Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Jak działa kalkulator OC Aviva? Opinie i recenzja

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Jak działa kalkulator OC Aviva? Opinie i recenzja

Niebawem kończy się Twoje ubezpieczenie OC i powoli zaczynasz rozglądać się na nowym ubezpieczycielem? Słyszałeś wiele opinii o firmie Aviva i zastanawiasz się, czy właśnie u tego ubezpieczyciela kupić nowe OC? Sprawdź, jak działa kalkulator OC Aviva i czy warto z niego skorzystać!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co obejmuje ubezpieczenie OC?

Choć większość kierowców ma świadomość, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, nie wszyscy wiedzą, co dokładnie obejmuje. Często młodzi kierowcy nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest ta polisa. No właśnie – po co kupujemy polisę OC? Otóż jest ona zabezpieczeniem nie tyle dla osoby, która kupiła ubezpieczenie, ale dla innych użytkowników drogi.

Kiedy dany kierowca spowoduje szkodę, na przykład spowoduje wypadek i uszkodzi inne auto, osoba poszkodowana otrzyma odszkodowanie z jego ubezpieczenia OC. Dzięki temu sprawca nie będzie musiał płacić z własnej kieszeni, a poszkodowany będzie chroniony przed sytuacją, w której sprawca nie będzie dysponował środkami finansowymi na ubezpieczenie. Podsumowując, OC chroni innych użytkowników drogi – a jednocześnie Ty jesteś chroniony w ramach ubezpieczenia OC innych kierowców.

Jak oszczędzić na OC?

Ceny OC spędzają sen z powiek wielu kierowcom – i nic w tym dziwnego, gdyż w wielu przypadkach są one naprawdę wysokie! W zależności od tego, w jaki sposób stawki OC wyliczy dana firma ubezpieczeniowa, różnice w cenach mogą przekraczać nawet 1000 czy 1500 zł. A przecież żaden kierowca nie lubi przepłacać! Tym bardziej, że właściciele aut mają na głowie o wiele więcej wydatków niż obowiązkowa polisa.

No właśnie – jak wobec tego oszczędzić na ubezpieczeniu OC? Kiedy zbliża się koniec terminu obowiązywania polisy, warto skorzystać z kalkulatora OC. Klienci Avivy lub osoby, które chcą skorzystać z oferty tej firmy, z pewnością ucieszą się z faktu, że mogą skorzystać z kalkulatora OC Aviva! Kalkulatory OC to bez wątpienia najbardziej skuteczny sposób na znalezienie najtańszego OC, warto więc z niego korzystać.

Kalkulator OC Aviva – jak działa?

Kalkulator OC Aviva to proste i bardzo nowoczesne narzędzie, dzięki któremu każdy kierowca może w kilka minut sprawdzić cenę ubezpieczenia. Aby skorzystać z kalkulatora, wystarczy wejść na stronę Avivy i kliknąć odpowiednią zakładkę. Warto też przygotować dowód rejestracyjny i dowód osobisty.

W pierwszym kroku należy odpowiedzieć na najważniejsze pytania, dotyczące pojazdu, takie jak marka, model, rok produkcji, roczny przebieg, miejsce parkowania w nocy i kilka innych. W ostatnim pytaniu w tym kroku trzeba także podać miejscowość i kod pocztowy.

Następnie należy podać informacje na temat kierowcy, takie jak imię, nazwisko, PESEL, rok otrzymania prawa jazdy czy ilość dzieci, które będą przewożone pojazdem. I to wszystko – można już kliknąć Zobacz ofertę. Warto również podać dane kontaktowe, takie jak adres e-mailowy czy numer telefonu, aby przedstawiciel firmy mógł skontaktować się z Tobą w celu dopasowania najlepszej oferty.

Czy warto skorzystać z kalkulatora OC firmy Aviva?

Zdecydowanie tak. Jest to proste i bardzo intuicyjne narzędzie, dzięki któremu można szybko sprawdzić, jaka będzie cena ubezpieczenia OC w firmie Aviva. To szybki sposób na znalezienie ubezpieczenia, szczególnie jeśli ktoś chce ubezpieczyć swoje auto w firmie Aviva. Ogromną zaletą kalkulatora jest to, że pozwala ona na uzyskanie informacji nie tylko o cenie OC, ale też Autocasco, Assistance czyli innych rodzajów ubezpieczenia. Można więc sprawdzić, jaki będzie łączny koszt w przypadku zakupu także dodatkowego zabezpieczenia, na przykład ochrony szyb.

Jeśli chodzi o wady, dla wielu osób problemem może być konieczność podawania tak wielu danych podczas korzystania z kalkulatora ubezpieczenia OC Aviva. Niektóre z pytań mogą wręcz sprawić trudność. Warto więc mieć przy sobie dowód rejestracyjny, aby w razie potrzeby sprawdzić tam najważniejsze informacje. Z drugiej jednak strony liczba pytań nie jest duża, więc wypełniania całego formularza zajmuje nie więcej niż kilka minut – warto więc się na to zdecydować.

Opinie użytkowników

Wśród opinii na temat kalkulatora OC Aviva przeważają te pozytywne, a wielu użytkowników ceni sobie zarówno firmę, jak i sam kalkulator. Użytkownicy doceniają go przede wszystkim za sprawność i możliwość sprawdzenia ceny ubezpieczenia bez dzwonienia do konsultanta czy osobistego odwiedzania placówki firmy. Oczywiście wśród pozytywnych opinii pojawiają się też te negatywne, jednak jest ich stosunkowo niewiele. Warto pamiętać, że choć firma Aviva jest bardzo popularna, istnieją też inne kalkulatory OC, które pozwalają na sprawdzenie ceny ubezpieczenia w wielu firmach jednocześnie. Może to być dobra alternatywa dla osób, które chcą oszczędzać nie tylko pieniądze, ale też czas.

Kalkulator OC Aviva – podsumowanie

Jak widać, kalkulator OC Avivy może być bardzo przydatnym narzędziem – szczególnie dla osób, które planują ubezpieczenie auta w tej właśnie firmie. Kalkulator ma bardzo przystępną formę i jest niezwykle wygodny, z pewnością więc warto z niego skorzystać w trakcie poszukiwania najlepszej oferty na obowiązkowe ubezpieczenie samochodu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty