Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu? Poznaj sprawdzony sposób!

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu? Poznaj sprawdzony sposób!

Kupiłeś używane auto lub przerejestrowałeś swój samochód i musisz zmienić naklejkę rejestracyjną na przedniej szybie? Choć sprawa wydaje się banalna, wystarczy kilka minut, aby uświadomić sobie, że usunięcie naklejki nie jest takie proste. Naklejka na przedniej szybie jest jednorazowa i bardzo mocno trzyma się na szybie. Sprawdź, jak odkleić naklejkę z szyby samochodu, aby po całym zabiegu nie pozostały nieestetyczne ślady i resztki kleju.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Naklejka rejestracyjna – kiedy trzeba ją zmienić?

Naklejka legalizacyjna umieszczana jest na przedniej szybie samochodu. Znajduje się na niej ten sam numer, co na tablicach rejestracyjnych. Dodatkowo opatrzona jest specjalnym hologramem, który umożliwia potwierdzenie autentyczności. Przed rozpoczęciem korzystania z pojazdu, należy umieścić ją w odpowiednim miejscu. Co bardzo ważne, naklejka rejestracyjna wykonana jest w takiej technice, aby jej przeniesienie było niemożliwe. Z tego powodu tak ważne jest jej odpowiednie przyklejenie. Jeśli zrobisz to źle, nie będziesz mógł wykorzystać tej samej naklejki ponownie. Konieczne będzie wyrobienie nowej naklejki. Musisz wiedzieć, że odpowiedni sposób przyklejania naklejki jest bardzo ważny również z innego powodu – abyś mógł uniknąć późniejszych kłopotów z jej odklejeniem.

Wymiana naklejki rejestracyjnej konieczna jest po każdym zarejestrowaniu i przerejestrowaniu samochodu. Należy ją przykleić w prawym dolnym rogu przedniej szyby auta. Nie może być jednak umieszczona w miejscu, w którym zatrzymuje się wycieraczka – koniecznie trzeba to sprawdzić przed jej umieszczeniem na szybie. Jeżeli kupiłeś używane auto albo przerejestrowałeś swój samochód, musisz zmienić naklejkę na szybie. Niestety, z pozoru proste zadanie może nastręczać wielu problemów. Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Sposobów na to, jak odkleić naklejkę z szyby, jest kilka. W internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat. Niestety, niektóre ze sposobów nie pozwalają na całkowite usunięcie pozostałości kleju – na szybie mogą zostać resztki kleju, co z pewnością nie wpłynie dobrze na wygląd auta. Bardzo ważne jest również ostrożne usuwanie naklejki. Nie chodzi tyle o możliwość jej ponownego użycia, bo to niemal niemożliwe, ale o ochronę szyby przed zarysowaniem. Wykorzystanie ostrych narzędzi, takich jak żyletka, może skutkować powstaniem na szybie rys. Jak zatem odkleić naklejkę z szyby? Poznaj sprawdzony sposób na jej szybkie usunięcie.

Sposób na usunięcie naklejki z szyby

Aby skorzystać z tego sposobu, potrzebować będziesz:

  • suszarki do włosów,
  • zmywacza do paznokci, benzyny ekstrakcyjnej lub acetonu,
  • nożyka,
  • szmatki,
  • ręcznika papierowego,
  • płynu do mycia szyb.

Zacznij od dokładnego podgrzania suszarką miejsca, w którym znajduje się naklejka. Musi to potrwać przynajmniej kilka minut, aby cały klej uzyskał odpowiednią do odklejenia naklejki temperaturę. Jeżeli nagrzewanie będzie trwało za krótko, klej stężeje zbyt szybko i odklejenie naklejki nie będzie możliwe. Kiedy klej zostanie dobrze rozgrzany, podważ nożykiem brzegi naklejki – powinna ona odkleić się bez większych problemów. Jeżeli masz z tym kłopot, podgrzej naklejkę ponownie. Pamiętaj, że naklejka składa się z dwóch folii – usuń je po kolei.

Może się okazać, że na szybie zostaną resztki kleju lub fragmenty naklejki. W takiej sytuacji wykorzystaj aceton lub benzynę ekstrakcyjną – namocz w nim ścierkę i zacznij pocierać pozostałości naklejki do momentu, aż zostaną całkowicie usunięte. Uważaj, aby płyn nie dostać się na deskę rozdzielczą – może pozostawić plamy, których usunięcie będzie niemożliwe. Dobrym pomysłem będzie rozłożenie na desce ręczników papierowych. Na koniec przemyj szybę płynem do mycia. Gotowe!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty