Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Czy można płacić mniej za OC/AC dzięki posiadaniu garażu?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Garaż, dzięki któremu można płacić mniej za OC/AC

Cena ubezpieczenia OC i AC może przyprawić wielu kierowców o ból głowy. Istnieją jednak pewne metody, które pozwalają na obniżenie wysokości obu polis. Warto pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę m.in. na to, gdzie parkowany jest dany pojazd w czasie nocy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

W określeniu stawek za ubezpieczenie OC i AC jedną z najważniejszych kwestii jest prawdopodobieństwo wystąpienia szkody. Ubezpieczyciel, który w ramach podpisanej umowy przejmuje na siebie obowiązek wypłaty odszkodowania, ustala wysokość składki ubezpieczeniowej proporcjonalnie do stopnia ryzyka wystąpienia tego typu zdarzenia.

Tańsza polisa OC w przypadku posiadania garażu

Nie jest tajemnicą, że największy wpływ na cenę, zarówno ubezpieczenie OC, jak i polisy AC ma wiek kierowcy, doświadczenie oraz historia szkodowości (ilość szkód spowodowanych z własnej winy na przestrzeni ostatniego roku lub w ogólnym rozrachunku). Na zdecydowanie niższe polisy mogą zatem liczyć doświadczeni kierowcy, którzy mogą pochwalić się brakiem spowodowania wypadków i kolizji z własnej winy. Osoby młodsze oraz sprawcy szkód nie powinni oczekiwać niskich cen polisy autocasco, a tym bardziej obowiązkowego ubezpieczenia, jakim jest OC. W czasie rozmowy z przedstawicielami towarzystw ubezpieczeniowych w celu dokonania kalkulacji kosztów zakupu polisy OC i AC podaje się wiele kluczowych dla ubezpieczycieli informacji. Poza opisywanym doświadczeniem, wiekiem i szkodowością, firmy ubezpieczeniowe pytają m.in. również o rodzaje zabezpieczeń, a także miejsce, w którym ubezpieczane auto będzie parkowane nocą. Choć z pozoru takie pytanie dla wielu ubezpieczających może wydawać się nieco dziwne, to dla towarzystwa ubezpieczeniowe jest to cenna informacja, która wpływa na bezpieczeństwo. Szczególnie w przypadku ubezpieczenia autocasco. Zdaniem ekspertów rynku motoryzacyjnego, posiadanie i parkowanie auta w garażu wpływa na zmniejszenie ceny polisy AC i OC. I choć garaż w dużych miastach może stanowić poważny wydatek, przekłada się to na zminimalizowanie składki OC. Niestety, zdaniem ekspertów z branży ubezpieczeniowej, koszt polisy OC w przypadku posiadania garażu zmniejsza się niewiele, bo o maksymalnie kilka procent. Na posiadaniu garażu i wpływie na polisę OC skorzystają osoby, które w momencie podpisania umowy z ubezpieczycielem posiadają tego typu obiekt. Osobom, które nie posiadają garażu i mieszkają w dużym mieście, zaleca się znalezienie innych sposobów, które wpłyną na zmniejszenie kosztów polisy OC.

Polisa AC (autocasco) a posiadanie garażu

Polisa AC, czyli autocasco, to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów od skutków zdarzeń losowych, takich jak kradzież uszkodzenie w wyniku warunków atmosferycznych (huragany, ulewy, podtopienia, uderzenie pioruna i wiele innych), uszkodzenie auta z własnej winy oraz pozostałe drobne szkody (zarysowania na parkingu, uszkodzenia w wyniku wandalizmu). Autocasco chroni również od prób kradzieży całego pojazdu lub jego wyposażenia. Zgodnie z zapewnieniami firm ubezpieczeniowych, przechowywanie auta w garażu wpływa o wiele bardziej na zmniejszenie ceny polisy AC niż ubezpieczenia OC. Należy jednak pamiętać, że w ostatecznej wycenie tego pożytecznego i praktycznego ubezpieczenia komunikacyjnego, ubezpieczający uwzględniają bardzo dużo czynników, wśród których sam fakt posiadania garażu nie jest najistotniejszą kwestią. Nie zmienia to jednak faktu, że z racji posiadania garażu i parkowania w nim swojego samochodu na noc, można odczuć korzyści w przypadku zmniejszenia polisy AC. Ponadto parkowanie auta w garażu znacznie podnosi bezpieczeństwo i wpływa na zminimalizowanie ryzyka aktu wandalizmu, uszkodzenia oraz kradzieży. Ostateczne kwoty polis OC i AC są w każdym przypadku ustalane indywidualnie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty