Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jak wykupić tanie OC?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Mężczyzna oblicza składkę za oc

Aby znaleźć tanie OC trzeba porównać oferty ubezpieczycieli. Różnice wynoszą nawet 50% w zależności od firmy i lokalizacji. Tanie ubezpieczenie samochodu kupimy w Internecie, jeśli wiemy, jak się do tego zabrać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak wykupić tanie OC?

Znalezienie taniego ubezpieczenia OC w 2017 r. jest problemem dla kierowców, niezależnie od ich stażu i wypadkowości; gdy jeszcze w 2013 r. w Polsce należało do jednych z najtańszych w Europie, to już na koniec 2015 r. stawki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wzrosły średnio o 19%, a w samym 2016 r. aż o 55%. W styczniu 2016 r. kierowcy płacili średnio 659 zł, a już w styczniu 2017 r. 1024 zł. Istnieje 5 podstawowych sposobów na wykupienie taniego OC samochodu. Należy przede wszystkim porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Przegląd poszczególnych ofert oraz skorzystanie z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych jest najlepszym sposobem na znalezienie taniej polisy OC, gdyż, dla przykładu, w styczniu różnica między najtańszą składką (Proama), a najdroższą (Uniqa) wyniosła niemal 55%! Ważny jest moment wykupu polisy, gdyż najtańsze OC kupimy około 2 tygodnie przed wygaśnięciem dotychczasowej polisy; zbyt wczesne (ponad miesiąc) i zbyt późne (kilka dni przed wygaśnięciem polisy) - skutkuje wyższą stawką. Przegląd rynku ubezpieczeniowego pokazuje, że towarzystwa faworyzują klientów dokonujących jednorazowych płatności kartą; rozłożenie płatności na dwie raty skutkuje podwyżką o około 15%, a na więcej rat - nawet o 30%. Cenę obniży też zakup w pakiecie OC i AC; na wykupieniu obydwu ubezpieczeń samochodu w pakiecie zaoszczędzimy nawet 10%. Dalsze oszczędności może dać dokupienie NNW i Assistance. Sposobem oszczędności na polisie OC dla młodych kierowców jest dopisanie w dowodzie rejestracyjnym współwłaściciela, któremu przysługują zniżki. W tym rozwiązaniu młodemu kierowcy ubezpieczyciel będzie naliczał lata bezszkodowej jazdy, ale w przypadku kolizji - zniżki utraci również współwłaściciel.

Gdzie kupić najtańsze OC?

Gdy już wiemy, jak wykupić tanie OC samochodu, należy odpowiedzieć na pytanie, gdzie? Przegląd ofert z 2017 r. pokazuje, że ceny są silnie zróżnicowane w zależności od: 1) towarzystwa ubezpieczeniowego; 2) lokalizacji (miasto, województwo). Najtaniej ubezpieczenie OC samochodu wykupimy we wspomnianej Proamie - średnia stawka to 782 zł, Generali - 797 zł, AXA Direct - 807 zł, Liberty Ubezpieczenia - 831 zł i Link4 - 866 zł. Do najdroższych ubezpieczycieli należą: PZU - średnia stawka: 1052 zł, TUW TUW - 1139 zł, InterRisk - 1301 zł, Gothaer - 1303 zł, Aviva - 1386 zł i wymieniona wcześniej najdroższa Uniqa - 1449 zł. Podane stawki są uśrednione, należy porównać oferty z poszczególnych miast, w których zamierzamy wykupić ubezpieczenie. Dzięki kalkulatorom ubezpieczeń dostępnymi w Internecie możemy się przekonać, że różnice w stawkach OC w tym samym mieście mogą wynieść nawet 40%, jak to np. ma miejsce w Gdańsku, gdzie najtańsza stawka OC to 739 zł, a najdroższa1854 zł! Najdroższe ubezpieczenie OC samochodu jest właśnie w Gdańsku, Wrocławiu, dalej Lublinie, Poznaniu i Warszawie, a najniższe stawki znajdziemy w Rzeszowie i Krakowie. W Gdański uśredniona stawka OC to 115 zł, Wrocławiu - 918 zł, Lublinie - 910 zł, w Poznaniu - 882 zł, w Warszawie - 834 zł. Kraków to 581 zł i Rzeszów 596 zł. Generalnie, najtańsze polisy OC (biorąc pod uwagę kierowców z maksymalnymi zniżkami, posiadających rodzinę i poruszających się samochodami o standardowych osiągach) znajdziemy na tzw. ścianie wschodniej (poza Lublinem), na południu Polski (Kielce - 645 zł) i zachodzie Polski (Gorzów Wielkopolski - 588 zł). Najwięcej zapłacimy w centralnej i północnej Polsce. Zobacz też: Najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe w 2017 dla młodych kierowców

Tanie OC przez Internet

Podobnie jak ze wszystkimi innymi towarami i usługami, najtaniej ubezpieczenie OC kupimy w Internecie. Najtańszą polisę OC przez Internet znajdziemy korzystając z kalkulatorów poszczególnych ubezpieczycieli lub porównywarek internetowych. Należy pamiętać, że cena będzie zawsze niższa, gdyż oferta jest pomniejszona o koszt konsultanta telefonicznego lub zatrudnionego w oddziale ubezpieczyciela. Wybór najtańszej oferty jest bardzo prosty, a obsługa kalkulatorów intuicyjna (względnie wspomagana panelem pomocy). W kolejne rubryki wpisujemy dane samochodu (rok produkcji, model, silnik itp.), następnie odpowiadamy na pytania dotyczące kierowcy (data urodzenia, miejsce zamieszkania, od kiedy posiada prawo jazdy i samochód, sytuacja rodzinna i zawodowa). Bardzo istotny jest właściwe zaznaczenie dwóch opcji, o których pisaliśmy, że dzięki nim możemy uzyskać znaczne oszczędności. Są to: 1) od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia? oraz 2) wykupujesz samo OC, czy też w pakiecie AC, NNW, Assistance. Przypomnijmy, że najbardziej opłacalne jest wykupienie OC na około 2 tygodnie przed upływem poprzedniej polisy oraz zakup pakietowy ubezpieczeń. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych w kalkulatorze lub porównywarce pól, informacje przesyłane są do centrali ubezpieczycieli, gdzie wyliczana jest stawka zgodnie z taryfikatorem danej firmy i odsyłana gotowa oferta polisy OC.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty