Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Bazy Eurotax i Info-Expert przy zakupie używanego auta

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Bazy Eurotax i Info-Expert przy zakupie używanego auta

Postanowiłeś znaleźć najtańsze OC przy pomocy porównywarki ubezpieczeń? Z pewnością natrafiłeś tam na pytanie o wersję pojazdu według bazy Eurotax lub Info-Expert. Tego typu pytania w trakcie poszukiwań polisy OC mogą przysporzyć sporo kłopotów – w końcu nie każdy kierowca zna aż tak dokładne informacje na temat swojego samochodu. Sprawdź, czym są bazy Eurotax i Info-Expert, jak z nich korzystać i kiedy jeszcze mogą Ci się przydać!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wartość samochodu używanego a ubezpieczenie

Z pewnością doskonale wiesz, że podczas poszukiwań taniego OC musisz podać firmie ubezpieczeniowej sporo informacji – niezależnie od tego, czy robisz to telefonicznie, w czasie spotkania z agentem czy w placówce. Formularz, na podstawie którego ubezpieczyciel wyliczy wysokość Twojej składki, zawiera z reguły podobne pytania, między innymi o markę i model pojazdu, rok produkcji czy przebieg. Oprócz tego musisz jednak dokładnie określić wersję pojazdu, na przykład na podstawie baz Eurotax i Info-Expert. Dlaczego to takie ważne? Otóż dla firmy ubezpieczeniowej kluczową kwestią jest wartość Twojego pojazdu. O ile w przypadku nowych samochodów nie jest to problematyczne, ponieważ wystarczy zerknąć na fakturę, o tyle określenie wartości aut używanych sprawia nieco więcej problemu. Właśnie dlatego bazy Eurotax i Info-Expert są tak pomocne – dzięki nim można dokładnie określić wartość samochodu, co pozwala na wyliczenie ceny ubezpieczenia komunikacyjnego.

Bazy Eurotax i Info-Expert – czym właściwie są?

Wielu kierowców zadaje sobie jednak pytanie, czy dokładnie są bazy Eurotax i Info-Expert i w jaki sposób można się dowiedzieć, jaka jest dokładna wersja samochodu. Zacznijmy od tego, czym są bazy Eurotax i Info-Expert. Otóż są to firmy, które udostępniają specjalne, bardzo złożone katalogi, w których można znaleźć informację na temat poszczególnych, występujących na rynku modeli pojazdów, ich wartości czy cen części. Katalogi te powstają na podstawie szczegółowych analiz rynku, dzięki czemu są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.

Bazy Eurotax i Info-Expert są szczególnie cennym źródłem informacji dla firm ubezpieczeniowych oraz rzeczoznawców samochodowych, którzy to właśnie na podstawie tych informacji przygotowali wyceny. Co istotne, w bazach można znaleźć zarówno ceny części oryginalnych, jak i zamienników. Bazy Eurotax i Info-Expert są na bieżąco aktualizowane, dlatego nie ma ryzyka, że zawarte tam informacje nie są aktualne.

Jak korzystać z dostępnych w bazach informacji?

Co bardzo wazne, bazy Eurotax i Info-Expert służa nie tylko towarzystwom ubezpieczeniowych i rzeczoznawcom, ale też osobom, które chcą sprzedać lub kupić samochód. Jeśli na przykład planujesz sprzedaż używanego auta, istnieje spore ryzyko, że zaproponowana przez Ciebie cena będzie zbyt niska. Właśnie dlatego warto skorzystać z bazy, aby sprawdzić wartość samochodu. W ten sposób unikniesz ryzyka, że sprzedaż auto w cenie o wiele niższej niż jego prawdziwa wartość.

Jak korzystać z baz Eurotax i Info-Expert? Sprawdźmy to na przykładzie bazy Eurotax, ponieważ mechanizm działania tych katalogów jest bardzo zbliżony. Aby uzyskać dostęp do katalogu, należy założyć konto, a następnie się zalogować. Zalogowani użytkownicy mogą kliknąć przycisk Wycena Pojazdów Używanych, a następnie Wycena On-line. Znajdują się tam pytania o markę, model, rodzaj pojazdu i jego typ, a także o numer VIN czy numer rejestracyjny.

Co ważne, można również wybrać termin, dla którego dokonana będzie wycena. Możliwe jest sprawdzenie wartości pojazdu dla daty wcześniej. Po podaniu wszystkich danych w formularzu następuje wycena pojazdu. Można zapisać ją w formie pliku PDF i wydrukować.

Bazy Eurotax i Info-Expert – podsumowanie

Bazy Eurotax i Info-Expert to bardzo przydatne narzędzie zarówno dla ubezpieczycieli, jak i dla osób prywatnych. Jeśli sprzedajesz auto, koniecznie sprawdź, jaka jest jego wartość, a jeżeli kupujesz samochód, upewnij się, czy nie przepłacisz. Korzystanie z Eurotax i Info-Expert jest proste i wygodne, warto więc pamiętać o możliwości zweryfikowania wartości pojazdu w tych katalogach.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty