Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Życie

Dlaczego warto mieć prywatną polisę zdrowotną?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Dlaczego warto mieć prywatną polisę zdrowotną?

Zdrowie to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu – kiedy zaczyna poważnie szwankować, nie sposób zająć się pracą czy rozwijaniem swoich pasji. Właśnie dlatego niemal przy każdej okazji życzymy sobie dużo zdrowia. Kiedy je tracimy, nie oszczędzamy na leczeniu – wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach jesteśmy gotowi poświęcić sporą część oszczędności, aby wrócić do zdrowia. Sprawdź, dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dla kogo?

Odpowiedź brzmi: dla każdego! Czasem, niezależnie od tego, jak zdrową dietę stosujemy, jak często trenujemy czy jak bardzo dbamy o zdrowie, może dopaść nas choroba. Nie trzeba wcale być osobą starszą czy mieć obciążenia genetycznego, związanego z chorobami, które występowały w rodzinie. Ubezpieczenie zdrowotne to sposób na zapewnienie sobie i swoim bliskim poczucia bezpieczeństwa. To jednak nie wszystko – to także ogromny komfort na co dzień, na przykład podczas regularnych wizyt kontrolnych czy badań, które wykonujemy raz na jakiś czas, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Osoby, które szczególnie obawiają się zachorowania lub bardzo często odwiedzają lekarzy, w szczególności powinny zastanowić się nad zakupem dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Bardzo ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z OWU i wybrać taki rodzaj polisy, które będzie najbardziej adekwatny do potrzeb. A korzyści, płynących z posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, jest całe mnóstwo!

Co zyskasz, decydując się na taką polisę?

Prywatna polisa zdrowotna ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest oczywiście poczucie bezpieczeństwa. Istnieje jednak o wiele więcej korzyści, dla których wykupienie takiego ubezpieczenia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Co zyskasz?

  • podstawową opiekę zdrowotną – prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwoli Ci na korzystanie z usług różnych lekarzy-specjalistów oraz licznych badań, za które nie będziesz musiał płacić. Dzięki temu będziesz mógł regularnie i sprawnie kontrolować stan swojego zdrowia,
  • assistance medyczne – w wielu przypadkach prywatne ubezpieczenie zdrowotne obejmuje rzw. assistance medyczne, co oznacza, że w razie potrzeby lekarz lub pielęgniarka odwiedzi Cię w domu lub w innym wybranym miejscu,
  • szczepienia – wiele pakietów obejmuje również wybrane szczepienia, na przykład na na grypę, odrę czy odkleszczowe zapalenie mózgu,
  • badania profilaktyczne – często badania profilaktyczne mogą uratować życie, dlatego zaleca się regularne badania, takie jak cytologia, mammografia, badania kardiologiczne czy testy wysiłkowe. Można korzystać z nich w ramach prywatnego pakietu zdrowotnego,
  • rehabilitację – jeśli przydarzy Ci się wypadek i będziesz wymagał rehabilitacji, może ona być objęta prywatnym pakietem.

Jak widać, potencjalnych korzyści może być mnóstwo. Cena prywatnego pakietu zdrowotnego waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, dlatego warto wykupić taką polisę, aby móc cieszyć się możliwie jak najlepszą opieką zdrowotną.

W jakich przypadkach prywatna polisa zdrowotna może nie zadziałać?

Choć z reguły zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest bardzo szeroki, istnieje kilka sytuacji, w których polisa nie zadziała. Przed zakupem ubezpieczenia należy dokładnie zapoznać się z jego warunkami, a w szczególności z wszelkimi wykluczeniami. Istnieje bowiem kilka sytuacji, w których na odszkodowanie nie będzie można liczyć. Należy do nich między innymi samobójstwo, samookaleczenie, doznanie uszczerbku na zdrowiu na skutek spożycia alkoholu lub zażycia narkotyków czy wywołane na skutek niedostosowania się do zaleceń lekarskich. W niektórych przypadkach ochroną mogą nie być objęte sytuacje, w których do uszczerbku doszło na skutek nieszczęśliwego wypadku – warto to sprawdzić przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia pozwoli Ci uniknąć rozczarowania w momencie, gdy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania. Oczywiście warto wybrać polisę, która ma możliwie szeroki zakres – zapewni Ci to lepszą ochronę.

Prywatna polisa zdrowotna – trzymaj rękę na pulsie!

Prywatna polisa zdrowotna to dobre rozwiązanie, dlatego – jeśli jeszcze jej nie posiadasz – koniecznie zastanów się nad wykupieniem takiego ubezpieczenia. To nie tylko sposób na zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwo czy możliwość skorzystania z profeszjonalnej pomocy medycznej w wybranym momencie, ale też dobra motywacja do tego, aby zacząć dbać o zdrowie. Regularne badania profilaktyczne czy wizyty u lekarza pierwszego kontaktu mogą pozwolić na zauważenie rozwijającej się choroby na samym początku – a to często ratuje życie. Biorąc pod uwagę, że ceny ubezpieczenia prywatnego nie są zatrważająco wysokie, warto rozważyć dodatkową ochronę swojego zdrowia – bo w końcu to właśnie ono jest najważniejsze!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC!

Porównaj oferty