Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ile kosztuje ubezpieczenie OC na Mazowszu?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Ile kosztuje ubezpieczenie OC na Mazowszu?

Mieszkasz w Warszawie albo w innej miejscowości w województwie mazowieckim i lada moment będziesz musiał kupić ubezpieczenie samochodu? Sprawdź, jakie są średnie ceny OC na Mazowszu!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ceny OC w marcu 2021 w województwie mazowieckim

Większość kierowców jest przekonana, że ubezpieczenie OC w Warszawie czy w innych dużych miastach jest o wiele droższe niż w małych miejscowościach. Czy to prawda? Bardzo często tak. Otóż towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różnego rodzaju algorytmy, na podstawie których określają ryzyko spowodowania wypadku lub kolizji przez kierowcę. Uwzględniają między innymi wiek, doświadczenie za kierownicą czy stłuczki, ale też miejscowość. Im większe miasto, tym większe natężenie ruchu – a co za tym idzie, rośnie ryzyko, że dojdzie do kolizji. A zatem bardzo często ceny OC w Warszawie czy innych dużych miastach są wyższe.

Jak wynika z danych kalkulatora OC Porówneo.pl, średnia cena ubezpieczenia OC w województwie mazowieckim w 2021 roku wyniosła 611 zł. Co ciekawe, kobiety na początku 2021 roku musiały zapłacić za obowiązkową polisę średnio 624 zł, podczas gdy mężczyźni płacili średnio 596 zł.

Jeśli chodzi o podział na grupy wiekowe, najwięcej płacili młodzie kierowcy. Osoby w wieku 18-22 lata w województwie mazowieckim za OC płaciły średnio aż 1983 zł, a osoby w wieku 23-26 – 1297 zł. Kierowcy w wieku 27-29 lat płacili już 798 zł, a w wieku 30-39 lat – 624 zł. Im starszy kierowca, tym tańsze OC – dane nie pozostawiają wątpliwości. Kierowcy w wieku 40-49 lat płacili za ubezpieczenie 574 zł, a powyżej 50 roku życia – 559 zł. Tendencja ta jest widoczna również w innych województwach, nie tylko w mazowieckim. Im bardziej doświadczony kierowca, tym niższa cena polisy.

Jak wyglądają ceny OC w marcu 2021 w województwie mazowieckim dla marek pojazdów?

Jako właściciel konkretnego samochodu z pewnością zadajesz sobie pytanie, jakie są średnie ceny OC w woj. mazowieckiem dla poszczególnych marek. Najmniej za OC zapłacą właściciele następujących pojazdów:

  • Daihatsu – 577 zł,
  • Honda – 578 zł,
  • Audi – 611 zł,
  • Hyundai – 634 zł.

Najwięcej za OC w Warszawie czy innych miastach na Mazowszu zapłacą właściciele:

  • Chevroleta – 767 zł,
  • Jaguara – 763 zł,
  • Saaba – 763 zł.

Niemniej jednak należy pamiętać, że na cenę OC wpływa wiele czynników – nie tylko miejsce zamieszkania, ale też wiek czy dotychczasowa bezszkodowa jazda lub spowodowanie stłuczki.

Ceny OC w pierwszych miesiącach 2021 w porównaniu z 2020

Bardzo ciekawie wygląda porównanie cen OC w marcu 2021 roku względem 2020 roku. Jak pokazują dane Porówneo, w 2020 roku średnia cena OC wynosiła 674 zł, czyli o 63 zł więcej niż w 2021 roku. Kobiety płaciły średnio 716 zł, a mężczyźni 669 zł. Widać więc, że ceny OC w 2021 roku w województwie mazowieckim są niższe niż w roku ubiegłym.

A jak wyglądały ceny ubezpieczenia OC w 2020 roku w poszczególnych grupach wiekowych. Młodzi kierowcy z województwa mazowieckiego płacili za obowiązkowe ubezpieczenie najwięcej. Osoby w przedziale wiekowym 18-22 lata płaciły 1743 zł, a w wieku 23-26 lat – 1398 zł. Nieco mniej płacili kierowcy, mający od 27 do 29 lat – tutaj średnia cena OC wyniosła 762 zł. Osoby w wieku 30-39 płacili średnio 681 zł, a w wieku 40-49 – 658 zł. Kierowcy po 50 roku życia płacili natomiast 660 zł. A zatem i w tym przypadku ceny OC w województwie mazowieckim był nieco wyższe w 2020 roku względem danych z marca 2021 roku.

Czy kierowcy mogą liczyć na dalsze spadki cen?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Rok 2020 był trudnym czasem dla całej gospodarki, z uwagi na wybuch pandemii koronawirusa. Niestety, rok 2021 nie przyniósł znaczącej poprawy, jeśli chodzi o sytuację gospodarczą. Towarzystwa ubezpieczeniowe musiały nieco zmienić swoją politykę, ponieważ gwałtownie wzrosło zainteresowanie ubezpieczeniami na życie i zdrowie. Ubezpieczenia turystyczne z kolei były kupowane rzadziej, a klienci wybierali te, które zapewniały jak najszerszą ochronę.

Spadek cen ubezpieczenia OC może wynikać z tego, że sytuacja finansowa wielu osób pogorszyła się – a firmy ubezpieczeniowe postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Trudno określić, czy ceny ubezpieczenia OC będą spadały, niemniej jednak w najbliższym czasie nie powinny nastąpić gwałtowne wzrosty. Najbliższe miesiące pokażą, jak będą kształtowały się średnie ceny OC w województwie mazowieckim, m.in. w Warszawie, Radomiu, Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i w pozostałych miejscowościach. Takie informacje z pewnością są bardzo istotne dla kierowców, których interesują ceny OC na Mazowszu.

Sprawdź, czy nie przepłacasz – skorzystaj z porównywarki OC

Nie chcesz przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie OC – tym bardziej, że średnie ceny OC w województwie mazowieckim są naprawdę wysokie? Skorzystaj z porównywarki OC. To nowoczesne narzędzie, dzięki któremu w kilka minut porównasz oferty różnych firm ubezpieczeniowych i wybierzesz najtańsze OC dla siebie – niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz. To idealna propozycja dla mieszkańców Warszawy czy innych dużych miast, który chcą zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu samochodu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty