Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Polisa na życie: ubezpieczenie na raka

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Choroby na raka są coraz popularniejsze dlatego wprowadzono odpowiednią polisę na życie

Ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej to dość powszechne już dzisiaj rozwiązanie, które stosowane jest w ubezpieczeniach na życie i zdrowie. To umowa dodatkowa lub odrębna polisa ubezpieczeniowa, która dedykowana jest osobom z grupy ryzyka, które w przyszłości mogą zachorować na raka.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie na raka – kto może przystąpić

Do polisy mogą przystąpić wszyscy zdrowi, którzy nie mają obecnie zdiagnozowanej choroby nowotworowej, ale też nie są w trakcie tego rodzaju diagnostyki z podejrzeniem. Ubezpieczenie nie będzie działało, jeżeli przystąpi do niego osoba chora. Jest to zapisane, jako jedno z istotnych wyłączeń.

Zakres ochrony i wypłaty świadczenia

Ubezpieczenie jest zaprojektowane dokładnie pod tytułową chorobę. Chory więc może liczyć na wsparcie na różnych etapach zmagania się z nowotworem. Pierwsza wypłata pieniędzy następuje zaraz po diagnozie. To pieniądze, które pomagają w zorganizowaniu sobie leczenia. Jest to bardzo ważna wypłata, która pozwala na odzyskanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. Kolejne wypłaty są realizowane po operacji związanej z chorobą, po radioterapii, po chemioterapii, czy też w czasie innych procedur medycznych. Niektóre firmy oferują przez trzy miesiące pieniądze na tak zwane dojście do zdrowia. Jest to wypłata realizowana przez dowolnie wybrane trzy miesiące, wskazane przez samego chorego. To również ma pomóc w odzyskaniu dawnej sprawności. Do tego, firmy oferują pieniądze za nawrót choroby i dojście do zdrowia. Niezależnie od tego, które z tych zdarzeń będzie miało miejsce, to wypłata i tak zostanie zrealizowana. To bardzo ważne i istotne wsparcie. Polisa na raka może naprawdę pomóc nie tylko w podjęciu leczenia, ale utrzymaniu i zachowaniu wiary w to, że da się tę chorobę pokonać, a wiara jest tu najważniejsza.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty