Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatna polisa zdrowotna to idealne uzupełnienie ubezpieczenia publicznego, które jest nieodpłatne. Za polisę prywatną musimy zapłacić lub – w wielu przypadkach – stanowi ona jeden z benefitów pozapłacowych, oferowanych przez pracodawcę. Coraz częściej pakiety zdrowotne to także element różnego rodzaju promocji. Sprawdź, jakie jest zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Publiczne i prywatne ubezpieczenie zdrowotne – najważniejsze różnice

Wiele osób wątpi w słuszność kupowania prywatnej polisy zdrowotnej, wychodząc z założenia, że wszystkie usługi medyczne dostępne są za darmo w ramach ubezpieczenia publicznego. Niestety, często zdarza się, że – z uwagi między innymi na mocno obciążony budżet, niedostateczną liczbę personelu czy nadmiar pacjentów – publiczna służba zdrowia nie daje rady zrealizować wszystkich zadań w takich terminach i w taki sposób, jak oczekując tego pacjenci. W efekcie zdarzają się sytuacje, kiedy termin oczekiwania na badanie, na konsultację z lekarzem o wąskiej specjalizacji czy na zabieg jest bardzo długie i często pacjent jest zmuszony zaczekać nawet kilka miesięcy. Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, w których zagrożone jest życie pacjenta, jeśli jednak potrzebuje on porady psychologa, dietetyka czy ortopedy, często musi ustawić się w długiej kolejce oczekujących.

Właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego lub na podjęcie pracy w firmie, w której taka polisa jest jednym z benefitów pozapłacowych. Większość osób, które miały okazję korzystać z takiego ubezpieczenia jest zgodna co do tego, że jest to ogromny komfort. Z reguły nie ma tutaj konieczności oczekiwania w długich kolejkach – często można umówić się na wizytę u lekarza specjalisty na ten sam dzień. W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego można również liczyć na wiele usług medycznych, wykonywanych niemalże od ręki. No właśnie – jaki jest zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

To, jakie usługi medyczne obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zależne jest od firmy, w której kupujemy ubezpieczenie. Liczba takich firm stale rośnie, w związku z czym klienci mogą liczyć na konkurencyjne ceny – firmy te starają się skusić klienta na wiele sposobów. Najistotniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru firmy, w której kupimy ubezpieczenie zdrowotne, nie powinny być jednak promocje czy nawet cena. Istotny jest tutaj zakres, czyli liczba usług, z których możemy korzystać w ramach polisy.

W większości przypadków klienci mają do wyboru kilka wariantów ubezpieczenia do wyboru – od najbardziej standardowych, zawierających minimalną ilość usług, aż po bardzo rozbudowane pakiety, w ramach których można korzystać z różnorodnych usług medycznych. Pośród standardowych usług, oferowanych w ramach minimalnych pakietów, można z reguły liczyć na pomoc w razie nagłych sytuacji, konsultacje z podstawowymi specjalistami (często za dodatkową opłatą), najważniejsze badania czy zniżki na szczepienia, na przykład na grupę. Jeśli chodzi o pakiety najbardziej rozbudowane, tutaj często można również liczyć na bezpłatne konsultacje z wieloma specjalistami, nawet o bardzo rzadkich specjalizacjach, na opiekę stomatologiczną, w tym wybielanie zębów, na opiekę szpitalną, różnorodne badania laboratoryjne i diagnostyczne czy na wizyty domowe. Widać więc, że pod względem zakresu poszczególne pakiety mogą być bardzo zróżnicowane. A jak to wygląda w praktyce?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Signal Iduna

Signal Iduna to obecnie jedna z najbardziej cenionych firm, które oprócz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego oferują także turystyczne, na życie czy NNW. Osoby zainteresowane ubezpieczeniem zdrowotnym mają do wyboru kilka pakietów: Pełnia Zdrowia, Pełnia Zdrowia Direct, Pełnia Zdrowia Polmed, Pełnia Zdrowia Start+ i Moja Pełnia Zdrowia. Co otrzymamy, decydując się na poszczególne pakiety? Pełnia Zdrowia zapewnia:

  • specjalistyczną opiekę lekarską na terenie całego kraju,
  • wizyty domowe,
  • badania diagnostyczne,
  • zabiegi lekarskie ambulatoryjne,
  • zabiegi pielęgniarskie,
  • szczepienie przeciw grypie,
  • rehabilitację ambulatoryjną,
  • leczenie szpitalne,
  • komfortowe warunki pobytu w szpitalu.

To, z których usług będziemy mogli skorzystać, zależy od wybranego pakietu. Dla przykładu pakiet Pełnia Zdrowia Direct obejmuje konsultacje lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne i assistance medyczny. Ceny pakietu zaczynają się od 41 zł miesięcznie. Wyższy pakiet, Pełnia Zdrowia Polmed, to między innymi konsultacje lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych, zabiegi szpitalne, diagnostyka obrazowa i liczne badania laboratoryjne, szczepienia przeciwko grypie i wizyty domowe. Miesięczna cena to 62 zł.

W ramach pakietu Pełnia Zdrowia Start+ oferowana jest diagnostyka, konsultacje ze specjalistami, liczne badania, a także zabiegi szpitalne, szczepienia przeciwko grypie czy wizyty domowe. Cena w przypadku pakietu indywidualnego to 99 zł miesięcznie. Ostatni pakiet – Moja Pełnia Zdrowia – jest najszerszy i do wyboru są cztery opcje: pakiet srebrny, srebrny+, złoty i platynowy. Cena najwyższego pakietu to 175 zł miesięcznie.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Medicover

Medicover to kolejna rozpoznawalna firma, która oferuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W ofercie Medicover można znaleźć wiele pakietów, między innymi pakiety w wersji standardowej, dla dzieci i dorosłych, dla seniorów, dla niemowląt czy osób, wymagających opieki szpitalnej. Różnią się one zakres usług, z których można skorzystać. Różnice są tutaj bardzo duże – wystarczy porównać pakiet Standard i pakiet Complex.

W pakiecie Standard klient otrzymuje możliwość skorzystania z pomocy medycznej w nagłych przypadkach, z porad telemedycznych, z konsultacji Medicover Express (odbywają się tego samego dnia, koszt 15 zł). Oprócz tego pakiet obejmuje konsultacje specjalistyczne (internista, pediatra, lekarz medycyny rodzinnej, dermatolog, dermatolog dziecięcy, ginekolog, ginekolog dziecięcy, okulista, okulista dziecięcy, lekarz medycyny podróży. Pakiet Standard obejmuje także zabiegi ambulatoryjne, podstawowe badania diagnostyczne i laboratoryjne, a także szczepienie przeciwko grypie i przegląd stomatologiczny. Większość wymienionych usług wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty (z reguły 15 zł).

Pakiet Complex jest o wiele bardziej rozbudowany. Oprócz usług z niższych pakietów obejmuje on opiekę dietetyka, logopedy, neurologopedy, psychologa, psychiatry, seksuologa, konsultacje z lekarzami o 67 specjalizacjach, kompleksową diagnostykę, badania dla kobiet w ciąży, fizjoterapię, opiekę medyczną w podróży czy wizyty domowe.

Pakiet zdrowotny AXA

Dla porównania warto przyjrzeć się prywatnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, które można wykupić w firmie AXA. Pakiet Ochrona z Plusem posiada dwa warianty: podstawowy i rozszerzony. W ramach pakietu podstawowego można liczyć między innymi na podstawową opiekę lekarską (wizyty realizowane są w ciągu 24 godzin), konsultacje specjalistyczne (cześć specjalizacji), coroczny bilans monitorujący rozwój dziecka, zabiegową opiekę lekarską, na badania laboratoryjne i badania czynnościowe.

Pakiet rozszerzony z kolei obejmuje wszystkie usługi z pakietu podstawowego, a także wiele dodatkowych, między innymi: konsultacje profesorskie, domową opiekę pielęgniarską, prowadzenie ciąży, badania radiologiczne i endoskopowe, rehabilitację, szczepienia i opiekę stomatologiczną.

Pakiety dostępne są w formie indywidualnej i rodzinnej, na przykład Ja + Dziecko, Ja + Partner/ Małżonek + Dzieci itp. Można więc dopasować je do swoich własnych potrzeb.

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla siebie?

Wybór idealnego prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego to niełatwe zadanie. Przede wszystkim należy dokładnie porównać zakres poszczególnych pakietów i porównać je z cenami – w ten sposób najłatwiej wyłonić najbardziej korzystną ofertę. Osoby, które szukają podstawowej opieki medycznej, mogą skorzystać z pakietów standardowych. Z kolei ci, którzy chcą korzystać z opieki dietetyka, stomatologa, z wizyt domowych czy licznych konsultacji specjalistycznych, a także wielu różnorodnych badań, warto zastanowić się na zakupem polisy rozszerzonej. Co prawda jej cena będzie wyższa, jednak zagwarantuje komfort, a także najlepszą opiekę nad tym, co jest najważniejsze – czyli nad naszym zdrowiem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty