Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu

Standardowa polisa na życie nie obejmuje sytuacji, w której ubezpieczony trafia do szpitala. Warto zakupić dodatkowe rozszerzenie i zabezpieczyć się na takie zdarzenie. Pozwoli ono uchronić Ciebie i Twoich bliskich przed kłopotami finansowymi, a także zapewni środki na leczenie i rehabilitację po hospitalizacji. Aby wybrać najlepszą ofertę, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i ciesz się odpowiednią ochroną.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Pobyt w szpitalu a polisa na życie

Niestety, standardowa polisa na życie nie ochrania ubezpieczonego na wypadek pobytu w szpitalu. Właśnie dlatego warto wykupić rozszerzenie, które zabezpieczy Cię na taką okoliczność. To właśnie po hospitalizacji przydadzą się środki na dalszą opiekę medyczną oraz rehabilitację.

Czym dokładnie jest pobyt w szpitalu wedle definicji firm ubezpieczeniowych? Hospitalizacja jest skutkiem nieszczęśliwego zdarzenia lub choroby oraz musi trwać minimum 3 dni (dokładny czas znajdziesz w OWU). Jeżeli ubezpieczony przebywał krócej w szpitalu, ale była to intensywna terapia – również ma prawo do uzyskania świadczeń. Pieniądze mogą być wypłacone również w przypadku chemioterapii lub radioterapii.

Kiedy nie uzyskasz odszkodowania?

Firmy ubezpieczeniowe mogą nie wypłacić Ci odszkodowania pomimo wykupionego ubezpieczenia. Takie sytuacje są ściśle określane w OWU, najczęściej jest to hospitalizacja, na wskutek nieszczęśliwego wypadku spowodowanego byciem pod wpływem alkoholu, narkotyków, substancji odurzających lub skutku brania udziału w strajkach, zamieszkach lub w wyniku próby samobójczej albo czynu zakazanego.

Dodatkowo ubezpieczyciele najprawdopodobniej nie zapłacą za pobyt w szpitalu, jeśli był on związany z operacją plastyczną lub chorobą psychiczną. Jeżeli ubezpieczony zataił przed ubezpieczycielem dotychczasowe choroby lub długotrwałe urazy również może spotkać się z odmową wypłacenia świadczeń. To właśnie dlatego firmy ubezpieczeniowe proszą przed podpisaniem umowy o podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia lub przedstawienie dokumentacji medycznej.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu?

Nieszczęśliwe wypadki lub choroby przytrafiają się każdemu bez względu na wiek. Ubezpieczonym może zostać zarówno osoba dorosła, jak i niepełnoletnia. To właśnie wiek jest jednym z czynników, które wpływa na wysokość składki. Kolejnym elementem, który oddziałuje na cenę, jest stan zdrowia, a także suma ubezpieczenia oraz częstotliwość opłacania składki. Koszta rosną wraz z wiekiem, warto ubezpieczać dzieci, gdyż jest to jedno z najtańszych ubezpieczeń na rynku, a ceny zaczynają się już od 30 złotych za rok. Jeżeli nie wiesz, na jakie ubezpieczenie się zdecydować, porównaj oferty, korzystając z porównywarki i wybierz tę, która najlepiej odpowiada na potrzeby Twoje i Twoich najbliższych.

Ubezpieczenie na życie już od 39 zł miesięcznie. Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nieszczęśliwe wypadki kojarzą się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również finansowymi. Aby uniknąć kłopotów związanych z brakiem środków, warto zakupić jeszcze inne rozszerzenia, które pomogą Ci w razie nagłego zdarzenia. Oprócz ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu dobrym pomysłem może okazać się ubezpieczenie od urazu ciała, operacji chirurgicznej, rehabilitacji, a także assistance medyczny. To właśnie one ochronią Cię od kosztów związanych z leczeniem.

Wysokość świadczeń zależy od sumy ubezpieczenia i procentu uszczerbku na zdrowiu. Jeśli wynosi on przykładowo 2%, a Twoja suma ubezpieczenia wynosi 30 000 złotych, Ty otrzymasz 600 złotych odszkodowania. W przypadku operacji wysokość zależy od klasy zabiegu, a assistance medyczny pomoże Ci w realizacji konkretnych usług, np. transporcie medycznym, zapewni wsparcie psychologiczne lub pomoże zorganizować rehabilitację.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty