Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Polisy posagowe dla dzieci - obecne oferty towarzystw

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Polisy posagowe dla dzieci - obecne oferty towarzystw

Troska o przyszłość dzieci jest naturalnym zachowaniem rodziców. Starają się zapewnić dziecku bezpieczeństwo, również finansowe, na wiele różnorodnych sposobów. Dając dzieciom możliwość edukowania się w wybranym przez siebie kierunku, dając dzieciom możliwość rozwijania ich pasji i zainteresowań czy też budując mozolnie swoje firmy, które w przyszłości zostaną tym dzieciom przekazane. Można też gromadzić pieniądze, z których dzieci, już jako dorośli ludzie, będą mogły zrobić dowolny użytek. Jednym ze sposobów gromadzenia jest zaś polisa posagowa. Na czym polega i jakie są obecnie dostępne? Oto krótka analiza.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Polisa posagowa

Polisa posagowa to bardzo ciekawa propozycja i bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodziców i ich dzieci. Założyć ją mogą właśnie rodzice dziecka, jego dziadkowie lub rodzicie chrzestni. Polisa musi być regularnie opłacana. Gdy kończy się okres jej trwania, a dziecko jest już dorosłym człowiekiem, wówczas następuje wypłata zgromadzonych pieniędzy, a młody dorosły może je wykorzystać na swoje potrzeby. To jednak tylko część informacji. Polisa posagowa ma jeszcze tę zaletę, że w razie gdyby nieszczęśliwie zabrakło rodziców dziecka, czyli osób, które opłacają produkt, dziecko i tak otrzyma pieniądze, które będą pochodziły z ubezpieczenia życia rodziców. To forma zabezpieczenia i zapewnienia, że polisa ma sens. To specyficzna gwarancja wypłaty. Niezależnie od okoliczności, dziecko otrzyma i tak pieniądze. Rodzice mogą też wykupić umowę dodatkową – przejęcie opłacania składek. To rozwiązanie, które powoduje, że po śmierci rodziców, umowa nie wygasa a świadczenie nie jest wypłacane, ale to towarzystwo pokrywa koszty polisy i musi ją utrzymać aż do zawartego w umowie dnia jej zakończenia. W pewnym sytuacjach to może to być bardzo korzystne, ponieważ dalsze zbieranie, gromadzenie pieniędzy może spowodować, że do wypłaty będzie większa kwota, niż w przypadku wypłacenia świadczenia za śmierć rodziców. To rozwiązanie jest jednak nieco droższe.

Zalety polisy posagowej

Polisa posagowa zabezpiecza dziecko na przyszłość. Nawet jeżeli nie uda się uzbierać bardzo dużej kwoty, to każda zgromadzona jest już pewnym zabezpieczeniem i stanowi pewną podstawę finansową na przyszłość. To również sposób, by zgromadzić naprawdę znaczące pieniądze nie odczuwając tego w miesięcznym budżecie. Jak to możliwe? Nawet małe kwoty, ale odkładane regularnie, systematycznie i długo (kilka lub kilkanaście lat), dają w efekcie zaskakujące i satysfakcjonujące wyniki. Polisa posagowa jest też formą zabezpieczenia przyszłości dziecka na wypadek, gdyby jego rodziców zabrakło. Śmierć jest czymś, czego nie da się zaplanować, więc taka forma ochrony z pewnością daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Oferta towarzystw ubezpieceniowych

Obecnie dostępne polisy posagowe różnią się między sobą w zasadzie detalami i warto się zapoznać z warunkami każdego rozwiązania. Polisę posagową oferuje na przykład Nationale Nederlanden, jest to Wsparcie Na Starcie Dziecka. Polisa opiera się na regularnym oszczędzaniu, a firma na zachętę oferuje nawet 500 zł premii. PZU również oferuje tego rodzaju polisę, „Zapewnij dziecku dobry start”. To gwarancja wypłaty kapitału niezależnie od tego, jak potoczą się losy dziecka i jego rodziny. Taka ochrona to dodatkowy argument przemawiający za tą formą oszczędzania. Polisy posagowe to rozwiązanie, które zabezpiecza przyszłość dziecka. Nie da się z nich skorzystać w krótkiej perspektywie, bo to po prostu nie ma sensu. Jednakże w szerszym horyzoncie czasowym, zapewniają one zabezpieczenie finansowe dla dziecka niezależnie od tego, jaka jest obecna kondycja finansowa rodziców. Gwarantują również wsparcie nawet w sytuacji, gdy rodzice ubezpieczonego dziecka umrą.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty