Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenie na urodzenie dziecka

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ubezpieczenie na urodzenie dziecka

Ubezpieczenie na urodzenie dziecka najlepiej wykupić przynajmniej kilka miesięcy przed zajściem w ciążę. Wynika to z faktu, że większość firm ubezpieczeniowych stosuje tzw. karencję. Jest to okres, w którym ze świadczenia nie można skorzystać - najczęściej wynosi on od 8 do nawet 12 miesięcy od momentu podpisania umowy. Zdarzają się karencje krótsze lub dłuższe, ale niemal zawsze trwają dłużej niż ciąża, dlatego wykupywanie ubezpieczenia w trakcie trwania ciąży mija się z celem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czy można znaleźć ubezpieczenie bez karencji?

Istnieje możliwość wykupienia polisy na urodzenie dziecka bez okresu karencji. Taką opcję dają ubezpieczenia grupowe, które zawierane są w miejscu pracy i zwykle obejmują każdego pracownika. Wówczas różne warunki świadczenia, w tym również okres karencji, są negocjowane między ubezpieczycielem a pracodawcą. Bardzo często zdarza się, że karencji nie ma w ogóle lub wynosi ona maksymalnie 6 miesięcy. Warto więc z takiej polisy skorzystać, przy czym kobieta w ciąży ma możliwość skorzystania z ubezpieczenia męża, ponieważ większość polis grupowych obejmuje także członków rodziny. Dlaczego jest to możliwe? Otóż w przypadku ubezpieczeń grupowych świadczeniodawca może zaryzykować szybką wypłatę ubezpieczenia, ponieważ liczba osób objętych polisą jest bardzo duża i występuje zjawisko rozproszenia ryzyka. W przypadku, gdy nie ma możliwości skorzystania z ubezpieczenia grupowego, można zdecydować się na ubezpieczenie indywidualne. W celu skrócenia okresu karencji warto dopłacić do istniejącego ubezpieczenia na życie. Pozwala to na otrzymanie świadczenia za urodzenie dziecka w kwocie sięgające ok. 2000zł. Inną opcją dla pań, które są już w ciąży jest wykupienie tzw. pakietu medycznego, które obejmuje prowadzenie ciąży. Dzięki niemu można znacząco obniżyć koszty związane np. z prywatnymi wizytami u lekarza, wykonywaniem USG czy opieką szpitalną.

Kiedy wykupić polisę na urodzenie dziecka?

Polisę na urodzenie dziecka najlepiej wykupić przynajmniej kilka miesięcy przed planowaną ciążą. Wysokość świadczenia zależy od sumy ubezpieczenia oraz wysokości składki. Żaden ubezpieczyciel nie zdecyduje się na sprzedaż polisy w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży – ochronę przed nadużyciami zapewnia wspomniana już karencja.

Jakie ubezpieczenie warto wykupić w czasie ciąży?

W trakcie ciąży warto zdecydować się na dodatkową polisę zdrowotną, która będzie obejmować usługi medyczne związanie z prowadzeniem ciąży. Najczęściej obejmuje ona nielimitowane wizyty u ginekologa, badania diagnostyczne i laboratoryjne czy opiekę nad noworodkiem w czasie pierwszego miesiąca życia. Niektóre polisy obejmują także świadczenia związane z porodem, np. wynajem jednoosobowej sali, opiekę położnej czy pobyt w pokoju o podwyższonym standardzie. Dla pań, które często podróżują oferowane są także specjalne ubezpieczenia turystyczne dla kobiet w ciąży.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty