Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenie roweru od kradzieży

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ubezpieczenie roweru od kradzieży

Wiosna i lato to doskonały czas na wycieczki i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Piękna pogoda sprzyja podróżowaniu, zachęca do wyjścia z domu, zachęca do aktywności fizycznej. Jednym ze sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą być na przykład wycieczki rowerowe. Łączą one w sobie aktywność fizyczną, obcowanie z naturą, przyrodą, podróżowanie i świetną zabawę. Trzeba tylko pamiętać o tym, by dobrze swój rower zabezpieczyć zarówno podczas postoju, w czasie przerwy w podróży, jak i w czasie przechowywania swojego roweru w piwnicy lub garażu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kradzież lub uszkodzenie roweru

Do uszkodzenia roweru nie dochodzi tak często jak do jego kradzieży. Niestety, statystyki jednoznacznie wskazują, że coraz więcej rowerów jest kradzionych zarówno z miejsc przechowywania (piwnic i garaży), jak z parkingu, na którym rowerzysta na chwilę się zatrzymał, jest to tak zwana kradzież „spod sklepu”, jak i z rąk samego właściciela. Brzmi nieprawdopodobnie, ale przecież nikt nie będzie walczył z niebezpiecznym złodziejem, gdy ten użyje groźby by odebrać rower. Rowerzyści doskonale znają takie sytuacje, wiedzą, że nie jest to nic przyjemnego i nic miłego. Poza samym nieprzyjemnym doświadczeniem dochodzi bowiem jeszcze realna strata materialna. Rowery kosztują od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Strata takiej kwoty w postaci utraty roweru boli tym bardziej. Oczywiście, weekendowy rowerzysta nie inwestuje kilkunastu tysięcy w rower. Z drugiej jednak strony złodzieje kradną nie tylko weekendowym. Ochrona rowerów do tej pory nie była satysfakcjonująca, ale z roku na rok sytuacja się zmienia i towarzystwa ubezpieczeniowe coraz chętniej oferują różnorodne rozwiązania, które mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa rowerzystów.

Zobacz również: Aktualności z rynku ubezpieczeń życiowych

Ubezpieczenie roweru

Standardowe i najbardziej popularne rozwiązanie ubezpieczeniowe stanowi swego rodzaju rekompensatę, ale jego zakres jest bardzo ograniczony. Jest to ubezpieczenie od kradzieży, ale musi to być kradzież z włamaniem lub kradzież rozbójnicza. Kradzież z włamaniem ma miejsce wtedy, gdy złodziej włamuje się do piwnicy lub garażu by ukraść wspomniany rower. Jest to coraz rzadziej spotykana forma kradzieży. Bloki i mieszkania są coraz lepiej zabezpieczane, taka kradzież jest więc coraz trudniejsza, a z drugiej strony jest to po prostu zbyt czasochłonne i zbyt pracochłonne. Kradzież rozbójnicza zdarza się zdecydowanie częściej. Jest to kradzież niejako bezpośrednia. Złodziej stosuje siłę lub groźbę wobec właściciela roweru i w ten sposób mu go odbiera. Pobity lub zastraszony rowerzysta nie walczy o swoją własność tylko odstępuje, ponieważ boi się o swoje życie i zdrowie. Niektóre firmy rozszerzają zakres oferowanej pomocy również o kradzież „spod sklepu”. Jeżeli w godzinach dziennych dojdzie do tego rodzaju kradzieży ubezpieczenie zostanie wypłacone. Jeżeli kradzież bez włamania czy bez zmuszenia będzie miała miejsce w nocy, firma uznaje że było to niedbalstwo właściciela, nie zabezpieczył swojego roweru należycie i dlatego doszło do zdarzenia. Nie jest to duże ograniczenie. Na rowerze podróżuje się w dzień, więc taka forma zabezpieczenia jest jak najbardziej cenna.

Ubezpieczenie casco dla roweru

Inne towarzystwa ubezpieczeniowe dodatkowo oferują w swoich rozwiązaniach ubezpieczenie casco dla roweru – tu oczywiście są z góry określone kwoty, ubezpieczenie NNW dla samego rowerzysty oraz ubezpieczenie bagażu w czasie odbywania rowerowej podróży. Rozwiązania są coraz ciekawsze i coraz pełniejsze. Co za tym idzie, można coraz lepiej chronić swój rower. Warto więc zainteresować się tematem przed wyruszeniem na pierwszą w sezonie wycieczkę rowerową.

Sprawdź podobne: Kradzież w ubezpieczonej firmie - czyli na co możesz liczyć

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty