Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Centralna Ewidencja Pojazdów dostępna dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Centralna Ewidencja Pojazdów dostępna dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji wprowadził nowe, długo wyczekiwane rozwiązanie dla branży ubezpieczeniowej. Od teraz towarzystwa ubezpieczeniowe będą miały pełny dostęp do informacji, znajdujących się w CEPiK. Nowe rozwiązanie pozwoli m.in. na obniżenie kosztów, a także na sprawy i szybki obieg informacji i dokumentów. Oznacza ono także mniejsze ryzyko dla kierowców.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co to jest CEPiK?

Zacznijmy od tego, czym jest CEPiK – choć większośc kierowców z pewnością wie, co to takiego. Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców to specjalny system, w którym gromadzone są obszerne informacje na temat pojazdów i ich właścicieli. CEPiK pozwala na szybkie sprawdzenie podstawowych informacji na temat pojazdu, terminu ważności ubezpieczenia OC i badania technicznego, dotychczasowego przebiegu a także na temat kierowców, posiadanych przez nich uprawnień lub na przykład odebrania prawa jazdy. CEPiK to wygodne narzędzie nie tylko dla kierowców i osób, które chcą kupić samochód, ale też dla policji, prokuratury czy firm, które zajmują się handlem samochodami.

Nowe możliwości dla towarzystw ubezpieczeniowych

Obecnie, dzięki nowemu rozwiązaniu, wprowadzonemu przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Ministerstwo Cyfryzacji, towarzystwa ubezpieczeniowe zyskają pełny, bezpłatny dostęp, do wszystkich informacji, zawartych w CEPiK. Otwiera to zupełnie nowe możliwości dla branży ubezpieczeniowej. Co zyskają towarzystwa?

Pełna wiedza o pojazdach

Firmy ubezpieczeniowe od teraz będą miały pełną wiedzą o pojazdach. Dzięki temu w momencie, kiedy zgłosi się kierowca, który zechce wykupić ubezpieczenie OC, firma będzie mogła sprawdzić wszystkie najważniejsze informacje – włącznie z tymi na temat zaistniałych dotychczas stłuczek czy kolizji. Pozwoli to na jeszcze bardziej adekwatne ustalanie wysokości składek, a także na sprawniejsze likwidowanie szkód.

Wystarczy numer rejestracyjny

Aby firma ubezpieczeniowa mogła sprawdzić informacje na temat samochodu, będzie potrzebowałą wyłącznie numeru rejestracyjnego pojazdu. Podając numer rejestracyjny, firmy zyskają pełen dostęp do informacji na temat ewentualnej kradzieży czy wyrejestrowania pojazdu, a także jego historii czy nowym nabywcy. Co ważne, firmy ubezpieczeniowe będą miały możliwość wprowadzania nowych danych do systemu CEPiK.

Szybkie potwierdzanie danych

Możliwość zweryfikowania informacji na temat pojazdu online pozwoli na ogromną oszczędność czasu. A przy okazji umożliwi zminimalizowanie nakładu pracy. Zakłady ubezpieczeniowe będą mogły m.in. zweryfikować informacje na temat badania technicznego pojazdu, szybko dowiadując się o ewentualnych usterkach i o tym, że dany pojazd nie został dopuszczony do ruchu.

Sprawdzenie, czy informacje są aktualne

Kolejną zaletą wprowadzonego rozwiązania jest to, że ubezpieczyciele będą mogli na bieżąco sprawdzać, czy wszystkie informacje podawane przez klientów są aktualne. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby wypełniając formularz do ubezpieczenia online pomylić się lub zapomnieć podać jakąś informację. Od teraz takie pomyłki nie będą miały miejsca, dzięki pełnemu dostępowi firm do danych w CEPiK.

Większe bezpieczeństwo dla kierowców?

Dzięki nowemu rozwiązanie wszystkie dane, potrzebne firmom ubezpieczeniowym, pozyskiwane będą bezpłatnie i w 100% online. Pozwoli to na znaczne obniżenie bieżących kosztów, związanych z działalnością zakładów ubezpieczeniowych. Jednocześnie uchroni to zarówno firmy, jak i kierowców, przed nieścisłościami czy pomyłkami, a także przed ich konsekwencjami. Dobrą wiadomością dla kierowców i właścicieli samochodów jest to, że obieg dokumentów i weryfikacja informacji będzie przebiegała o wiele sprawniej i szybciej niż dotychczas. Trudniej też będzie o pomyłkę. Nowe rozwiązanie z pewnością pozwoli na jeszcze szybszy rozwój polskiego rynku ubezpieczeniowego.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty