Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Rodzaje ubezpieczeń na życie – jakie wyróżniamy?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Rodzaje ubezpieczeń na życie – jakie wyróżniamy?

Na rynku istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń, warto dokładnie przeanalizować wszystkie czynniki, począwszy od terminu, ilości ubezpieczonych osób i celu zakupu polisy i wybrać odpowiednią ofertę dla siebie. Nie zapomnij skorzystać z porównywarki, która pozwoli wybrać Ci najlepszą polisę w dobrej cenie!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak wybrać ubezpieczenie?

Oferty polis ubezpieczeniowych różnią się w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim można wykupić ubezpieczenie indywidualnie lub grupowe. Dodatkowo można zróżnicować je z uwagi na cel. Niektórym osobom bardziej przyda się polisa posagowa czy inwestycyjna, a innym ochronna lub standardowa polisa na życie. Umowy można zawrzeć na określony termin lub bezterminowo. Niekiedy na cenę ubezpieczenie wpływa także wiek i stan zdrowia. Aby wybrać najlepszą dla siebie ofertę, warto przeanalizować wszystkie te czynniki.

Polisa ubezpieczeniowa na życie może kosztować mniej niż myślisz! Sprawdź na porównywarce i otrzymasz porównanie od 7 różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych

Indywidualna polisa na życie – dla kogo?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest indywidualna polisa na życie. Świetnie sprawdzi się dla osób szukających zabezpieczenia finansowego dla siebie i najbliższych. Nierzadko takie ubezpieczenie obejmuje osoby do wyznaczonego roku życia, najczęściej jest to 60 lat. Dokładny zakres ubezpieczenia i sytuacje, kiedy poszkodowany powinien otrzymać świadczenie, zależne są od konkretnej umowy. Czasami obejmują one tylko śmierć, a inne poszczególne choroby. Warto dokładnie przeanalizować ofertę rozszerzeń, które pozwolą ubezpieczyć się, np. przed zachowaniem na nowotwór lub udar mózgu. Oczywiście im większa ochrona, tym trzeba się liczyć z wyższymi ratami polisy.

Dla kogo polisa grupowa?

Grupowa polisa na życie to świetne rozwiązanie dla pracodawców, którzy chcą zapewnić ubezpieczenie swoim pracownikom. Zwykle pracodawca opłaca taką polisę w całości lub potrąca określoną wcześniej część z wynagrodzenia. Ubezpieczenie grupowe może przybierać różne formy i ochraniać zarówno pracownika, jak i jego bliskich. Niektóre polisy oferują również opiekę zdrowotną w prywatnych placówkach medycznych u różnego typu specjalistów. Czasami pracownicy mają do wyboru odpowiedni pakiet medyczny, który różni się ceną i zakresem ochrony. Ubezpieczenie terminowe oraz bezterminowe

Zgodnie z tym, o czym wspomnieliśmy na początku artykułu – polisy dzielą się na bezterminowe i terminowe. Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że ochraniają całe życie ubezpieczonego, a warunkiem wypłacenia świadczenia jest jego śmierć. Oczywiście przedmiotem ochrony może być także zdrowie osoby ubezpieczonej, a zakres polisy różni się w zależności od wykupionych rozszerzeń. Ubezpieczenie terminowe to takie, które jest zawierane na określony czas. Odszkodowanie można uzyskać tylko wtedy, gdy nieszczęśliwy wypadek lub śmierć miały miejsce w okresie, w którym obowiązuje umowa.

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Ubezpieczenie na życie i dożycie to jedna z polis ochronno-oszczędnościowych. Dzięki takiej ochronie możesz czuć się bezpieczny, a jednocześnie oszczędzić pieniądze. Polisa na życie i dożycie zwykle zawierana jest na konkretny termin, np. do 60 roku życia. Ubezpieczony otrzyma świadczenie w przypadku, gdy dożyje terminu zapisanego w umowie lub rodzina otrzyma odszkodowanie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej taką polisą. Oczywiście dokładna forma zależy od ubezpieczyciela i rodzaju podpisanej umowy. Ubezpieczenie posagowe, inwestycyjne i polisa z funduszem kapitałowym

Ubezpieczenie posagowe polega na zapewnieniu ochrony potomkowi. Wykupić ubezpieczenie może każdy dorosły i wygasa ono po przekroczeniu przez dziecko wyznaczonego w umowie wieku. Jeśli nastąpi śmierć rodzica, ubezpieczenie będzie płacić firma ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie z funduszem kapitałowym polega na tym, że wpłacane pieniądze na poczet ubezpieczenia jednocześnie inwestowane są w fundusze kapitałowe zakładu ubezpieczeń. Kwota składki jest zapisywana w umowie, a niektórzy ubezpieczyciele pozwalają na zmianę części składki na ochronę życia lub inwestycję. Ubezpieczenie inwestycyjne ma na celu jedynie pomnażanie oszczędności i ochrona zależy od powodzenia wykupionej inwestycji.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty