Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW

Wykupienie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe, a kierowca nie jest do niego zobligowany. To rozwiązanie całkowicie dobrowolne, w ramach którego kierowca zyskuje dodatkową ochronę. Oczywiście, nie tylko kierowca może być objęty tym ubezpieczeniem, ale również wiezieni przez niego pasażerowie. Jakie korzyści płyną z posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i dlaczego warto mieć takie rozwiązanie?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działa w bardzo określonych i jasno wskazanych sytuacjach i jest to rozwiązanie, które ma pomóc w uporaniu się ze skutkami zdrowotnymi nieszczęśliwego zdarzenia. Nieszczęśliwy wypadek może się obyć bez urazów, ale może się również znacznie gorzej potoczyć. Jego efektem może być pobyt w szpitalu, operacja czy złamanie ręki lub nogi. Taki obrót zdarzeń powoduje, że należy przejść rehabilitację, leczenie czy rekonwalescencję. Osoba jest wyłączona z normalnego funkcjonowania na jakiś czas, a często jest to nawet wiele tygodni. W efekcie trzeba ponieść wysokie koszty leczenia i powrotu do zdrowia. Mając ubezpieczenie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jeżeli bowiem na skutek wypadku, osoba ubezpieczona dozna jakiegoś urazu, może wnioskować o wypłatę świadczenia, za pomocą którego opłaci swoje leczenie lub zrekompensuje sobie straty finansowe.

Koszty leczenia

Leczenie dla osób objętych państwowym ubezpieczeniem jest w naszym kraju bezpłatne. Jednakże rehabilitacja, rekonwalescencja czy konieczność brania leków są już w gestii samego chorego, który musi sobie za te działania przywracające do zdrowia zapłacić. Często, są to bardzo wysokie koszty. Państwowa rehabilitacja praktycznie nie funkcjonuje i trzeba na nią czekać miesiącami. Tymczasem, jest ona skuteczna wyłącznie, jeżeli jest podjęta niezwłocznie. Wizyta prywatna to spory koszt, który najczęściej sięga około 100 złotych. Jeżeli takich wizyt trzeba odbyć kilkanaście, to suma znacząco rośnie. Nie każdy dysponuje środkami, które pozwolą na sfinansowanie rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Znaczenie ubezpieczenia NNW

W takiej sytuacji właśnie przychodzi z pomocą ubezpieczenie NNW. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia powoduje, że poszkodowany zyskuje właśnie potrzebne mu pieniądze na podjecie indywidualnego leczenia. Dzięki tym środkom może opłacić sobie prywatną rehabilitację, może wykupić potrzebne leki czy opłacić nawet specjalistyczny turnus rehabilitacyjny, który pozwoli mu szybciej odzyskać pełną sprawność. Oczywiście, nie ma takiego obowiązku, by przeznaczyć ubezpieczenie na leczeni. Może zostać ono wykorzystane na dostosowanie mieszkania do nowych warunków zdrowotnych, można opłacić z tych pieniędzy na przykład masaże, ale również wydać je na całkowicie inny cel. Mimo tego, że ich docelowym przeznaczeniem jest wsparcie osoby ubezpieczonej w powrocie do zdrowia, to czy ona rzeczywiście do tego zdrowia z ich pomocą dotrze, to jest zupełnie inna sprawa. Ubezpieczenie NNW to bardzo przydatna polisa. Pozwala rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej, powoduje, że ubezpieczony czuje się bardziej bezpiecznie i ma zabezpieczone środki na ewentualne leczenie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty