Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jakie ubezpieczenie pokrywa koszt holowanie samochodu?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Podłączenie liny holowniczej do samochodu

Holowanie samochodu to bardzo często konieczność po zdarzeniu drogowym, do którego dochodzi na skutek nieostrożności kierowców lub złych warunków na drodze. Holowanie pozostaje więc w tym wypadku w ścisłym związku zarówno logicznym, jak i przyczynowo – skutkowym ze zdarzeniem i powinno zostać również objęte odszkodowaniem z tytułu danego zdarzenia. Czy tak rzeczywiście jest? Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu? Skąd można ubiegać się o wypłatę świadczenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie

Zasadniczo, holowanie pojazdu jest ubezpieczone w ramach polisy ubezpieczeniowej assistance. Określone są w niej szczegółowe zasady takiego holowania. Jaka odległość jest objęta ochroną, w jakich wypadkach można z tego ubezpieczenia skorzystać i jak należy zgłosić taką szkodę. Bardzo ważne jest to, by zapoznać się ze wszystkimi zasadami związanymi z ubezpieczeniem assistance, w tym również w zakresie holowania samochodu, jeszcze przed zawarciem umowy. To istotna kwestia, ponieważ po podpisaniu umowy ubezpieczenia, nie będzie już możliwości wycofania czy zmiany warunków. Te, na które się zgodzi ubezpieczony, te trzeba będzie potem respektować. Oczywiście, wiele też zależy od pakietu assisatnce, który zostanie wybrany. Pakiet podstawowy będzie znacznie bardziej okrojony i ograniczony niż pakiet rozszerzony. W niektórych towarzystwach pakiet podstawowy jest dołączany do ubezpieczenia OC, natomiast w innych trzeba za niego dodatkowo zapłacić. Przy czym, szerokie ubezpieczenie assistance, choć droższe, to pozwala na zabezpieczenie siebie na wiele różnych zdarzeń, w tym właśnie holowanie, które albo nie ma limitu kilometrów w tym właśnie dużym pakiecie, albo limit ten jest tak duży, że w codziennym użytkowaniu z powodzeniem wystarczy.

Holowanie w ramach auto casco i OC

Oczywiście, poza pakietem assisatnce można również zyskać ubezpieczenie w zakresie holowania auta w inny sposób. Niektóre firmy ubezpieczeniowe, chcąc uatrakcyjnić swoją ofertę OC dołączają wybrane elementy assistance za darmo. Może to również być holowanie auta. Tak robi na przykład PZU dodając do swojego OC opcję „bezpieczne auto”. Warto oczywiście się zapoznać z warunkami takiego dodatku. Może się on bowiem okazać co najmniej nieskuteczny lub niepraktyczny. Osoby, które decydują się na ubezpieczenie swojego samochodu w ramach ubezpieczenia Auto Casco mogą również rozszerzyć zakres swojej ochrony o holowanie, które ujęte jest w tej polisie. Taka kombinacja pozwala na szersze zabezpieczenie siebie i swojego pojazdu, również w kwestii samego holowania. Ta opcja, oferowana w ramach ubezpieczenia AC, jest zwykle dosyć korzystna, z uwagi na to, że ubezpieczenie to jest wysoko płatne. Można sobie wybrać możliwość ubezpieczenia AC w różnych wariantach, co dodatkowo rozszerzy zakres holowania nawet do przeszło tysiąca kilometrów. Niektóre polisy w wariancie najdroższym wyłączają w ogóle limit kilometrów przy holowaniu zapewniając możliwość sprowadzenia auta z dowolnego miejsca. Holowanie auta to ubezpieczenie, które każdy powinien mieć, ponieważ taka usługa może się po prostu przydać. Uszkodzenie auta, które powoduje, że nigdzie dalej ono nie pojedzie i konieczność jego sprowadzenia, to bardzo częste statystycznie zdarzenia na drodze.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty