Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ubezpieczenie NNW a wypadek samochodowy

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW to polisa, która chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. W razie zdarzenia drogowego, w którym dojdzie do uszkodzenia zdrowia osób jadących z kierowcą, polisa NNW pomoże sobie poradzić ze skutkami tego uszkodzenia. To ubezpieczenie, które można wykorzystać na leczenie, rehabilitację i ogólnie powrót do zdrowia.

Jak działa ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW działa po wypadku. Po pobycie w szpitalu i orzeczeniu przez lekarza poziomu uszczerbku na zdrowiu i zaprojektowaniu leczenia można wnioskować do towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłatę odszkodowania. Uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dalsze leczenie, rehabilitację, czy zrekompensowanie sobie nieobecności w pracy. To bardzo ważne, ponieważ leczenie w Polsce wiąże się z oczekiwaniem w kolejkach, a jeżeli chce się ich uniknąć, to trzeba się liczyć z leczeniem prywatnym, które jest bardzo kosztowne. Uzyskanie odszkodowania pozwoli zdobyć środki niezbędne na podjęcie takiego leczenia.

Kiedy działa polisa ubezpieczeniowa NNW

Ubezpieczenie NNW można wykorzystać, gdy zajdą w czasie wypadku określone okoliczności lub gdy skutkiem nieszczęśliwego wypadku będzie uraz opisany w ogólnych warunkach polisy. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków jest polisą bardzo precyzyjnie i starannie zdefiniowaną. To oznacza, że nie każdy wypadek i nie każde uszkodzenie ciała, czy utrata zdrowia muszą się wiązać rzeczywiście z wypłatą świadczenia. Może się zdarzyć, że do tej wypłaty nie dojdzie. Przed zawarciem tego rodzaju umowy warto więc ją bardzo starannie przeczytać, dokładnie się z nią zapoznać i zweryfikować wszystkie zapisy, żeby w razie zdarzenia nie doszło do nieporozumień czy niejasności. Ubezpieczenie NNW jest o tyle wygodną i korzystną polisą, że dotyczy przewożonych przez kierowcę pasażerów, bez konieczności podawania ich danych. To nie jest ubezpieczenie imienne. Nie ważne więc, kto jedzie z kierowcą, każdy pasażer jest objęty polisą. Ma to o tyle duże znaczenie, że każdy przewożony człowiek ma dzięki tej polisie ochronę, nawet jeżeli nie należy do grona rodziny danego kierowcy. Jedyna rzecz, jaka musi być przez kierowcę zgłoszona to liczba osób ubezpieczonych. Ochroną można objąć od jednego do czterech pasażerów. Ubezpieczenie NNW nie jest polisą obowiązkową. To ubezpieczenie dodatkowe, które pełni rolę uzupełnienia głównej polisy obowiązkowej OC. Nie trzeba go kupować, ale zdecydowanie warto je mieć.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty