Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

AC – ile kosztuje i co obejmuje?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: AC – ile kosztuje i co obejmuje?

Autocasco to rodzaj nieobowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, które cieszy się coraz większą popularnością. W zależności od wybranego AC, może ono zapewniać bardzo szeroką ochronę samochodu. Autocasco sprawdzi się w przypadku kierowców, którzy sporo jeżdżą i chcą mieć pewność, że ich samochód jest bezpieczny – a nawet jeśli coś się wydarzy, wszelkie koszty nie będą musiały zostać pokryte z ich własnej kieszeni. Dowiedz się, czym jest i ile kosztuje AC.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co to jest Autocasco?

Autocasco, czyli AC, to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od wszelkich zdarzeń losowych. W przeciwieństwie do OC, zakup Autocasco nie jest obowiązkowy. Wynika to z faktu, iż według przepisów każdy samochód w Polsce musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Stanowi ono ochronę nie tyle dla jego posiadacza, co dla innych uczestników ruchu. W razie stłuczki czy wypadku odszkodowanie zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela. Jeśli chodzi o Autocasco, stanowi ono ochronę dla posiadacza samochodu, a raczej dla samego pojazdu. W przypadku wszelkich zdarzeń losowych ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy.

Jak wybrać najlepsze AC?

O ile wybór OC nie jest zadaniem trudnym, ponieważ wystarczy znaleźć najtańszą ofertę (zakres OC jest zawsze identyczny), o tyle znalezienie dobrego AC może stanowić wyzwanie. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, zakres Autocasco może być różny. Oczywiście jedną z najważniejszych kwestii jest zakres ubezpieczenia. Dokładnie sprawdź, w jakich sytuacjach zadziała AC, a co jest wykluczone przez ubezpieczyciela. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Jeśli w Twojej okolicy jest sporo dzikich zwierząt, AC powinno zapewniać Ci ochronę na wypadek, gdyby uszkodziły one pojazd. Jeśli z kolei w Twoim mieście dochodzi do licznych kradzieży aut, Autocasco powinno zagwarantować, że w takiej sytuacji otrzymasz odpowiednie odszkodowanie. Zwróć uwagę na sytuacje, które mogą Ciebie dotyczyć – w ten sposób będziesz miał pewność, że AC zapewnia Twojemu samochodowi naprawdę dobrą, szeroką ochronę.

Ile kosztuje AC?

Wielu kierowców rezygnuje z wykupienia Autocasco, ponieważ obawia się wysokiej ceny. Niestety, wśród posiadaczy samochodów nadal bardzo popularne jest twierdzenie, że AC jest bardzo drogim ubezpieczeniem, a jego zakup… po prostu się nie opłaca. Nie do końca jest to prawdą. Dobre Autocasco zapewnia bardzo szeroką ochronę. Wystarczy, że uszkodzisz lusterko, zderzak czy podwozie, a otrzymasz pieniądze z ubezpieczenia. Autocasco zadziała również wtedy, kiedy Twoje auto zostanie skradzione, uszkodzone przez dzikie zwierzęta czy przez niesprzyjające warunki atmosferyczne, na przykład grad. W takiej sytuacji nie będziesz musiał samodzielnie pokrywać kosztów naprawy – wystarczy zgłosić się do ubezpieczyciela, a ten wypłaci Ci odpowiednie odszkodowanie. Odpowiedź na pytanie: „Ile kosztuje AC?" nie jest prosta. Wysokość składki zależy przede wszystkim od samochodu – od jego marki, modelu, roku produkcji, pojemności silnika i wielu innych czynników. Wpływ na to, ile kosztuje AC, ma również sam kierowca – jak długo posiada prawo jazdy, bezszkodowość jego jazdy, a nawet miejsce zamieszkania. Aby szybko sprawdzić, ile zapłacisz za AC, możesz skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić prosty formularz, a kalkulator dokona wyliczenia i poinformuje Cię, jaka będzie cena Autocasco dla Twojego auta w różnych firmach ubezpieczeniowych. Pamiętaj, że wielu ubezpieczycieli oferuje korzystne rabaty dla osób, które decydują się na zakup OC i AC – możesz skontaktować się z agentem i zapytać, ile kosztuje AC dla Twojego samochodu. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić, a oprócz tego nie będziesz już musiał martwić się o swoje auto.

Czy warto wykupić Autocasco?

Każdy kierowca powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto kupić AC. Na takie ubezpieczenie decydują się przede wszystkim posiadacze drogich, nowych aut oraz takich samochodów, które często padają łupem złodziei. Oprócz tego AC sprawdzi się w dużych miastach – przy natężonym ruchu łatwiej o stłuczkę. Oczywiście ważną kwestią jest to, ile kosztuje AC. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, która pozwoli w kilka minut poznać najlepsze oferty ubezpieczeniowe.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty