Czy warto wybrać polisę na życie w abonamencie?

Ubezpieczenia abonamentowe to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają różnorodnych rozwiązań ubezpieczeniowych i chcą odnaleźć to, które okaże się najbardziej korzystne. Ubezpieczenie na życie w abonamencie, będzie dla niektórych klientów rozwiązaniem korzystnym, inni zaś znajdą w nim rozwiązanie wszystkich swoich problemów. Jak działa i czy warto rzeczywiście z tego skorzystać? Oto najważniejsze informacje.
Polisa na życie w abonamencie - charakterystyka
Przede wszystkim należy się zastanowić co to jest ubezpieczenie w abonamencie i na czym ono polega, zanim przejdziemy do rozważania jego wad i zalet i analizowania, czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować. Ubezpieczenie w abonamencie zostało stworzone dla tych klientów, którzy oczekują dokonania transakcji zakupu polisy w sposób możliwie prosty, szybki i łatwy, bez kontaktu z agentem, a jeżeli ten kontakt jest już potrzebny, to przy jego możliwej minimalizacji. Dzięki temu klient oszczędza czas na spotkania, rozmowy i rozważania. Otrzymuje konkretną propozycję, na którą może się zdecydować bądź nie. Jednocześnie, takie ubezpieczenie może być nieco tańsze, ponieważ po stronie firmy ubezpieczeniowej również zostały zminimalizowane formalności i aktywności, a skoro tak, to zminimalizowane zostały również koszty. Ubezpieczenie na życie w abonamencie to konkretny produkt ubezpieczeniowy, którego klient nie może samodzielnie modyfikować. Z reguły w ofercie znajdują się jego różnorodne warianty. Różnią się one zakresem ubezpieczenia, sumami dostępnych świadczeń i w efekcie składką za każdą polisę. Klient wybiera między dostępnymi opcjami, ale sam nie może zaproponować zmian, sum ubezpieczenia czy wyłączenia jakiejś umowy z polisy. Jest to więc w pewnym sensie produkt sztywny, ale to sprawia, że łatwiej dokonać wyboru i podjąć decyzję. W przypadku ubezpieczeń konstruowanych w czasie spotkania z agentem, każdy element wymaga starannego przemyślenia i rozważenia, a co za tym idzie, zabiera czas na ostateczne ukonstytuowanie polisy.
Polisa ubezpieczeniowa na życie w abonamencie - wady i zalety
Jakie są więc plusy i minusy tego rodzaju rozwiązania? Ich przemyślenie i przeanalizowanie pomoże podjąć decyzję co do tego, czy w ogóle warto ją zawierać. Plusem z pewnością jest to, że jest to produkt gotowy, stworzony. To polisa, w której wszystkie poszczególne elementy są już opracowane i sam ubezpieczony nic nie musi rozważać i analizować. Wybiera tylko wariant, od podstawowego, poprzez średni aż po najbogatszy. To znacznie mniejszy kłopot niż w przypadku osobnego ustalania kształtu każdej umowy. Plusem również jest to, że samo zawarcie takiego ubezpieczenia jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić formularz, uzupełnić skróconą ankietę medyczną, wpłacić pierwszą składkę i to w zasadzie tyle. Często nawet nie jest do tego potrzebny agent ubezpieczeniowy, a wszystko można zrobić online. W ten sposób nie tylko oszczędza się czas, ale można zawrzeć polisę w momencie dogodnym dla siebie ze swojego własnego domu, nawet tuż przed snem. Umawianie się z agentem wymaga natomiast synchronizacji kalendarza, a to może być już pewien problem. Wadą takiej polisy jest z pewnością to, że właśnie jest sztywna i niezmieniana. Nie da się jej modyfikować i nie da się jej ukształtować według własnych potrzeb. Jest to konkret i niezależnie od tego, czy pasuje on w całości do oczekiwań czy tylko w części, to tylko w takim kształcie może zostać wykupiony. Czy warto zatem wybrać polisę w abonamencie? To zależy. Jeżeli spełnia ona oczekiwania, jest odpowiednia do potrzeb i składka za nią jest satysfakcjonująca, to oczywiście, że tak. Jeżeli jednak taka polisa ma więcej wad i minusów niż zalet, to warto kontynuować swoje poszukiwania, aż znajdzie się coś bardziej odpowiedniego.