Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka – na czym polega?

Porówneo: Ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka – na czym polega?

Ubezpieczenie szkolne, znane również jako ubezpieczenie NNW dla dziecka, to rodzaj polisy, która budzi obecnie ogromne zainteresowanie. Panująca od kilku miesięcy pandemia i fakt, że zaczął się nowy rok szkolny, skłoniły wielu rodziców do zainteresowania się ubezpieczeniem ucznia. Na czym dokładnie polega takie ubezpieczenie i jaką ochronę zapewnia?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Każdy rodzic doskonale wie, że kiedy rozpoczyna się kolejny rok szkolny, wychowawca oferuje ubezpieczenie dzieci. Wystarczy, że rodzic opłaci składkę, a dziecko chronione jest przez firmę, a którą podpisała umowa szkolna. Coraz częściej jednak rodzicom nie wystarczy ubezpieczenie, oferowane przez szkołę. Decydują się oni na dodatkowe ubezpieczenie, znane jako ubezpieczenie NNW dziecka czy po prostu: ubezpieczenie szkolne.

Obecnie większość towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie dziecka. Oczywiście różni się ono zakresem, jednak w większości przypadków rodzice mogą liczyć na ochronę na wypadek nieszczęśliwych wypadków, pobytu w szpitalu, konieczności rehabilitacji czy innych trudnych sytuacji.

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Oczywiście, że tak. Dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka to nie tylko szersza ochrona, ale też możliwość uzyskania odszkodowania w momencie, kiedy dziecko na przykład złamie nogę lub będzie wymagało innej pomocy medycznej. Bardzo często koszty rehabilitacji są na tyle wysokie, że stanowią spore obciążenie dla domowego budżetu. A przecież żaden rodzic nie chce oszczędzać na dziecku.

Powodów, dla których warto zdecydować się na samodzielne ubezpieczenie dziecka, które będzie dodatkowym ubezpieczeniem – oprócz tego oferowanego w szkole – jest o wiele więcej. Chyba każdy rodzic ma świadomość, że dzieci podczas zabawy z rówieśnikami mogą wpaść na mnóstwo szalonych pomysłów. Z tego powodu dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa dziecka może dać rodzicom nieco większe poczucie spokoju.

O czym pamiętać, wybierając najlepsza polisę?

Wybór najlepszego ubezpieczenia NNW dla dziecka nie jest prosty, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

  • zakres ubezpieczenia – im jest szerszy, tym lepiej. Oprócz zdarzeń losowych, takich jak złamanie ręki, warto wybrać polisę, która będzie obejmowała pobyt w szpitalu, rehabilitację czy nawet wizytę dziecka u psychologa,
  • suma ubezpieczenia – im będzie wyższa, tym wyższa będzie kwota odszkodowania w momencie, kiedy dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu. A tym samym możliwe będzie zapewnienie dziecku lepszej opieki medycznej,
  • wykluczenia – koniecznie sprawdź, w jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa nie będzie musiała wypłacić odszkodowania.

Rodzic najlepiej zna swoje dziecko i wie m.in., jakie sporty lubi uprawiać czy jak spędza wolny czas. Warto więc wybrać ubezpieczenie szkolne, które będzie jak najlepiej dopasowane do danego dziecka.

Czy NNW dziecka działa także poza szkołą?

To ważne pytanie, które zadają sobie rodzice, poszukujący ubezpieczenia NNW dla dziecka. Tak naprawdę to, czy NNW zadziała poza szkołą, zależy od firmy ubezpieczeniowej i warto to sprawdzić, zapoznając się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Obecnie jednak większość firm ubezpieczeniowych, które mają w ofercie NNW szkolne, zapewnia ochronę także poza szkołą. W wielu przypadkach ubezpieczenie takie działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także podczas wyjazdów wakacyjnych, na ferie zimowe czy nawet wyjazdów za granicę. Dodatkowo warto upewnić się, czy NNW zadziała podczas zajęć sportowych, gdyż w tym czasie dzieci są szczególnie narażone na uraz.

Czy NNW dziecka zadziała w przypadku zakażenia koronawirusem?

To kolejna kwestia, która obecnie nurtuje wielu rodziców. W związku z panującą pandemią towarzystwa ubezpieczeniowe starają się zapewnić klientom jak najszerszą ochronę – również na wypadek zakażenia koronawirusem i zachorowania na COVID-19. Niemniej jednak warto dokładnie dopytać ubezpieczyciela, czy ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka zadziała w momencie, kiedy zarazi się ono koronawirusem. Być może dobrym rozwiązaniem może być zakup odpowiedniej polisy na życie, która zapewni pełną ochronę na wypadek zachorowania na COVID-19 nie tylko dziecku, ale też wszystkim członkom rodziny. Takie ubezpieczenie sprawdzi się w szczególności w sytuacji, gdy któraś z osób będzie wymagała hospitalizacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie dziecka?

Koszt ubezpieczenia szkolnego NNW dla dziecka wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych rocznie. Oczywiście to, ile zapłacimy za polisę, będzie przekładało się na jej zakres. W przypadku najtańszego wariantu dziecko będzie objęte ochroną na wypadek najbardziej podstawowych sytuacji, jak na przykład pobyt w szpitalu czy trwały uszczerbek na zdrowiuu. Z kolei najdroższy wariant zapewni ochronę w większej ilości sytuacji, a odszkodowanie będzie o wiele wyższe niż przy podstawowych pakiecie. Warto dokładnie przeanalizować oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać tę, która będzie najlepiej dopasowana do dziecka i która zapewni najlepszą ochronę.

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka – podsumowanie

Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy martwią się o swoje dzieci – szczególnie w czasie, kiedy na świecie panuje pandemia koronawirusa. Oprócz ubezpieczenia szkolnego, oferowanego przez placówkę, warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie NNW dla dziecka. W momencie, kiedy dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, pieniądze z odszkodowania pozwolą na zapewnienie mu jeszcze lepszej opieki medycznej, takiej jak dodatkowa rehabilitacja.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty