Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Przestań przepłacać i sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu!

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Przestań przepłacać i sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu!

Ubezpieczenie OC jest jednym z niewielu ubezpieczeń, które są obowiązkowe. Zgodnie z ustawą zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam. Dlaczego w takim razie ten temat wywołuje tyle emocji? Powodem jest cena, na którą wpływa wiele czynników, a same towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają ją w różny sposób. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu i jak je kupić najtaniej? Sprawdź już teraz i przestań przepłacać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zakup auta to spełnienie marzeń wielu kierowców i to nie tylko młodych. Zazwyczaj znalezienie idealnego modelu zajmuje wiele czasu, a rozważania na temat wyboru jeszcze więcej. Pod uwagę są brane nie tylko marka czy kolor, ale również aspekty techniczne jak przebieg czy moc. Do tego zestawu zawsze warto dołożyć szacunkowego koszty eksploatacji, wymiany części, ale również koszty ubezpieczenia OC, których nie da się ominąć.

Ubezpieczenie obowiązkowe i dobrowolne

Polisy samochodowe oferowane przez firmy ubezpieczeniowe można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich jest ubezpieczenie obowiązkowe, które potocznie znane jest jako OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W tym przypadku polisa pozwala na likwidację szkody na rzecz poszkodowanego. Jest to finansowa ochrona kierowcy w sytuacji, gdy to on jest sprawcą jakiegoś zdarzenia. Zakres tej ochrony jest zawsze ten sam, w przeciwieństwie do jej ceny. To, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu jest ustalane zawsze indywidualnie.

Drugą kategorią polis są polisy dobrowolne, które mogą być dodatkową ochroną i zabezpieczeniem nie tylko dla kierowcy, ale również pojazdu. Najbardziej znanym ubezpieczeniem dodatkowym jest AC, które występuje w wielu pakietach wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Polisa AC, znana również jako Autocasco jest zabezpieczeniem nie tylko w razie kolizji czy wypadku drogowego, ale także w przypadku kradzieży czy uszkodzenia np. w skutek warunków atmosferycznych takich jak grad czy też powódź. Ile kosztuje ubezpieczenie AC? Tutaj duże znaczenie ma zakres ochrony, który można dowolnie modyfikować i rozszerzać o różne elementy. Każda firma ubezpieczeniowa może oferować różne pakiety i składowe Autocasco indywidualnie dopasowane do potrzeb i budżetu kupującego.

Innym ubezpieczeniem dobrowolnym jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które pozwala na otrzymanie wypłaty odszkodowania dla innych poszkodowanych w zdarzeniu. Podobnie jak w przypadku AC to, ile kosztuje NNW zależy od wielu czynników, które wybiera sam kierowca.

Coraz popularniejszym wśród kierowców jest ubezpieczenie Assistance. Zakres takiej polisy może obejmować nie tylko pomoc na drodze w razie awarii samochodu, ale także zapewnienie dodatkowego transportu do miejsca docelowego, holowanie, wymianę przebitej opony, a nawet nocleg na czas naprawy pojazdu. Jak łatwo się domyśleć, cena tego ubezpieczenia również jest uzależniona od jego zakresu.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych cena jest łatwa do określenia, bo zależy od zakresu ich ochrony i od elementów, które wybiera sam kierowca. Im szerszy pakiet ochrony, tym droższe ubezpieczenie. Jeśli chodzi o to, ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodu, tu znaczenie ma wiele czynników, które mogą być również niezależne od samego kierowcy. Wpływ na to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ma przede wszystkim sam samochód: jego marka, model, pojemność silnika oraz oczywiście przebieg i rocznik. Firmy ubezpieczeniowe prowadzą własne statystyki i szacują prawdopodobieństwa wystąpienie szkody u kierowców jeżdżących danym autem. Z tego też powodu pojazdy z dużą pojemnością silnika czy z kategorii sportowych uznawane są jako te, które statystycznie stanowią większe zagrożenie na drodze, co powoduje, że wysokość składki OC jest wyższa. Przy obliczaniu kosztu ubezpieczenia samochodu brane pod uwagę są również dane na temat samego kierowcy i jego historia ubezpieczeniowa. Młody kierowca już na początku musi liczyć się z tym, że jego polisa OC będzie droższa. Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują nie tylko wiek kierowcy, ale czas, jaki posiada prawo jazdy, miejscowość, w której mieszka i np. to czy posiada dzieci czy też nie. W tym przypadku także duże znaczenie mają statystyki, według których posiadacze rodzinnych samochód, z których korzysta więcej osób, jeżdżą bezpieczniej i ostrożniej. Większy ruch w dużych miastach to większe prawdopodobieństwo kolizji i wystąpienia szkody. Warto zaznaczyć, że kierowcy, którzy mogą się pochwalić bezszkodową jazdą zostają bardzo często nagrodzeni dodatkowymi zniżkami i mogą oszczędzić nawet kilkaset złotych. Jednym słowem to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu jest uzależnione od wielu rzeczy. Są jednak sposoby, by ten koszt obniżyć.

Sprawdź sam, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

Jeśli obliczenie kosztów ubezpieczenia OC i AC wydaje Ci się skomplikowane, skorzystaj z kalkulatora OC dostępnego online. W zasadzie każdy ubezpieczyciel udostępnia tego typu rozwiązanie na swojej stronie internetowej. Jednak najlepszym narzędziem może być to, które w kilka chwil porówna oferty nie jednego a nawet kilkunastu firm ubezpieczeniowych jednocześnie dostępne w serwisach porównywarek. Internetowy kalkulator to idealne rozwiązanie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu i wypełniania kilkunastu wniosków w różnych firmach. Wystarczy poświęcić chwilę i podać wszystkie niezbędne dane dotyczące pojazdu oraz kierującego. Algorytmy przeliczając koszty polisy, dzięki połączeniu z bazą Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, uwzględnią wszystkie zniżki, również te za bezszkodową jazdę. Warto zaznaczyć, że takie porównanie ofert jest w pełni bezpłatne i kupujący nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Zakup ubezpieczenia można sfinalizować przez Internet.

Podsumowując

Jeśli szukasz najtańszego ubezpieczenia OC i chcesz sprawdzić, ile kosztuje takie ubezpieczenie samochodu, musisz mieć świadomość wielu czynników, które na nie wpływają. Na część z nich możesz mieć wpływ, wybierając samochód, który należy do kategorii aut miejskich, a nie np. sportowych. Również bezszkodowa jazda może pomóc w uzyskaniu tańszej polisy. Przede wszystkim jednak, by dowiedzieć się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, warto skorzystać z dostępnych za darmo w Internecie kalkulatorów OC, które pozwalają w jednym miejscu porównać wiele ofert. W ten sposób bez wychodzenia z domu łatwo kupić ubezpieczenie OC i inne dodatkowe pakiety, które pozwolą na rozszerzenie ochrony.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty