Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenia transakcji internetowych

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenia transakcji internetowych

Coraz więcej transakcji odbywa się za pośrednictwem Internetu. Coraz częściej przekazywane są w ten sposób pieniądze pracownikom oraz bliski. Zakupy internetowe nikogo już nie dziwią, nawet markety spożywcze oferują tego rodzaju formę robienia zakupów. W sieci przesyłane są pieniądze na konta oszczędnościowe, na lokaty, na inwestycje. Tylko, czy te wszystkie transakcje są bezpieczne?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zabezpieczenia banków

Oczywiście, że tak. Służą temu różnorodne zabezpieczenia stosowane przez banki. Strony są szyfrowane, logowanie jest zabezpieczone, a sama platforma pilnie strzeżona przez różnego rodzaju zapory informatyczne. Wszystko oczywiście po to, by każdy klient mógł być spokojny nie tylko o swoje pieniądze, ale również o prowadzone przez siebie transakcje. Dzięki temu wysłane do odbiorcy pieniądze rzeczywiście tam trafiają, a znikają gdzieś po drodze. To właśnie dzięki temu możliwe są też wszystkie internetowe zakupy, które odbywają się na zasadzie przekazywania pieniędzy siecią, na co sprzedawca odpowiada przekazywaniem swojego towaru. Wszystko jest bezpieczne dzięki specjalnym i starannie zaprojektowanym metodom szyfrowania i zabezpieczania.

Dodatkowe zabezpieczenia dla klienta

Dodatkową formą zabezpieczenia jest również karta kodów jednorazowych i kod SMS. To kolejne utrudnienie dla potencjalnego złodzieja, który chciałby ukraść pieniądze z konta. Karta kodów jednorazowych jest wydawana przez bank. W czasie transakcji system prosi o podanie jednego z kodów. Może to być kod kolejny, a może być losowo wybrany. Zależy od systemu stosowanego w banku. Na karcie kody znajdują się pod warstwą ścieralną co powoduje, że tych niewykorzystanych jeszcze nie widać. Kod SMS wymaga podania numeru telefonu klienta. W czasie transakcji na numer telefonu klienta przychodzi SMSem kod jednorazowy, który należy wprowadzić we wskazanym miejscu. Wpisanie kodu potwierdza autoryzację transakcji i pieniądze mogą zostać przesłane.

Ubezpieczenie transakcji

Niektóre banki stosują dodatkowo ubezpieczenie transakcji. Za niewielką opłatą można wykupić ubezpieczenie transakcji wykonywanej przez Internet. Wartość ubezpieczenia wynosi od 3% do 5% wartości transakcji. Oczywiście, powoduje to, że sama transakcja jest nieco bardziej kosztowna, jednakże, w razie zdarzenia, zaginięcia pieniędzy czy jakieś problemu z nimi związanego, towarzystwo zwróci na konto utracone pieniądze. Jest to ciekawe rozwiązanie. Z pewnością te osoby, które wykonują transakcje na bardzo duże kwoty powinny skorzystać z tego rozwiązania, mają bowiem dużo do stracenia przy ewentualnym zdarzeniu. Jeżeli jednak transakcje nie są wykonywane zbyt często lub na zbyt duże kwoty, warto taką decyzję sobie przemyśleć. Bezpieczeństwo transakcji w sieci jest niezwykle istotne i ważne. Służą temu właśnie różnorodne zabezpieczenia informatyczne, jak i utrudnienia w postaci dodatkowych haseł i kodów. W tym zakresie ostrożności nigdy za wiele, tym bardziej, że przecież każdy na stan swojego konta bardzo ciężko pracuje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty