Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jak kupić używaną hybrydę? Ile powinna kosztować?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Jak kupić używaną hybrydę? Ile powinna kosztować?

Zastanawiasz się na zakupem samochodu hybrydowego, ale nie masz zbyt dużego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie? Sprawdź, jak kupić używaną hybrydę, na co zwrócić uwagę i na jakie koszty powinieneś się przygotować. Przy okazji dowiesz się, czy cena za ubezpieczenie hybrydy będzie wyższa niż w przypadku samochodu z tradycyjnym silnikiem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czy warto kupić samochód hybrydowy?

Powodów, dla których popularność samochodów hybrydowych stale rośnie, jest wiele. Użytkownicy takich aut w większości są zdania, że za nic w świecie nie wróciliby do jazdy samochodem z tradycyjnym silnikiem. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na osiągi samochodów hybrydowych, komfort jazdy i cichą pracę silnika, ich bezawaryjność i trwałość, a także niskie koszty eksploatacji. Nie bez znaczenia jest również fakt, że samochody takie są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne.

Według niektórych ekspertów ilość nie tylko samochodów hybrydowych, ale też elektrycznych, a nawet autonomicznych, w ciągu kolejnych lat bardzo wzrośnie. W związku z tym wiele osób zastanawia się nad zakupem używanego samochodu hybrydowego. Czy to dobry pomysł? Zdecydowanie tak. Z reguły są to auto o niewielkich przebiegu, serwisowane w ASO, mające tylko jednego właściciela – a to dla wielu kupujących bardzo poważne argumenty, przemawiające za tym, że zakup używanej hybrydy to dobry pomysł.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hybrydy?

W przypadku zakupu samochodu używanego należy być bardzo uważnym i zwracać uwagę na wiele czynników – szczególnie jeśli planowane jest kupno używanej hybrydy. Niestety, nie wszyscy sprzedawcy samochodów używanych są uczciwi, dlatego bardzo często słyszy się o cofniętym liczniku, o ukrytych usterkach i innych sytuacjach, które mogą być bardzo nieprzyjemne dla nabywcy takiego auta. Jeśli chodzi o używane hybrydy, sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana – choć jednocześnie jest kilka plusów.

Zacznijmy może od tego, że większość używanych samochodów hybrydowych, dostępnych obecnie na portalach ogłoszeniowych, to auta o niewielkim przebiegu. Często mają na liczniku zaledwie kilka lub kilkanaście tysięcy kilometrów. W większości przypadków samochody te miały dotychczas tylko jednego właściciela, co z pewnością jest ogromnym atutem dla osoby, która chce kupić używaną hybrydę. Samochody takie produkowane są zaledwie od kilku lat, dlatego można łatwo prześledzić ich historię, sprawdzić, czy licznik nie jest cofnięty (choć w przypadku aut hybrydowych chyba nie ma takiej potrzeby) oraz czy pojazd nie został skradziony. Dzięki temu nabywca ma 100% pewności, że informacje podane przez sprzedającego są całkowicie zgodne z prawdą.

A jakie pułapki mogą czekać na osoby, które chcą kupić używaną hybrydę? Ukryte usterki – to chyba pierwsza myśl, która przychodzi do głowy wszystkim potencjalnym nabywcom. Okazuje się jednak, że niepotrzebnie. Silniki hybrydowe są o wiele mniej skomplikowane niż te tradycyjne. Mają prostszą budowę, są mniej awaryjne i bardziej trwałe, więc ryzyko istnienia ukrytej wady jest o wiele mniejsze. Jeśli taki pojazd jest właściwie serwisowany, to nawet przy przebiegu przekraczającym 200 tys. kilometrów nie ma powodów do obaw. Dodatkowo w przypadku samochodów hybrydowych akumulator może zachować pełną sprawność nawet przez 300 tys. km.

Aby mieć pewność, że kupowany pojazd hybrydowy jest w 100 proc. sprawny, warto zdecydować się na zakup w ASO. Przegląd przedsprzedażowy, możliwość dokładnego sprawdzenia historii pojazdu, a nawet przedłużenie gwarancji – wszystko to z pewnością wpłynie na komfort kupującego. Dodatkowo w wielu przypadkach możliwe jest sprawdzenie stanu baterii – na podstawie przeglądu można oszacować, jak długo jeszcze będzie można z niej korzystać. Cena wymiany baterii potrafi sięgnąć 10 tys. złotych, podobnie jak wymiana turbosprężarki w niektórych autach z silnikiem diesla. Biorąc pod uwagę, że samochody hybrydowe pojawiły się na polskich drogach stosunkowo niedawno, zakup auta z ASO wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Ile kosztuje używana hybryda?

Choć dla wielu osób pytanie takie może brzmieć trochę jak „ile kosztuje samochód?", wbrew pozorom jest ono bardzo zasadne. Mnóstwo osób nie ma pojęcia, ile tak naprawdę kosztują samochody hybrydowe czy elektryczne, a wśród kierowców panuje pogląd, że są to pojazdy bardzo drogie – zdecydowanie nie na przeciętną polską kieszeń. Czy rzeczywiście tak jest? I czy zakup używanej hybrydy będzie bardziej korzystny finansowo?

Ceny bezwypadkowych i nieuszkodzonych używanych samochodów hybrydowych na portalach ogłoszeniowych zaczynają się już od kilkunastu tysięcy złotych. Cena najdroższych aut sięga 1 mln złotych. Na portalach przeważają samochody marki Toyota i Lexus, choć nie brakuje takich marek, jak Honda, Volvo czy BMW. Wybór jest naprawdę spory i wydaje się, że każdy znajdziesz auto dla siebie – nawet jeśli dysponuje ograniczonym budżetem.

Warto pamiętać, że w przypadku samochodu hybrydowego koszty eksploatacji są bardzo niskie, podobnie jak koszty poruszania się takim autem. Biorąc pod uwagę, że na zakup samochodu z rynku wtórnego z reguły decydują się osoby, dla których najważniejszymi czynnikami są cena i koszty eksploatacji, rozważenie kupna używanego samochodu hybrydowego może być dobrym rozwiązaniem – szczególnie jeśli ktoś szuka długofalowych oszczędności.

Ubezpieczenie samochodu hybrydowego – czy będzie droższe?

Zakup używanego samochodu to nie wszystko. Wielu kierowców nie decyduje się na kupno takiego pojazdu z uwagi na obawy przed wysokimi cenami obowiązkowego ubezpieczenia OC. Okazuje się jednak, że towarzystwa ubezpieczeniowe wcale nie naliczają wyższych składek właścicielom aut hybrydowych. W dalszym ciągu najistotniejszymi czynnikami przy wyliczaniu składki jest wiek, okres posiadania prawa jazdy i doświadczenie za kierownicą, a także bezszkodowość jazdy lub spowodowane stłuczki. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, jaka może być cena ubezpieczenia, a po kupnie wybrać najtańsze OC. W tym celu świetnie sprawdzi się kalkulator OC, które pozwoli na znalezienie najlepszej i najtańszej polisy w kilka minut. A kiedy ubezpieczenie zostanie kupione, można rozpocząć przygodę z samochodem hybrydowym!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty