Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jak zgłosić szkodę Benefia?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Jak zgłosić szkodę Benefia?

Konieczność zgłoszenia szkody firmie ubezpieczeniowej może budzić wiele wątpliwości, szczególnie u osób, które nigdy tego nie robiły. Jak i gdzie zgłosić szkodę komunikacyjną? Jakie informacje i dokumenty należy przygotować? Dowiedz się, jak zgłosić szkodę w Benefia!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak zachować się po kolizji drogowej?

Kolizja drogowa jest bardzo stresującym doświadczeniem, w szczególności dla osób, które nigdy nie uczestniczyły w wypadku ani stłuczce. Warto dowiedzieć się, jak należy zachować się w takiej sytuacji, aby w razie potrzeby móc zachować zimną krew. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nikomu nic się nie stało – nawet jeśli była to niegroźna stłuczka parkingowa. Czasem nietrudno o uderzenie czy stłuczenie, dlatego trzeba upewnić się, że nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Następnie należy zapoznać się z uszkodzeniami pojazdów i spisać odpowiednie oświadczenie.

Spisanie oświadczenie

Oświadczenie o kolizji drogowej jest podstawą do ubiegania się odszkodowania, a także podstawą prawną przy ewentualnym, późniejszym postępowaniu sądowym. Co powinno znaleźć się w oświadczeniu? Najważniejsze informacje to data i dokładne miejsce zdarzenia, a także datę osobowe sprawcy i poszkodowanego (imię, nazwisko, adres, numer dowodu osobistego, numer telefonu lub inne dane kontaktowe). Następnie należy dokładnie opisać pojazdy, które uczestniczyły w zdarzeniu (marka, model, rok produkcji). Kolejny istotny element to opis całego zdarzenia. Warto tutaj nieco się wysilić, aby dokładnie, krok po kroku opowiedzieć, co się stało – będzie to cenna informacja dla rzeczoznawcy. W oświadczeniu nie może zabraknąć informacji o powstałych uszkodzeniach, a także podpisów każdej ze stron. Dokument powinien być sporządzony w dwóch identycznie brzmiących kopiach.

Kontakt z ubezpieczycielem

Aby uzyskać odszkodowanie, osoba poszkodowana musi skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy i zgłosić zaistniałe wydarzenie. Z reguły po zgłoszeniu szkody następuje spotkanie poszkodowanego z rzeczoznawcą. Specjalista zapoznaje się z powstałymi szkodami, a następnie wylicza wysokość odszkodowania, uwzględniając rynkowe ceny poszczególnych części oraz koszt godziny pracy w warsztacie samochodowym. Istnieje również możliwość bezgotówkowego rozliczenia szkód. To dobre rozwiązanie, ponieważ nie ma tu ryzyka, że kwota odszkodowania będzie zbyt niska, aby poszkodowany mógł opłacić wszystkie niezbędne naprawy, które pozwolą na przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia.

Ile jest czasu na zgłoszenie szkody komunikacyjnej?

Po spisaniu oświadczenia należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Co prawda, w myśl obowiązujących przepisów, można zrobić to w ciągu trzech lat od momentu powstania szkody, jednak chyba każdego kierowcy zależy na tym, aby auto zostało jak najszybciej naprawione. Warto niezwłocznie skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, w której sprawca ma wykupione OC, ponieważ dzięki temu można szybciej uzyskać odszkodowanie. Ustawowo towarzystwo ubezpieczeniowe ma 30 dni na jego wypłatę – o ile nie zachodzą żadne wątpliwości, na przykład co do winy. W takiej sytuacji firma ma prawo wydłużyć ten okres do 90 dni, a jeśli zostanie wszczęte postępowanie sądowe – nawet dłużej.

Jak zgłosić szkodę w Benefia?

Benefia to znana i ceniona firma ubezpieczeniowa. Kierowcy decydują się na zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC i innych rodzajów polisy komunikacyjnej z uwagi na niskie ceny, z których słynie to towarzystwo. Jak zgłosić szkodę komunikacyjną w Benefia? Okazuje się, że to bardzo proste!

Formularz internetowy

Najchętniej wybieranym sposobem na zgłaszanie szkód, nie tylko komunikacyjnych, jest wypełnienie formularza kontaktowego. Z reguły wystarczy wpisaniu najważniejszych danych i podanie kilku informacji, które następnie zostaną automatycznie przekazane do firmy ubezpieczeniowej. W przypadku Benefia należy wejść na stronę https://zgloszenie.benefia.pl/ i wybrać rodzaj szkody. Po kliknięciu na samochód na ekranie pokazuje się następująca informacja:

„Do zgłoszenia szkody w pojeździe będziesz potrzebować:

  • Dowód rejestracyjny lub karta pojazdu
  • Prawo jazdy osoby kierującej pojazdem
  • Dane uczestników zdarzenia (właściciel pojazdu, kierujący, poszkodowany, sprawca)
  • Dane pojazdu sprawcy
  • Załączanie dokumentów - nie musisz robić tego teraz, ale dołączając je do tego zgłoszenia, przyspieszysz likwidację szkody
  • _15 minut wolnego czasu (jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dokończyć rejestracji zgłoszenia, na podany adres e-mail wyślemy link, za pomocą którego powrócisz do formularza w dogodnym dla Ciebie momencie bez konieczności ponownego wypełniania wcześniej wprowadzonych danych)." _

Przed przystąpieniem do wypełniania formularza należy zatem przygotować niezbędne dokumenty, aby móc prawidłowo wypełnić cały formularz.

Zgłoszenie szkody w Benefia – pozostałe sposoby

Inne metody zgłoszenia szkody komunikacyjnej w firmie Benefia to kontakt telefoniczny pod numerem +48 (22) 212 20 30 – działa on siedem dni w tygodniu z wyłączeniem świąt, w godzinach 07:00 - 20:00.

Kierowcy, którzy chcą zgłosić szkodę z Assistance, mogą zadzwonić pod jeden z numerów telefonu: dla Klientów posiadających polisę Assistance SOS +48 (22) 639 20 10, dla Klientów mBanku +48 (22) 639 20 10, a dla dla Klientów serwisu internetowego Benefia24.pl +48 (22) 212 20 30. Oczywiście istnieje również możliwość zgłoszenia szkody podczas spotkania z agentem lub w placówce.

Podsumowanie

Benefia to nowoczesne towarzystwo ubezpieczeniowe, które zapewnia klientom profesjonalną obsługę na każdym etapie. Kierowcy, którzy chcą zgłosić szkodę komunikacyjną, mogą skorzystać z wygodnego formularza lub wybrać inny sposób na to, aby zgłosić szkodę w Benefia. Jedno jest pewne: kliencie tego ubezpieczyciela zawsze mogą liczyć na sprawne rozwiązanie sprawy!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty