Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

5 rad jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
5 rad jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie samochodu zależne jest od wielu różnorodnych czynników. Wpływ ma na to marka i model samochodu, staż ubezpieczającego jako kierowcy, pojemność silnika, a nawet samo towarzystwo ubezpieczeniowe. Można jednak ograniczyć nieco koszty swojego ubezpieczenia, nie tracąc przy tym na jego zakresie i jakości. Jak to zrobić i na co powinno się zwracać uwagę? Oto najważniejsze podpowiedzi

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Znalezienie najlepszej oferty ubezpieczenia samochodu

To powinien być pierwszy krok. Jeżeli aktualna polisa zbliża się już do terminu zakończenia jej trwania, warto się z wyprzedzeniem rozejrzeć za nowym ubezpieczeniem. Polisy się zmieniają, towarzystwa konkurują ze sobą, oferowane są promocje, zniżki i inne atrakcje, których celem jest po prostu przyciągnięcie klienta do firmy. Jeżeli właściciel pojazdu zarezerwuje sobie chwilę na poszukiwania dobrego ubezpieczenia, to może rzeczywiście znaleźć coś, co w zakresie ochrony nie będzie się różniło od innej polisy, a cenowo będzie znacznie korzystniejsze. Jeżeli jednak aktualna polisa za chwilę wygasa, to tego czasu na porównania po prostu nie ma i trzeba wykupić coś, co jako pierwsze zostanie znalezione.

Sposób płatności ubezpieczenia za samochód

Polisa opłacana za rok z góry jest znacznie tańsza, niż wówczas, gdy składka za to ubezpieczenie zostanie rozbita na raty. Im więcej rat, tym droższe jest ubezpieczenie. Dlatego też najbardziej korzystnie wypada polisa opłacana z góry za cały rok. To sposób na oszczędzenie nawet kilkunastu procent. W przypadku niskich kosztów ubezpieczenia, te kilkanaście procent może nie być odczuwalne. Jednak przy wyższych kwotach składek sprawa wygląda zupełnie inaczej. Warto to rozważyć.

Współwłaściciel samochodu

Młody kierowca zwykle musi zapłacić znacznie wyższą składkę za ubezpieczenie niż bezszkodowy kierowca z dużym doświadczeniem i długim stażem w roli kierowcy. Warto więc rozważyć to, by dopisać do własności swojego pojazdu osobę, która ma już wypracowane zniżki i przysługują jej znaczne rabaty z tego tytułu. Takie rozwiązanie powoduje, że składka za polisę jest znacznie tańsza, a w między czasie, młody kierowca może wypracowywać sobie własne zniżki ostrożną i bezpieczną jazdą.

Optymalny pakiet ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenia komunikacyjne często są oferowane całymi pakietami. Pakiet ubezpieczeniowy to nie tylko OC, ale również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków czy ubezpieczenie szyb lub opon. Tak czy inaczej, jest to forma rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej, za którą trzeba dopłacić, ale kupując w pakiecie maleje cena za każdą z tych opcji, która kupowana osobno kosztowałaby drożej. To dobre rozwiązanie, ponieważ dokładając tak naprawdę nie wiele można znacznie zyskać.

Bezpieczna jazda

Bardzo dobrym sposobem na obniżenie kosztów swojego ubezpieczenia jest gromadzenie dla siebie zniżek. Z każdym rokiem powiększa się staż danego kierowcy za kierownicą. Staż wpływa na obniżki. Dalej, z wiekiem również można zyskać rabaty, a ten i tak i tak upływa. Największe jednak zniżki otrzymuje się jeżdżąc bezpiecznie. Taka bezpieczna i bezszkodowa jazda powoduje, że dobry kierowca może uzyskać nawet 60% i więcej zniżek, a to już jest odczuwalny rabat. Warto więc uważać na drodze i jeździć tak, by nie powodować kolizji. Podsumowując, kilka prostych działań pozwoli na obniżenie składki za ubezpieczenie samochodu, a tym samym sprawi, że polisa będzie znacznie tańsza, mniej obciąży domowy budżet, a przy tym ubezpieczenie nadal będzie korzystne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty