Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jakie dodatki możesz otrzymać przy zakupie OC?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Jakie dodatki możesz otrzymać przy zakupie OC

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC to obowiązek, któremu podlegają wszyscy kierowcy posiadający samochody. Nie ma znaczenia, jak często samochód jest używany i czy w ogóle. Ubezpieczony być musi. Co więcej, nawet jeżeli jeden właściciel ma więcej niż jeden samochód, to osobne ubezpieczenie musi wykupić na wszystkie swoje auta. To ważne i warto o tym pamiętać. Towarzystwa ubezpieczeniowe, chcąc przekonać klientów do kupienia polisy OC właśnie w ich firmie, stosują różnorodne metody zachęcania. Jedną z nich są dodatki do OC.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Polisa OC

Sama polisa OC to dla kierowcy wsparcie wyłącznie w sytuacji, gdy z jego winy dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego. Jeżeli na skutek nierozważnych działań, czy nawet na skutek przypadku ubezpieczony kierowca spowoduje kolizję lub wypadek, to towarzystwo ubezpieczeniowe poniesie za to odpowiedzialność finansową. Wyjątkiem jest tu sytuacja, gdy kierowca nie ma prawa jazdy lub kierował pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Wówczas to on w pełni ponosi odpowiedzialność za to, że doszło do zdarzenia. Jeżeli jednak wszelkie przesłanki wskazują na to, że towarzystwo może przejąć odpowiedzialność, zwykle sprawca wypadku nie wiele może na takiej polisie skorzystać. On tylko dzięki niej nie straci. Jeżeli bowiem doszło do uszkodzenia samochodu osoby pokrzywdzonej, to za naprawę zapłaci ubezpieczyciel, a jeżeli osoba poszkodowana doznała dodatkowo uszczerbku na zdrowiu, to za ten uszczerbek również zapłaci towarzystwo. Jak widać, straty finansowe sprawcy, nie są tu brane pod uwagę.

Dodatki do polisy OC

Z uwagi na to, że każda polisa OC wygląda dokładnie tak samo, nawet sumy gwarancyjne ustalone są na dokładnie tym samym poziomie, towarzystwa ubezpieczeniowe muszą szukać innych sposobów na to, by przekonać klientów do swojej propozycji. Rywalizować mogą w pewnym stopniu cenami, ale to ma swoje ograniczenia. Każda firma ma przecież pewien pakiet wydatków, które musi pokryć. Mało tego, ze składek tworzony jest fundusz, który przeznaczany jest na wypłaty odszkodowań. Na to również nie może zabraknąć. Dlatego też, w rywalizowaniu ceną muszą być pewne granice. Można więc rywalizować dodatkami. Wiele firm oferuje przy zakupie ubezpieczenia OC możliwość dokonania zakupu ubezpieczenia NNW. Dzięki tej polisie, w razie zdarzenia, odszkodowanie otrzyma również kierowca i jego pasażerowie. Oczywiście, odszkodowanie przysługuje wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do uszkodzenia zdrowia. Jest to dość przydatna polisa, ponieważ uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na rehabilitację. Ciekawym i cieszącym się dużym zainteresowaniem dodatkiem jest też assistance. Jego zakres bywa różny. Niektóre towarzystwa oferują podstawowy pakiet automatycznie w cenie OC. Klient, który ma do wyboru samo OC lub OC z pakietem, a różnica między składkami nie jest duża, pewnie chętniej wybierze nawet podstawowe assistance niż w ogóle. Inne towarzystwa, za niewielką opłatą proponują rozszerzenie pakietu ochrony assistance o znacznie więcej usług, przy czym cena jest tak niewielka, właśnie dlatego, że wykupione zostało OC. W wielu przypadkach są to zabiegi głównie marketingowe, ale skoro użytkownik samochodu może na tych zabiegach skorzystać i otrzymać dla siebie realną wartość, to czemu miałby sobie tego odmówić?

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty