Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jak nie przepłacać za ubezpieczenie samochodu?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Jak nie przepłacać za ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczeni OC dla samochodu to konieczność i obowiązek. Ustawodawca zobligował do tego obowiązku wszystkich posiadaczy samochodów. Jeżeli nawet auto nie jest użytkowane i cały czas stoi w garażu, to również powinno być ubezpieczone, ponieważ jest szansa, że kiedyś użyte zostanie. Taka konieczność powoduje, że warto w staranny i rozważny sposób wybrać najlepsze ubezpieczenie, tym bardziej, że suma ubezpieczenia OC nie jest w żaden sposób zależna od ubezpieczającego. Dlatego też nie ma sensu przepłacać, a warto wybrać tę polisę, która będzie wymagała opłacania najmniejszej składki.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC

Jak już wspomniano, ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową i każdy posiadacz samochodu powinien ją wykupić. Mało tego, jeżeli ktoś jest właścicielem dwóch lub więcej aut, to taką polisę powinien mieć na każdy prowadzony przez siebie pojazd. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują tego rodzaju polisy są bardzo różne. Kierują się też bardzo zróżnicowanymi zasadami w zakresie honorowania zniżek, przyznawania zniżek czy też ustalania kwoty wyjściowej, bazowej, na której wyliczane są dopiero zniżki. Mówi się też, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe bardziej „lubią” niektóre marki a inne towarzystwa „lubią” inne marki. To oznacza, że preferowana marka samochodu będzie w danym miejscu wyceniona niżej, składka będzie niższa niż w inny miejscu i odwrotnie. Takie podejście sprawia, że warto bardzo starannie poszukać odpowiedniej dla siebie polisy, może się bowiem okazać, że składka w dwóch skrajnie różnych towarzystwach będzie nawet dwukrotnie wyższa lub dwukrotnie niższa, zależnie od tego, jaka była wyjściowa.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie OC?

Przede wszystkim warto skorzystać z dostępnych w sieci informacji na temat ubezpieczenia OC. Znaczenie ma również, czy jest to jedyna wykupowana polisa, czy ubezpieczenie będzie rozszerzane również o AC. Jeżeli tak, to czasem warto dopłacić do OC, bo można zyskać bardzo korzystne propozycje w przypadku AC. Czasem oszczędzenie kilku złotych na polisie obowiązkowej powoduje, że znacznie więcej trzeba zapłacić za dodatkową, a to wymaga już bardziej złożonych kalkulacji. Jeżeli jednak ubezpieczenie ma być wyłącznie podstawowe, to sprawa jest znacznie prostsza i wymaga podjęcia zaledwie kilku prostych działań. Bardzo pomocne będą tu porównywarki ubezpieczeń, które na bazie podanych danych znajdą kilka propozycji ubezpieczeniowych. Wystarczy podać swoje dane, o które system zapyta, podać dane samochodu, który ma zostać ubezpieczony i poczekać na wynik. W niektórych porównywarkach jest możliwość ustawienia dodatkowych filtrów. Można na przykład włączyć automatyczne segregowanie ofert od najtańszej do najdroższej. Można również włączyć opcję, która pozwoli automatycznie usunąć najdroższe propozycje, a przedstawi jedynie te tanie i średnie. Po otrzymaniu wyników z porównywarki wystarczy samodzielnie przeanalizować uzyskane informacje. Widać wysokość składki, widać dodatkowe opcje (niektóre polisy OC mają Assistance, inne nie mają, różnią się zakresem assisatnce) i sposoby zawarcia ubezpieczenia. To najlepszy sposób na to, by za swoją polisę nie przepłacać, a spełnić spoczywające na kierowcy obowiązki ubezpieczeniowe.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty