Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Czy można ubezpieczyć nagrobek?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Nagrobek ulegający zniszczeniu który powinien być ubezpieczony i odnowiony

Ubezpieczenie nieruchomości to polisa, która bardzo często wzbogacona jest przez różnorodne opcje dodatkowe. Wśród nich mogą znajdować się między innymi ubezpieczenia innych nieruchomości użytkowych, jak garaż czy altana, ale również, można zdecydować się na ubezpieczenie nagrobka. Wszystko po to, by przekonać do siebie klientów i nakłonić ich do tym bardziej chętnego wybrania oferty danej firmy, a nie skorzystania z polisy u konkurencji. Co więc z ubezpieczeniem nagrobka? Jak się kształtuje ta polisa?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie nagrobka

Nagrobki to bardzo często koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wydatki na pomniki bywają ogromne, a ich zniszczenie bywa bardzo dotkliwą stratą dla bliskich osób, które w danym miejscu są pochowane. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniu klienta firmy ubezpieczeniowe wymyśliły taką możliwość, jaką jest ubezpieczenie właśnie nagrobka. Dzięki temu, w razie jego zniszczenia można otrzymać pieniądze z odszkodowania na naprawę. Ubezpieczenie nagrobka nie jest oferowane przez żadną z firm, jako polisa indywidualna. Stanowi uzupełnienie ubezpieczenia majątkowego. Jest to tak zwana opcja w ubezpieczeniu, która ma za zadanie przekonać klientów do skorzystania z tej oferty ubezpieczenia, a nie innej. Oczywiście, jest to forma dodatkowo płatna, nie mniej warto rozważyć jej wykupienie, szczególnie, jeżeli w nagrobki zostały poczynione inwestycje. Na razie oferowana jest przez PZU i Wartę, ale nie jest powiedziane, że kolejne firmy nie włączą jej do swojej propozycji.

Co chroni ubezpieczenie nagrobka?

To, co znajduje się w zakresie ochrony ubezpieczenia nagrobka, to zależy w dużej mierze od towarzystwa ubezpieczeniowego, które je oferuje. Ochroną nie są objęte działania zarządu cmentarza czy kamieniarzy. Obsuwanie się ziemi pod nagrobkiem również nie znajduje się w zakresie ochrony. Jest nią objęta dewastacja czy zniszczenie spowodowane działaniem sił natury. Ochroną jest również otoczone ryzyko kradzieży płyt nagrobnych. Ważne jednak, by dobrze zapoznać się ze szczegółami tego ubezpieczenia. Polisa bowiem nie działa, jeżeli nie zostaną spełnione określone zasady i wymagania. Płyty nagrobne muszą być więc odpowiednio przytwierdzone do pomnika i odpowiednio zabezpieczone, tak by ich usunięcie nie było bezproblemowe. Zapoznanie się ze wszystkimi wymaganiami, wyłączeniami i regulacjami zawartymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia sprawia, że polisa jest zawierana bardziej świadomie i można z niej znacznie bardziej skorzystać. Warto tę zasadę zastosować również do ubezpieczenia nagrobków.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty