Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Kradzież w ubezpieczonej firmie - czyli na co możesz liczyć

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Kradzież w ubezpieczonej firmie - czyli na co możesz liczyć

Ubezpieczenie firmy to bardzo ważny element zabezpieczania swojego biznesu. To zabezpieczenie, dzięki któremu przedsiębiorca może się uchronić przed niepotrzebnymi kosztami, wydatkami czy stratami finansowymi. Wypadki, awarie czy uszkodzenia się zdarzają, zdarzają się również akty wandalizmu, zniszczenia czy włamania, które także wiążą się ze stratami finansowymi. Ich zabezpieczenie może być naprawdę dużą pomocą. Jak się zabezpieczyć na wypadek kradzieży i na co można liczyć ze strony towarzystw ubezpieczeniowych?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenia dla firm to produkty bardzo złożone. Zasadniczo składają się one z części podstawowej i klauzul dodatkowych, które rozszerzają jego zakres zwykle o kolejne zdarzenia. Warto tak dobierać klauzule, by rzeczywiście chroniły przed ryzkami, które mogą się pojawić i rzeczywiście mogą przynieść firmie szkody. I tak firma, która nie opiera swojej działalność o poprawne funkcjonowanie urządzeń na prąd, nie potrzebuje dobrego ubezpieczenia od awarii prądu. Natomiast firma, która mieści się na parterze, a jedna z jej ścian jest całkowicie przeszklona z pewnością potrzebuje ubezpieczenia od wybitych szyb właśnie. Warto rozważyć, co rzeczywiście zagraża i to otoczyć ochroną. Pomocą powinien posłużyć tutaj agent ubezpieczeniowy, który swoim wsparciem i podpowiedziami popartymi doświadczeniem, powinien nakierować przedsiębiorcę na podjęcie właściwej decyzji. Jednakże niezależnie od charakteru i rodzaju przedsiębiorstwa niemalże każde narażone jest na kradzież mienia. Właśnie dlatego warto takie zdarzenie również uwzględnić w swoim programie ochronnym. Jeżeli dojdzie do kradzieży, to właśnie towarzystwo weźmie na siebie za to odpowiedzialność, a przedsiębiorca będzie mógł zminimalizować straty.

Ubezpieczenie od kradzieży

Ubezpieczenie od kradzieży ma bardzo różne wymiary. Z jednej strony można mówić o kradzieży w miejscu ubezpieczonym. Zwykle musi być ona połączona z włamaniem. Jeżeli niefrasobliwy pracownik nie zamknie firmy i złodziej ten moment przyuważy i wejdzie na teren przedsiębiorstwa i coś ukradnie, wówczas nie dojdzie do wypłaty świadczenia w przypadku większości towarzystw. Mienie musi być odpowiednio zabezpieczone i chronione, by mogło zostać objęte ochroną. W tym wypadku, zabezpieczenie może polegać chociażby na zamknięciu biura. W przypadku bardziej wartościowych przedmiotów (np. biżuteria) towarzystwo może wymagać specjalnie przygotowanych do tego celu kasetek, które dodatkowo są na stałe przymocowane do ściany lub do podłogi. Takie zabezpieczenie zmniejsza szanse kradzieży. Towarzystwa decydując się na objęcie ochroną ryzyka kradzieży zwracają baczną uwagę właśnie na zabezpieczenia. Dlatego mogą wymagać od jubilera kasetek, a ochroną otoczona jest wyłącznie kradzież z włamaniem. To również sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym wymuszeniem odszkodowania. Pracownik może przecież celowo zostawić otwarte drzwi, by do kradzieży właśnie doszło. Jeżeli nie będzie z policji zaświadczenia, że kradzież poprzedziło włamanie, przedsiębiorca może nie otrzymać odszkodowania. Drugi element to kradzież w transporcie. Niektóre towarzystwa rozszerzają swoją ofertę o kradzież w transporcie. Jeżeli mienie jest przewożone z miejsca na miejsce, również może zostać skradzione. Taka sytuacja może być objęta ochroną. Podsumowując, na co można liczyć gdy dojdzie do kradzieży? Jeżeli to ryzyko było uwzględnione w polisie i wszystkie warunki polisy zostały wypełnione (odpowiednie zabezpieczenie mienia, kradzież poprzedzona włamaniem, uszkodzenie kasetek itp.), to przedsiębiorca może z całym powodzeniem liczyć na wypłatę odszkodowania.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty