Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Czym jest ubezpieczenie smart casco?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Czym jest ubezpieczenie smart casco?

Ubezpieczenia komunikacyjne nieustannie się zmieniają. Pojawiają się coraz nowsze i coraz ciekawsze rozwiązania, które powodują, że kierowcy mogą skorzystać z coraz bardziej dopasowanych i zindywidualizowanych polis. To doskonałe rozwiązanie, a jednocześnie sposób na przyciągnięcie klienta. Jednym z takich nowatorskich rozwiązań stworzonych zgodnie z potrzebami kierowców jest właśnie smart casco. Co to jest, jak działa i kto może z tego skorzystać? Oto najważniejsze informacje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie typu casco

Zanim przybliżymy ubezpieczenie smart casco, warto zrozumieć dokładnie na czym polega w ogóle ubezpieczenie typu casco. To zupełnie inna polisa niż OC, ponieważ to ubezpieczony otrzymuje z niej pieniądze, a nie osoba trzecia. Gdy do uszkodzenia samochodu dojdzie z winy nieznanego sprawcy, ale nie z winy właściciela pojazdu, trudno dochodzi odszkodowania z OC sprawcy. Nie jest znany, nie da się więc go zidentyfikować. W takiej chwili poszkodowany kierowca ma dwie możliwości, albo samodzielnie dokona naprawy za własne pieniądze, albo skorzysta z ubezpieczenia AC. Druga rzecz, gdy do uszkodzenia samochodu dojdzie na skutek działań sił przyrody. Może to być pożar, grad, wichura, ulewne deszcze – cokolwiek co zniszczy samochód, ale nie może wziąć na siebie odpowiedzialności. W takich sytuacjach znowu kierowca staje przed wyborem. Albo sam za naprawę zapłaci, albo opłaci ją z polisy. Trzecie zdarzenie, w którym AC można uruchomić to kradzież samochodu lub działania o charakterze wandalizmu. Znów trudno ustalić sprawcę, ale do zdarzenia doszło, a kierowca jest stratny. AC pokryje te straty i pomoże się z nimi uporać. Warto z takiego rozwiązania skorzystać. Oczywiście, z AC można skorzystać też wówczas, gdy samodzielnie się uszkodzi auto. Warunkiem jednak jest to, że nie może to być uszkodzenie dokonane umyślnie. Widać zatem, że jest to polisa, która działa zawsze wtedy, gdy sprawca zdarzenia nie jest znany, nie ma sprawcy, bo uszkodzenie spowodowała przyroda lub sprawcą jest sam kierowca.

Ubezpieczenie smart casco

Smart casco to rozwiązanie, które działa właśnie w powyższych sytuacjach, ale jest przeznaczone dla tych, którzy zawsze na klasycznym auto casco oszczędzali. Zakres ochrony jest bowiem nieco mniejszy, ale dzięki temu również składka jest niższa. Można więc wybrać smart casco, które swoją ochroną obejmuje wyłącznie żywioły. Jeżeli do uszkodzenia samochodu dojdzie na skutek działania sił przyrody, wówczas polisa zostanie uruchomiona i będzie z niej można skorzystać. Można też wybrać ubezpieczenie, które działać będzie wyłącznie w momencie szkody całkowitej. Jeżeli auto zostanie całkowicie zniszczone, smart casco może zostać uruchomione i wykorzystane. To bardzo dobre rozwiązanie i bardzo praktyczna opcja. Szczególnie polecane tym, którzy drobne naprawy i tak wykonywali we własnym zakresie. Można też zdecydować się na smart casco wyłącznie od kradzieży. Wówczas różnego rodzaju zniszczenia i uszkodzenia trzeba będzie naprawiać samodzielnie, ale jeżeli dojdzie do kradzieży pojazdu, to ubezpieczenie zadziała. Na podstawie przytoczonych przykładów widać zatem, że smart casco, jest to bardzo praktyczna odmiana typowego ubezpieczenia AC, ale taka, która pozwala klientowi wybrać zakres ochrony, jaką zostanie on objęty.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty