Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Czy trzeba zgłosić ubezpieczycielowi odprysk na szybie?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Stłuczona szyba w samochodzie

Odprysk na szybie to uszkodzenie, które czasem bywa bardzo poważne, a czasem bywa bardzo błahe. Wiele zależy od tego, w jakim stopniu ten odprysk jest widoczny, jak duży ślad po sobie pozostawił. Oczywiście, bardzo istotne jest również to, jak bardzo ten odprysk przeszkadza w użytkowaniu w ogóle pojazdu i czy wykupione ubezpieczenie auto casco obejmuje swoją ochroną również takie uszkodzenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Odprysk na szybie

Odprysk na szybie to uszkodzenie, do którego dochodzi bardzo często. Podróż przy dużej prędkości powoduje, że kamienie spod kół uderzają na szybę z bardzo dużą siłą. Co za tym idzie mogą spowodować drobne szkodzenia i wyszczerbienia. Tak naruszona szyba traci swoją pierwotną właściwość, traci swoją spójność i stabilizację i staje się znacznie bardziej podatna na kolejne zniszczenia. Każdy kierowca wie, że większy kamień uderzający w szybę przy poruszaniu się z dużą prędkością to poważne zagrożenie. Nie da się jednak jego uniknąć. Skoro jest to tak powszechne i często występujące zdarzenie, czy rzeczywiście trzeba je koniecznie zgłaszać? Czy jego istnienie może wpłynąć na postawę ubezpieczyciela? Czy spowoduje, że ubezpieczony może przez to utracić zniżki?

Zgłoszenie szkody

Oczywiście, jeżeli kierowca ma wykupione ubezpieczenie auto casco albo opcję samego ubezpieczenia szyb, to zdecydowanie warto zgłosić takie zdarzenie. Dzięki polisie ubezpieczeniowej wymiana uszkodzonej szyby zostanie przeprowadzona na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego, a to oznacza, że sam kierowca nie będzie zobowiązany do wykonania tej wymiany. Warto bowiem wiedzieć, że taka wyszczerbiona czy odpryśnięta szyba jest bardzo niebezpieczna w czasie podróży, szczególnie jeżeli odprysk znajduje się po stronie kierowcy. Raz, że może bardzo poważnie zaburzać pole widzenia, a dwa, kolejny kamyk, który uderzy w podobnym miejscu może spowodować jeszcze bardziej poważne uszkodzenie tej szyby.

Jak zgłosić szkodę związaną z szybami

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma nieco inne zasady związane ze zgłaszaniem szkody ubezpieczeniowej. PZU zgłoszenie szkody poleca poprzez osobiste spotkanie lub zgłoszenie za pomocą formularza na stronie internetowej. Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta zgłoszenie szkody poleca na nieco innych zasadach. Tam zdecydowanie lepiej jest się stawić osobiście w biurze lub u agenta. Można tam wypełnić dokumenty i dokonać wszystkich formalności. Takie rozwiązanie ma w sobie mnóstwo zalet. Można uniknąć błędów, które wynikają z niewiedzy, bo towarzyszący agent podpowie, jak uzupełnić dokumenty. Natomiast zgłoszenie szkody AXA znacznie lepiej zrobić za pośrednictwem Internetu. To szybszy i prostszy sposób, który powoduje, że decyzja ubezpieczeniowa zapada w ciągu kilkunastu minut, a pieniądze zostają przelane na konto następnego dnia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty