Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Ubezpieczenie telefonu

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczenie telefonu

Ubezpieczenie telefonu to bardzo ciekawa i korzystna propozycja szczególnie dla właścicieli telefonów nowej generacji, których wartość rynkowa jest stosunkowo wysoka. Telefon w czasie użytkowania może ulec zniszczeniu, zalaniu lub może też zostać skradziony. Niezależnie od rodzaju zaistniałej sytuacji, dochodzi do konkretnej straty finansowej. Pozyskanie nowego telefonu wiąże się wówczas z kolejnymi wydatkami i inwestycjami, tym czasem te już poniesione nie są nadal odzyskane. W takiej sytuacji ubezpieczenie telefonu jest doskonałym sposobem na zrekompensowanie sobie zaistniałych strat.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dlaczego należy ubezpieczyć telefon

W dzisiejszych czasach telefony to urządzenia pierwszej potrzeby. Zawsze znajdują się w zasięgu ręki i wszędzie się z nimi wychodzi. Są cały czas w pobliżu niezależnie od tego co się robi i gdzie się jest. To znacznie zwiększa ryzyko ich utraty lub zniszczenia. Narażone są praktycznie cały czas. Mogą zostać zalane, zgubione, skradzione, upuszczone, a dzisiejsze urządzenia są znacznie delikatniejsze niż te produkowane wcześniej, dlatego taki upadek może się wiązać z całkowitym zniszczeniem. Ubezpieczenie pozwala odzyskać utracony sprzęt bez konieczności ponownego inwestowania środków.

Co jest objęte ochroną

Ubezpieczenie telefonu obejmuje zarówno zróżnicowane zdarzenia ubezpieczeniowe, jak i elementy telefonu. Zabezpieczyć można więc szybkę przed pęknięciami spowodowanymi upadkiem czy upuszczeniem telefonu. Można też chronić całe urządzenie. Wówczas ochroną objęte są takie zdarzenia, jak również upadek, ale też spalenie telefonu w wyniku pożaru, uszkodzenie wynikające z nieprawidłowej obsługi czy na przykład zalanie – niezależnie, czy będzie to zalanie wodą czy sokiem. Uszkodzenie przez różnego rodzaju płyny jest po prostu traktowane jako zalanie. Dodatkowo można rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o ryzyko kradzieży. Wówczas nawet działanie złodzieja nie przyniesie strat finansowych, przynajmniej w zakresie telefonu komórkowego. Ubezpieczenie telefonu komórkowego to rozwiązanie zabezpieczające użytkownika przed ewentualnością, jaką jest ponowne inwestowanie pieniędzy w tego rodzaju sprzęt. Pozwala uchronić siebie na wypadek różnych zdarzeń, które mogą doprowadzić do zniszczenia lub utraty urządzenia, a jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju, ponieważ proste i zredukowane w czasie formalności pozwalają szybko zlikwidować szkodę i otrzymać pieniądze na nowe urządzenie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty