Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Czy warto ubezpieczyć laptopa?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Pani korzysta z ubezpieczonego laptopa

Laptop to coraz cenniejsze i coraz bardziej osobiste urządzenie. Mimo tego, że samo urządzenie zdecydowanie staje się coraz tańsze, to informacje w nim zawarte i przechowywane w nim treści stają się cenniejsze, a przez to również sam laptop znacznie zyskuje na wartości dla jego właściciela. Czy zatem ubezpieczenie urządzenia jest rzeczywiście opłacalne? Czy warto to robić? Co warto wiedzieć o takim ubezpieczeniu?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie laptopa

Zasadniczo na rynku dostępne są dwie wersje ubezpieczenia laptopów. Pierwsza z nich, najbardziej popularna, to tak zwana przedłużona gwarancja. Typowa gwarancja na laptopa trwa dwa lata. Jeżeli kupujący zdecyduje się nieco dopłacić, to może otrzymać przedłużenie gwarancji w sumie na pięć lat. To oznacza, że w razie awarii sprzętu sprzedawca musi go przyjąć do naprawy i to całkowicie za darmo. Urządzenie musi być serwisowane, a klient nie może spotkać się z odmową. To bardzo wygodne rozwiązanie. Klient nie musi szukać serwisu, bo zwraca urządzenie do sklepu, w którym je kupił. Dzięki temu znacznie szybciej i łatwiej może załatwić ważną dla siebie naprawę.

Polisa ubezpieczeniowa uszkodzenia komputera NNW

Druga opcja to typowa polisa ubezpieczeniowa uszkodzenia komputera NNW, kradzieży i uszkodzeń mechanicznych. Dostępna jest ona w ofercie dla firm i klientów indywidualnych. W ofercie dla firm, ubezpieczenie działa praktycznie cały czas, niezależnie od tego, gdzie ów laptop się znajduje i kto z niego korzystał. Wystarczy, że stanowi element majątku firmy i jako taki jest właśnie objęty polisą ubezpieczeniową. Klienci indywidualni mogą ubezpieczyć swojego laptopa w ramach polisy ubezpieczeniowej dla ruchomości domowych. Z tym że trzeba tutaj pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Ochrona działa wyłącznie w obrębie ubezpieczonej nieruchomości. Jeżeli laptop zostanie skradziony w podróży, a nie z domu czy też w podróży zostanie zniszczony, to polisa ubezpieczeniowa nie będzie działać. Ważne jednak by wiedzieć, że wszystkie oferowane ubezpieczenia laptopów obejmują swoją ochroną naprawę sprzętu lub gwarantują wypłatę pieniędzy w razie zniszczenia lub uszkodzenia komputera, ale nie gwarantują zabezpieczenia danych. Jeżeli na skutek awarii dane zostaną skasowane, to niestety, żadne ubezpieczenie nie przejmuje na siebie za to odpowiedzialności. Ubezpieczenie laptopa to sposób na oszczędzenie pieniędzy, które trzeba by było wydać na jego naprawę. Warto się jednak zastanowić, która z dostępnych opcji będzie w tym wypadku najbardziej korzystna i która najbardziej spełni oczekiwania właścicieli urządzenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty