Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Czym jest i jakie są zalety ubezpieczenia assistance w podróży?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Turyści korzystający z ubezpieczenia assistance w podróży

Ubezpieczenie assistance pozwala na otrzymanie różnego rodzaju pomocy np. w czasie podróży, dzięki czemu konsekwencje zdarzeń losowych mogą zostać zminimalizowane. Ubezpieczenie assistance w podróży występuje najczęściej pod postacią polisy krótkoterminowej. Oferowane jest przez wiele ubezpieczalni.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak podkreślają eksperci, z ubezpieczenia assistance warto skorzystać na wakacjach, kiedy to może zdarzyć się wiele trudnych do przewidzenia sytuacji, np. w czasie wypoczynku lub podróży. Dzięki ubezpieczeniu assistance można otrzymać pomoc, której uzyskanie mogłoby być bardzo trudne lub kosztowne.

Ubezpieczenie assistance w podróży – czym jest?

Ubezpieczenia assistance jest dobrowolnym ubezpieczeniem, które ma na celu zapewnienie ubezpieczającemu wybranego zakresu pomocy w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń losowych. W przypadku ubezpieczenia assistance w podróży, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pomoc w wypadkach losowych w trakcie wyjazdów turystycznych, szczególnie w organizacji pomocy medycznej, pomoc w organizacji oraz zaplanowaniu dalszej podróży, telefonicznego wsparcia medycznego, telefonicznego wsparcia informacyjnego, a także pomocy w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu. Jak wyjaśniają przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, assistance w podróży bardzo często stanowi uzupełnienie lub dodatek do ubezpieczenia turystycznego, które ma zapewnić pokrycie kosztów oraz organizację procesu leczenia w obcym kraju, utraty bagażu, a nawet wydatków przypadku rezygnacji wyjazdu z kraju.

Przeczytaj też: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w podróży

Oferty ubezpieczenia assistance w podróży

W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) towarzystw ubezpieczeniowych mających w swojej ofercie rodzaj polisy assistance można znaleźć m.in. zapisy mówiące o refundacji zwrotów kosztów leczenia, transportu oraz ratownictwa osoby poszkodowanej w podróżny, standardowe pakiety ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ochronę bagażu, leczenia ambulatoryjne, leczenia stomatologiczne. Cześć towarzystw ubezpieczeniowych oferujących tego typu produkty ubezpieczeniowe gwarantuje pomoc medyczną w każdym zakątku świata. W ramach ubezpieczenia assistance, w sytuacji konieczności nagłej pomocy najczęściej należy skontaktować się z centrum alarmowym ubezpieczyciela, który po przyjęciu zgłoszenia poinformuję o najbliższych placówkach medycznych, zorganizuję transport oraz pokryje koszty leczenia.

Przeczytaj więcej: Kiedy przydaje się podróżne ubezpieczenie assistance?

Zalety korzystania z ubezpieczenia assistance w podróży

Istnieje wiele korzyści z tytułu posiadania ubezpieczenia assistance, niezależnie od posiadania tego rodzaju polisy jako osobnego lub dodatkowego ubezpieczenia oferowanego np. w ramach pakietu ubezpieczenia turystycznego. Warto pamiętać, że w sytuacji konieczności pomocy medycznej osoby posiadające tego typu polisę assistance nie muszą martwić się o lokalizację oraz miejsce w najbliższej placówce medycznej, która honoruje kartę EKUZ – dokument potwierdzający prawo do korzystania z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej. Ubezpieczenie assistance w podróży może być szczególnie przydatne dla osób, które mogą mieć problem z komunikacją w czasie wyjazdu. Towarzystwo ubezpieczeniowe może zapewnić kompleksową opiekę w przypadku wypadku komunikacyjnego, poważnego zachorowania, zgubienia dokumentów oraz innych sytuacjach, w których pomoc tłumacza może okazać się niezbędna. Wśród innych korzyści z tytułu wykupienia ubezpieczenia assistance w podróży można wymienić opiekę oraz porady prawne. Tego typu pomoc jest oferowana przez wiele instytucji ubezpieczeniowych w niemal każdym państwie, co jest istotne w sytuacji, w której osoba posiadająca ubezpieczenie assistance wyrządziła komuś krzywdę. Tego typu zakres świadczeń określany jest mianem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty