Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenia wypadkowe - ochrona dla Ciebie i bliskich

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie wypadkowe - ochrona dla Ciebie i bliskich

Ubezpieczenia wypadkowe to grupa bardzo szczególnych ubezpieczeń. Często te, które oferowane są przy zakupie obowiązkowego ubezpieczenia OC są mylone z tymi, które oferowane są przy okazji ubezpieczeń na życie. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, ochroną otoczone jest życie ludzkie, jednak zakres świadczeń i zdarzeń objętych ochroną jest bardzo zróżnicowany. Warto przeanalizować dostępne ubezpieczenia wypadkowe, ponieważ często stanowią bardzo ciekawe uzupełnienie podstawowego ubezpieczenia na życie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czym są ubezpieczenia wypadkowe

To grupa ubezpieczeń, których działanie rozpoczyna się w momencie, gdy klient staje się ofiarą wypadku. Może to być:

  • wypadek nieszczęśliwy (upadek, potknięcie, spadnięcie itp.)
  • wypadek komunikacyjny (te oferowane przy OC dla kierowców dotyczą wyłącznie komunikacyjnych)

Ubezpieczenie zaś obejmuje zarówno konieczność podjęcia leczenia czyli pobyt w szpitalu czy operację, jak i skutki, czyli niezdolność do pracy, inwalidztwo, uszczerbek na zdrowiu czy nawet śmierć. Ubezpieczenie nie zadziała, gdy pobyt w szpitalu spowodowany jest chorobą, co trzeba podkreślić. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy są co dzień narażeni na tego rodzaju zdarzenia z racji prowadzonego trybu życia czy też wykonywanego zawodu. Zasadniczo, ubezpieczenia wypadkowe sprzedawane są w gotowych pakietach, które różnią się między sobą wariantami. Najważniejsze jednakże jest to, że wszystkie oferowane produkty są bardzo wszechstronne i uwzględniają różnorodność nieszczęśliwych zdarzeń.

Przeczytaj więcej: Odszkodowania powypadkowe bez tajemnic

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji

Ten wariant powoduje, że gdyby ubezpieczony znalazł się w szpitalu z powodu wypadku, otrzyma on wypłatę świadczenia za każdy dzień, który w tym szpitalu spędzi. Nieszczęśliwy wypadek zwykle wiąże się z rekonwalescencją, więc takie wsparcie finansowe będzie z pewnością korzystne. W sytuacji, gdy potrzebna jest operacja, ubezpieczony również otrzyma wypłatę, zgodnie z tabelą operacji, które są objęte ochroną. To oznacza, że otrzyma dodatkowe pieniądze na powrót do zdrowia.

Niezdolność do życia lub pracy, trwałe inwalidztwo

To umowy, które wspierają w dramatycznej sytuacji. Jeżeli na skutek wypadku ubezpieczony jest osobą niezdolną do samodzielnego życia lub też staje się osobą niepełnosprawną, towarzystwo wypłaci jednorazową kwotę, ale w znacznej wysokości. Z reguły, suma ubezpieczenia sięga tu powyżej stu tysięcy złotych. Oczywiście, świadczenie nie zastąpi zdrowia i dobrego samopoczucia. Pozwoli jednak dostosować się do nowej sytuacji i pozwoli uniknąć piętrzenia się problemów. Zapobiega temu, by obok problemów zdrowotnych pojawiły się jeszcze problemy finansowe.

Śmierć w wypadku

Każda polisa wypadkowa zawiera również dodatkowe ubezpieczenie życia w sytuacji śmiertelnego zejścia na skutek wypadku. Oczywiście, taka polisa służy wtedy wyłącznie bliskim, którzy zostają sami, bez wsparcia ubezpieczonego. W ramach tego rodzaju ubezpieczenia ochroną otoczeni są tak naprawdę bliscy, a sumy ubezpieczenia sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych. Ubezpieczenia wypadkowe to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które widzą dla siebie tego rodzaju zagrożenie. Stanowią wsparcie w czasie leczenia i w czasie wracania do zdrowia po zabiegach medycznych.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty