Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Kalkulator OC Benefia – jak działa? Recenzja i opinie

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Kalkulator OC Benefia – jak działa? Recenzja i opinie

Firma Benefia to jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, które słyną z tanich ubezpieczeń komunikacyjnych. Aby jeszcze bardziej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kierowców, Benefia stworzyła nowoczesny kalkulator OC. Jak działa i dlaczego warto z niego skorzystać?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Benefia – nie tylko ubezpieczenie komunikacyjne

Benefia to firma ubezpieczeniowa, która powstała nieco ponad 20 lat temu, bo w 1999 roku. W tym samym roku stworzona została spółka Benefia Towarzystwo Ubezpieczeniowe S. A. Vienna Insurance Group. Z kolei w roku 2015 Benefia Majątek połączyła się z istniejącą już spółką Compensa Majątek.

Firma Benefia oraz zasilający ją zespół doskonałych specjalistów, wykreowali nowoczesne kanały docierania do klientów i sprzedaży ubezpiecze. Jednym z nich jest kalkulator OC Benefia. Co istotne, firma Benefia ma w ofercie nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne, ale też ubezpieczenie domu i mieszkania lub ubezpieczenie turystyczne. Benefia słynie przede wszystkim z bardzo korzystnych cen – o czym można przekonać się, korzystając z kalkulatora OC tej firmy.

Jak działa kalkulator OC Benefia?

Aby skorzystać z kalkulatora OC Benefia, należy wejść na stronę internetową firmy i uruchomić narzędzie. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest podanie danych, które są niezbędne do wykonania kalkulacji. Niezbędny jest wybór pojazdu – samochód osobowy, samochód dostawczy lub samochód terenowy.

Następnie należy podać szczegółowe dane pojazdu, takie jak marka, model, rok produkcji, wersja pojazdu, pojemność silnika, liczba miejsc, sposób użytkowania pojazdu, data pierwszej rejestracji i umiejscowienie kierownicy.

Po podaniu danych pojazdu kolej na informacje na temat kierowcy. Tutaj konieczne jest podanie takich informacji, jak imię, nazwisko, PESEL lub kod pocztowy. Niezbędne jest także podanie przebiegu i daty początku ochrony. Jeśli chcesz kupić OC na raty, w tym miejscu możesz określić ich liczbę – jedna, dwie lub cztery.

I to wszystko. Teraz wystarczy tylko kliknąć przycisk Kalkuluj! Zobaczysz wtedy, jakie ceny ubezpieczenia przygotuje dla Ciebie kalkulator OC Benefia.

Osoby, które potrzebują pomocy i które nie wiedzą, jak wypełnić formularz, mogą skorzystać z pomocy konsultanta. Do wyboru jest opcja kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez czat.

Kalkulator OC Benefia – recenzja

Kalkulator OC Benefia bez wątpienia jest jednym z najlepiej dopracowanych narzędzi tego rodzaju, które mają do wyboru kierowcy. Kalkulator jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, a pokonywanie kolejnych etapów nie nastręcza żadnych trudności. Mogą pojawić się głównie przy podawaniu danych pojazdu, jednak wszystko informacje można bez kłopotu znaleźć w dowodzie rejestracyjnym.

Co bardzo ważne, ceny proponowane przez kalkulator OC Benefia są bardzo konkurencyjne. Jeśli więc chcesz naprawdę oszczędzić na ubezpieczeniu OC, to koniecznie wykonaj kalkulację. Prawdopodobnie będzie zaskoczony tym, jak niską cenę może zaoferować firma Benefia. Przy okazji możesz sprawdzić, ile zapłacisz za Autocasco. Dodatkowo kalkulator pozwala też na wygodny zakup polisy, i to bez wychodzenia z domu. Można więc sporo zaoszczędzić – nie tylko pieniędzy, ale też czasu, dzięki temu, że w celu zakupienia polisy nie trzeba odwiedzać placówki.

Opinie użytkowników

Firma Benefia cieszy się bardzo dużym uznaniem kierowców, z uwagi na korzystne ceny ubezpieczenia i wysoki standard obsługi. Nie inaczej jest w przypadku kalkulatora OC Benefia, który doceniany jest przez wszystko za to, że działa bardzo sprawnie i można bez większych kłopotów przejść przez cały formularz. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy kalkulator nie chce zadziałać, jednak z reguły wynika to z podania nieprawidłowych informacji w którymś z pól formularza. Kiedy więc pojawią się komplikacje, warto upewnić się, czy każde z pól zostało wypełnione prawidłowo, czy może gdzieś pojawił się komunikat o błędzie.

Kalkulator OC/ AC Benefia – podsumowanie

Kalkulator OC Benefia to narzędzie, które powinno być znane każdemu kierowcy, szukającemu taniego ubezpieczenia swojego auta. Nowoczesny, przejrzysty kalkulator w połączeniu z korzystnymi cenami sprawia, że Benefia zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Jeśli dotychczas nie miałeś okazji skorzystać z tego narzędzia, koniecznie sprawdź, jaką składkę może zaproponować Ci Benefia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty