Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Jak ubezpieczyć dziecko?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Wesołe dzieci ze spokojną, ubezpieczoną przyszłością

Ubezpieczenie dziecka to bardzo ważny aspekt ubezpieczenia dla każdego rodzica. Któż bowiem nie chce chronić swojego dziecka? Któremu z rodziców nie zależy na tym, by jego dziecko było otoczone szczególnie troskliwą opieką? Warto więc uwzględnić swoją pociechę również w planie ubezpieczenia dla całej rodziny. Dobrze dopasowana polisa ubezpieczeniowa dla dziecka to rozwiązanie nie tylko korzystne, ale przede wszystkim bardzo praktyczne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie dziecka

Towarzystwa ubezpieczeniowe przeciwne są ubezpieczaniu dzieci na życie. Chodzi przede wszystkim o to, by nie dopuścić do różnego rodzaju patologii, w których to rodzice mogą skrzywdzić dziecko, by otrzymać wypłatę z polisy ubezpieczeniowej. Jakkolwiek tragicznie i dramatycznie to brzmi, nie jest to niestety nierealne. Różne dramaty się zdarzają, a i różne ludzie mają motywy działania. Dla ochronienia więc dzieci, towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają je wyłącznie na wypadek chorób i innych zdarzeń związanych z ich zdrowiem NNW, ubezpieczenie na życie ograniczając do kwoty minimalnej. Natomiast jak najbardziej dziecko obejmuje ubezpieczenie zdrowotne rodzica lub opiekuna opłacanego przez niego samego lub pracodawcę w ZUS lub KRUS.

Ubezpieczenie indywidualne dla dzieci

Niektóre firmy ubezpieczeniowe, jak na przykład Metlife oferują indywidualne polisy dedykowane właśnie ubezpieczeniu dzieci. W ramach takiej polisy, dziecko jest objęte ochroną na wypadek typowych chorób dziecięcych, na wypadek pobytu w szpitalu, operacji czy gdyby doszło do oparzenia lub złamania kości. To są zdarzenia, które są realne i mogą mieć miejsce, a dziecko trzeba na ich okoliczność zabezpieczyć. Dzięki temu, że jest to ubezpieczenie dedykowane, jego konstrukcja szczególnie uwzględnia dziecięce potrzeby. Ubezpieczenie rodzinne to druga opcja, która umożliwia ubezpieczenie dziecka. Dzięki uwzględnieniu dziecka w polisie rodzinnej można nie tylko otoczyć ochroną swoją pociechę, ale również zyskać dodatkowe korzyści w postaci obniżenia składki na takiej rodzinnej polisie. Zwykle bowiem za przyłączenie kolejnej osoby pojawia się bonus w postaci niewielkiej obniżki czy rabatu. W ramach ubezpieczenia dzieci w polisie rodzinnej udostępnione są zwykle specjalne, dedykowane dzieciom umowy dodatkowe, jak ubezpieczenie na wypadek chorób dziecięcych, na wypadek pobytu w szpitalu czy operacji. Każda forma ubezpieczenia dziecka jest bardzo ważna, korzystna i potrzebna. W razie zagrożenia zdrowia dziecka pozwala pozyskać pieniądze na leczenie, które w efekcie pomaga w powrocie do normalnego funkcjonowania. Polisa na życie i zdrowie dziecka to ubezpieczenie przede wszystkim praktyczne i użyteczne. Ma służyć wspieraniu i pomaganiu. Podsumowując, dziecko może zostać ubezpieczone za pomocą polisy indywidualnej lub w ramach ubezpieczenia rodzinnego. Najważniejsze jednakże, by skomponowana dla niego ochrona była starannie przemyślana, zaprojektowana i dostosowana – by w pełni zabezpieczać wszystkie możliwe potrzeby zdrowotne dziecka i służyć mu w razie zdarzenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty