Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenie w ciąży – jaką polisę warto posiadać?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie w ciąży – jaką polisę warto posiadać?

O ubezpieczenie zdrowotne w ciąży warto postarać się jeszcze na etapie planowania powiększenia rodziny. Firmy ubezpieczeniowe stosują okres karencji, który polega na wyłączeniu opłacania świadczeń na kilka miesięcy, dlatego wtedy zakup polisy mija się z celem. Warto pomyśleć zarówno o zakupie ubezpieczenia na życie, jak i polisy zdrowotnej w czasie ciąży. Wysokość świadczeń różni się w zależności o wysokości opłacanych składek oraz wyboru firmy ubezpieczeniowej. Warto skorzystać z porównywarki cen i wybrać najlepszą dla siebie!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak działa ubezpieczenie w ciąży?

Jeżeli planujesz powiększyć swoją rodzinę, ubezpieczenie w ciąży może okazać się świetną propozycją. Polisa zdrowotna często obejmuje wizyty u ginekologa, opłatę za poród, a także opiekę nad dzieckiem w pierwszych miesiącach życia. Nie należy mylić jej z ubezpieczeniem na życie z tytułu urodzenia dziecka, które zobowiązuje do wypłacenia przez ubezpieczyciela jednorazowej sumy. Warto jednak pamiętać, aby zakup ubezpieczenia rozważyć przed zajściem w ciążę, gdyż ubezpieczyciele często stosują okres karencji. Oznacza to, że w tym czasie osoba ubezpieczona nie może skorzystać ze świadczeń. Firmy zwykle proponują termin od 3 do 12 miesięcy.

Ile można otrzymać za urodzenie dziecka?

Kwota, którą możesz utrzymać z tytułu urodzenia dziecka, różni się w zależności od wielkości płaconej składki. Zwykle jest to 1000-1500 złotych. Ciekawe, że jeśli kobieta urodzi bliźniaki – ma szanse nawet na 150 % świadczenia, aczkolwiek dokładne informacje na ten temat zawarte są w umowie. Polisę warto wykupić także na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, jakim jest urodzenie martwego dziecka. W takim przypadku świadczenie może liczyć na 3000 złotych. Należy pamiętać, że można wtedy starać się o urlop macierzyński, a także o zasiłek pogrzebowy.

Pomyśl o przyszłości swojego dziecka już dziś! Zapewnij mu pieniądze na start w dorosłe życie Przejdź do formularza

Karencja – o co dokładnie chodzi?

Myśl o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym powinna pojawić się znacznie wcześniej, niż wynik pierwszego badania USG. Warto pomyśleć o nim jeszcze przed zajściem w ciążę, gdyż firmy ubezpieczeniowe zawierają w swoich umowach karencję. Nazywa się tak okres, w którym osoba korzystająca z polisy nie może otrzymać świadczeń pieniężnych. Karencja trwa zwykle od 3 do 12 miesięcy i dopiero po upływie tego czasu kobieta może skorzystać z usług medycznych, np. wizyt w gabinecie ginekologicznym. Wysokość składki zależy od wieku, stanu zdrowia i oferowanych rozszerzeń podstawowej oferty.

Ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciąży

Wcześniej wspomnieliśmy nieco o polisie zdrowotnej, aczkolwiek warto dokładniej przyjrzeć się temu tematowi. Na co może liczyć kobieta, która wykupiła ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciąży? Oczywiście wszystko zależy konkretnie od oferty i wykupionego pakietu, aczkolwiek najczęściej jest to prowadzenie ciąży, badania diagnostyczne, laboratoryjne, a także opieka nad dzieckiem w przeciągu pierwszego miesiąca życia. Pamiętaj, że zawsze dokładne informacje zapisane są w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia – warto się z nimi dobrze zapoznać przed zakupem konkretnej polisy. Nierzadko dostępne badania można wykonać w określonych placówkach współpracujących z ubezpieczycielem. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, lepiej zapoznać się z nimi wcześniej.

Ubezpieczenie premium dla ciężarnych

Niektóre z firm ubezpieczeniowych oferują dodatkowe usługi i rozszerzenia, aby zapewnić najlepszy komfort wszystkim ciężarnym. Stawki za składki bywają wysokie, ale jakość usług jest wykonywana z najwyższą dbałością. Niekiedy ubezpieczyciel oferuje porody w pokojach o wysokim standardzie (ceny sięgają nawet 20 tysięcy złotych), cesarskie cięcie na życzenie lub poród w domowych warunkach z własną opieką medyczną. Niektóre z firm oferują ubezpieczenie dziecka, np. do 9 roku życia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty