Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Co jest ważne przy zawieraniu polisy na życie?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Rodzina konsultuje ubezpieczenie na życie

Zawieranie ubezpieczenia na życie wiąże się z koniecznością starannego i bardzo dokładnego przemyślenia każdego jej aspektu. Co dokładnie jest planowane, jakie dokładnie są oczekiwania, jakie są potrzeby. Wszystko trzeba przemyśleć, ponieważ znacznie bardziej kalkuluje się dokonanie dobrego zakupu od razu niż potem planowanie dokupień. Jak zatem wybrać dobrą polisę? Co jest ważne przy jej zawieraniu?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zawarcie polisy na życie

Ubezpieczenie na życie składa się zasadniczo z dwóch części. Pierwszą z nich jest część podstawowa i część dodatkowa. Część podstawowa to ubezpieczenie na życie, a często również przejęcie opłacania składek. To polisa, którą trzeba wykupić decydując się w ogóle na ochronę swojego życia i zdrowia. Drugi element polisy to umowy dodatkowe. Umowy dodatkowe ochraniają poszczególne aspekty ludzkiego zdrowia. To zabezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu i operacji, na wypadek poważnej choroby czy uszczerbku na zdrowiu. Warto zadbać o to, by wybrana polisa na życie była wyposażona we wszystkie te elementy. Dzięki temu będzie rzeczywiście praktyczna i przydatna i sprawdzi się w każdej sytuacji.

Suma ubezpieczenia w polisie na życie

Drugą ważną kwestią, na którą trzeba koniecznie zwrócić uwagę, są sumy ubezpieczenia na każdej umowie. Warto się zastanowić, jaka kwota może być potrzebna w razie zdarzenia, przy czym zupełnie inne sumy ubezpieczenia powinny być ustalone dla ochrony życia i inne dla ochrony zdrowia. Przy umowie ubezpieczenia na życie, warto wziąć pod uwagę to, że pieniądze mogą być potrzebne na dłużej, mogą pomóc sfinansować kredyt lub budowę domu. To zawsze powinny być większe kwoty. Natomiast, w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych można wnioskować o nieco mniejsze pieniądze, bo koszty leczenia nie są aż tak duże. Nie mniej jednak, warto to bardzo starannie przeliczyć i zaplanować.

Wyłączenia z polisy na życie

Wyłączenia od odpowiedzialności to również bardzo istotna kwestia. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie zawsze ponosi odpowiedzialność za działania ubezpieczonego. Jeżeli ten naraża swoje życie i zdrowie będąc pod wpływem alkoholu, wówczas firma ubezpieczeniowa nie będzie ponosiła za to odpowiedzialności i nie poniesie kosztów wypadku. Jeżeli zaś zdarzenie będzie spowodowane złym stanem zdrowia, który ubezpieczony ukrył przed firmą ubezpieczeniową, to również towarzystwo nie wypłaci świadczenia. Właśnie dlatego przed zawarciem umowy warto sprawdzić i zweryfikować te wszystkie informacje by wiedzieć, kiedy wypłata na pewno nie będzie możliwa.

Okres ochrony polisy na życie

Przy zawieraniu polisy na życie bardzo duże znaczenie ma również okres ochrony. Polisa może zostać zawarta na wskazany okres lub do określonego momentu w życiu osoby ubezpieczonej. Niezależnie od tego, która opcja zostanie wybrana, to trzeba wiedzieć jak to działa, kiedy ewentualnie poszukać przedłużenia ubezpieczenia i do kiedy to, właśnie zawarte jest ważne

Karencje a obowiązywanie polisy

Karencja w ubezpieczeniu to okres, gdy polisa nie działa, ale trzeba za nią płacić. Towarzystwa ubezpieczeniowe odchodzą już od rozwiązań z karencjami ale jeszcze gdzie niegdzie są stosowane. Warto więc wiedzieć, jaki okres karencji dotyczy poszczególnych umów. To pozwoli oszacować, czy warto się w ogóle w taką umowę angażować, czy to raczej nie ma sensu, a w razie zdarzenia pozwoli uniknąć zaskoczenia i rozczarowania z powodu tego, że jeszcze umowa nie działa. Zawarcie ubezpieczenia na życie i zdrowie to ważna kwestia dlatego warto się do tego starannie przyłożyć.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty