pewnymi zagrożeniami. Co zrobić, gdy w trakcie sylwestra zdarzy się wypadek?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zespół i występujący

Jeżeli w czasie miejskiego Sylwestra przewidziane są występy zaproszonych gości, to warto by zaproszeni zadbali o ubezpieczenie na tę noc swojego sprzętu. Dzieje się bardzo dużo, często jest chaos, zamieszanie, harmider i to powoduje, że ze sprzętem może się coś złego zdarzyć. Jego ubezpieczenie pozwoli wyegzekwować od towarzystwa ubezpieczeniowego pieniądze, za które będzie można odkupić to, co się w czasie zdarzenia zniszczy. Dzięki temu występujący zespół nie poniesie strat, a jeżeli nawet to będą to straty bardzo niewielkie, wręcz niezauważalne. Wielokrotnie jednak okazuje się, że zakup sprzętu z ubezpieczenia okazuje się korzystnym rozwiązaniem.

Organizator imprezy

Podmiot, którym zwykle jest miasto, organizujący imprezę powinien zadbać o wszelkie aspekty zabezpieczenia tego przedsięwzięcia. Przy czym, należy pamiętać o zadbaniu o służby porządkowe, odpowiednie sektorowanie osób bawiących się i zabezpieczenie porządku zabawy. Oczywiście, należy również pamiętać o ubezpieczeniu OC dla organizatora imprez masowych. Jest to specjalny rodzaj ubezpieczenia, który chroni organizatora na wypadek roszczeń ze strony uczestników imprezy. W razie zdarzenia, wypadku, osoba poszkodowana w tym wypadku ma prawo zwrócić się do organizatora imprezy masowej ze swoim roszczeniem finansowym. Przy czym, poszkodowany nie musi doznać uszczerbku wyłącznie na własnym zdrowiu. Może również doznać uszczerbku na mieniu. Ważne jednakże, by poszkodowany udowodnił, że jego straty finansowe lub zdrowotne wynikają z niedbałości lub błędów organizacyjnych podmiotu odpowiedzialnego. Jeżeli dojdzie na przykład do złamania ręki lub nogi, ale na skutek popchnięcia przez innego uczestnika tejże imprezy, wówczas jej organizator za to nie odpowiada. Obowiązek udowodnienia odpowiedzialności w tym przypadku spoczywa na osobie, która zgłasza roszczenie. Jeżeli jej żądania będą bez zasadne nie otrzyma odszkodowania. Jeżeli udowodni winę organizatora, pieniądze otrzyma.

Pokaz sztucznych ogni

Szczególnie niebezpieczny jest pokaz sztucznych ogni. Ostatnio coraz częściej zastępowany pokazem laserowym, znacznie bezpieczniejszym. Pokaz sztucznych ogni może być zorganizowany przez podmiot odpowiedzialny za całą imprezę. Wówczas w polisie OC należy zawrzeć odpowiednią klauzulę dotyczącą poparzeń na skutek użytkowania fajerwerków. Taki pokaz można również zlecić firmie zewnętrznej. Wówczas to ona jest odpowiedzialna nie tylko za bezpieczeństwo w czasie demonstracji, ale również ponosi odpowiedzialność gdyby komuś coś się stało na skutek błędów lub niedopatrzeń. W takiej sytuacji organizator imprezy masowej powinien zweryfikować polisę ubezpieczeniową podmiotu zewnętrznego. Jeżeli jest tam dołączona klauzula dotycząca sztucznych ogni, to można z taką firmą wejść we współpracę. Widać zatem wyraźnie, że w trakcie z pozoru niewinnej zabawy sylwestrowej wiele się może wydarzyć. Warto więc się przygotować na różne okoliczności i wszystkie możliwe ryzyka i zagrożenia ubezpieczyć, żeby móc w razie zdarzenia pozyskać pieniądze z polisy na pokrycie jego konsekwencji.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty