Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Czy kalkulator OC i AC bez podawania danych zadziała?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Czy kalkulator OC i AC bez podawania danych zadziała?

Wiele osób szuka porównywarki polis komunikacyjnych, w której nie trzeba podawać danych osobowych. Troska o prywatność jest zrozumiała, jednak w przypadku ubezpieczeń, towarzystwa muszą znać podstawowe informacje o pojedzie i kierowcy, aby wycenić OC i AC. Dowiedz się, jakie dane są niezbędne oraz skorzystaj z kalkulatora, w którym troska o dane osobowe użytkowników stoi na pierwszym miejscu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kalkulator OC - to się opłaca!

Korzystając z kalkulatora OC nie musisz podawać danych osobowych, ale w ten sposób otrzymasz jedynie przybliżone ceny polis dla ciebie. Nie porównasz ofert wszystkich towarzystw ubezpieczniowych. Niektóre firmy, często te najtańsze, potrzebują przynajmniej twojego numeru PESEL, aby sprawdzić historię szkodową twoją i współwłaścicieli samochodu.

Pamiętaj, że najlepsze kalkulatory OC, jak Porówneo, chronią dane osobowe według najlepszych praktyk, bo za jakiekolwiek naruszenia (nie mówiąc już o wyciekach) lub nieuprawnione korzystanie z danych grożą ogromne kary. Porówneo jest nieustannie audytowane przez zewnętrzne instytucje pod kątem bezpieczeństwa danych klientów.

Trzy powody, dla których warto korzystać z kalkulatora OC

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z kalkulatora OC, ale nie jesteś przekonany do tego narzędzia? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej.

Najtańsze OC na rynku

To zdecydowanie najważniejszy powód, dla którego tak wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z kalkulatora OC. Nie jest tajemnicą, że różnice w cenach OC są ogromne – czasem różnice w cenie OC dla tego samego auta mogą sięgać nawet 1000 zł. A skoro zakres OC jest zawsze taki sam, to po co przepłacać? O wiele lepiej znaleźć najtańsze OC na rynku – a dzięki kalkulatorowi OC jest to naprawdę proste.

Pełne bezpieczeństwo

Nie jesteś pewien, czy podawanie tak wielu informacji w kalkulatorze OC jest bezpieczne? Porówneo to jeden z kalkulatorów OC bez danych osobowych – nie musisz podawać tutaj żadnych wrażliwych danych, jak nazwisko czy PESEL. A informacje, które podasz w kalkulatorze, są całkowicie bezpieczne dzięki specjalnym zabezpieczeniom, spełniającym najbardziej rygorystyczne wymogi.

Największe towarzystwa ubezpieczeniowe w jednym miejscu

Zależy Ci na tym, aby ubezpieczenie OC wykupić w znanej i cenionej firmie ubezpieczeniowej? Z Porówneo to naprawdę proste. Znajdziesz tutaj oferty takich towarzystw, jak Aviva, AXA, Benefia, Link4, Generali, YouCanDrive i wielu innych. To jeden z najbardziej docenianych firm ubezpieczeniowych, które cieszą się doskonałą opinią klientów – i to już od wielu lat.

Możliwość skorzystania z pomocy doradcy

Nie jesteś pewien, jak wypełnić formularz? A może nie wiesz, która oferta OC będzie najbardziej korzystna? W każdej chwili możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy profesjonalnego doradcy, który o ubezpieczeniach komunikacyjnych wie wszystko. Możesz również wybrać najbardziej wygodną formę kontaktu.

Bez wychodzenia z domu

Nie chcesz osobiście odwiedzać firm ubezpieczeniowych czy spotykać się z agentem? Dzięki kalkulatorowi OC Porówneo najlepsze OC znajdziesz bez wychodzenia z domu. A po wypełnieniu formularza i wyborze oferty możesz dokonać zakupu – również na stronie Porowneo.

Jak działa kalkulator OC?

Sposób działania kalkulatora OC jest bardzo prosty. Poradzą sobie z nim nawet te osoby, które na co dzień niewiele korzystają z komputera. Na samym początku należy wypełnić prosty formularz, w którym znajdują się informacje na temat pojazdu. Pojawiają się tu pytania o markę, model, rok produkcji itp. Następnie należy odpowiedzieć na kilka pytań, dotyczących samego kierowcy. Jak długo ma prawo jazdy? Czy ma na swoim koncie jakieś stłuczki, czy może pochwalić się bezszkodową jazda? Istotne jest również, to jaki rodzaj ubezpieczenia chcesz kupić i od kiedy ma obowiązywać nowa polisa. I to wszystko!

Kiedy wypełnisz wszystkie pola w formularzu, kalkulator OC dokładnie przeanalizuje wszystkie dane i przygotuje dla Ciebie kalkulację. Dowiesz się z niej, ile zapłacisz za ubezpieczenie OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, takich jak na przykład Aviva, Benefia, Link4, Generali, Proama czy YouCanDrive.

Jakie informacje trzeba podać w kalkulatorze OC Porówneo?

Szukasz kalkulatora OC/AC bez danych osobowych? Porówneo może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. W formularzu musisz podać tylko te informacje, które z reguły podaje się w firmach ubezpieczeniowych – bez żadnych wrażliwych danych. Jakie dokładnie informacje trzeba podać w kalkulatorze OC? Oto przykładowe pytania.

Dane pojazdu

W formularzu pojawią się pytania dotyczące samego pojazdu. Zostaniesz zapytany o takie informacje, jak:

 • marka pojazdu,
 • model pojazdu,
 • rok produkcji,
 • rodzaj paliwa,
 • skrzynia biegów,
 • wersja pojazdu (według Eurotax),
 • jak wykorzystywany jest pojazd,
 • jaki jest aktualny przebieg,
 • jaki jest planowany przebieg,
 • kraj pierwszej rejestracji,
 • data pierwszej rejestracji,
 • numer rejestracyjny – jego podanie nie jest obowiązkowe, jeśli na przykład nie pamiętasz lub nie znasz numeru.

Ubezpieczenie OC

W formularzu pojawi się pytanie o:

 • to, jaki rodzaj polisy Cię interesuje: OC, AC, OC+AC, NNW,
 • to, od kiedy ma obowiązywać ubezpieczenie

Dane kierowcy

Niezbędne będzie również podanie niektórych danych, takich jak między innymi:

 • numer telefonu – dzięki niemu łatwo i szybko wrócisz do kalkulacji w dowolnym momencie, bez ponownego wypełniania formularza,
 • na kogo zarejestrowany będzie pojazd (osoba fizyczna czy firma),
 • którym właścicielem jest aktualny właściciel,
 • data urodzenia,
 • płeć,
 • data uzyskania prawa jazdy kat. B,
 • czy właściciel posiada dzieci poniżej 26 roku życia.

Jak widać, pytania nie są skomplikowane, dzięki czemu wypełnienie formularza nie sprawia żadnych problemów. Należy podkreślić, że kalkulator OC bez danych osobowych, jak Porówneo, to idealne rozwiązanie. Nie ma tutaj obowiązku podawania imienia, nazwiska czy nawet adresu e-mail, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla wielu kierowców.

text

Czy kalkulator OC bez danych osobowych ma sens?

To zależy od oczekiwań kierowcy. Co istotne, im więcej informacji uzyska ubezpieczyciel, tym dokładniej będzie w stanie wyliczyć wysokość składki. Z drugiej jednak strony kluczowe są tutaj informacje o pojeździe, a nie tylko, jakie jest nazwisko czy adres e-mail kierowcy – te informacje nie mają tak dużego wpływu na cenę ubezpieczenia. A zatem kalkulator OC bez danych osobowych to dobre narzędzie, z którego warto skorzystać.

Należy podkreślić, że wszystkie dane, podawane w kalkulatorze OC Porówneo, są w pełni bezpieczne. Nad ich bezpieczeństwem czuwa zespół specjalistów, którzy korzystają z najbardziej nowoczesnych systemów zabezpieczeń i zaawansowanego oprogramowania. Dzięki temu zarówno numer telefonu, jak i pozostałe dane, są doskonale chronione. Jest to szczególnie istotne z uwagi na fakt, że klienci zwracają ogromną uwagę na bezpieczeństwo swoich danych.

Dlaczego podanie danych jest niezbędne?

Każda firma ubezpieczeniowa posiada własne algorytmy, na podstawie których wylicza wysokość składki OC. Niektóre z nich uwzględniają przede wszystkim wiek kierowcy, inne – rodzaj pojazdu, a jeszcze inny – historię kierowcy. Jeśli kiedykolwiek kupowałeś ubezpieczenie OC, z pewnością wiesz, że takie informacje, jak rok produkcji auta czy rok otrzymania prawa jazdy są dla ubezpieczyciela niezbędne, aby mógł obliczyć wysokość składki.

Oczywiście im wyższe będzie ryzyko spowodowania słtuvczki, tym więcej zapłacisz za ubezpieczenie. Jeżeli jednak masz duże doświadczenie za kierownicą, nie spowodował żadnych stłuczek, a Twoje auto jest bezpieczne, możesz liczyć na atrakcyjną ofertę. A jeśli nie spełniasz tych wymagań i wolisz szybkie, sportowe auta? Dzięki kalkulatorowi OC i tak dowiesz się, które towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje Ci najtańsze OC na rynku!

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wiarygodne internetowe kalkulatory OC i AC, jak Porówneo gwarantują użytkownikom, że ich dane są wykorzystane wyłącznie na potrzeby zestawienia ofert towarzystw ubezpieczeniowych oraz ewentualnej możliwości zakupu polisy bez wychodzenia z domu. Bezpieczeństwo danych i gwarancja, że nie zostaną użyte w inny niż deklarowany sposób daje też unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Dokładny opis, jakie informacje trzeba podać w Porówneo znajdziesz tutaj.

Jeśli skorzystasz z takiego kalkulatora OC, to prawdopodobnie, na jakimś etapie wypełnienie formularza i podanie takich danych, jak rok uzyskania prawa jazdy kierowcy, miejsce zamieszkania, wiek a także danych dotyczących marki, modelu, czy daty rejestracji samochodu będą niezbędne, bo na tej podstawie wylicza się** koszt polisy OC i AC**.

Bez danych identyfikacyjnych takich jak np. imię, nazwisko oraz adres zamieszkania żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie tylko nie sprzeda, ale też nie wyceni ubezpieczenia komunikacyjnego przez Internet.

Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych nie podają składki bez PESEL-u

Polacy z roku na rok są coraz bardziej świadomi swoich praw dotyczących udostępniania oraz przetwarzania danych osobowych.

Wprowadzenie unijnego rozporządzenia RODO dodatkowo zwiększyło zainteresowanie taką tematyką. Niektórzy użytkownicy porównywarek internetowych i stworzonych przez nie kalkulatorów OC i AC mogą oczekiwać, że te serwisy umożliwią im obliczenie składek polis komunikacyjnych bez podawania jakichkolwiek danych osobowych.

Taka opcja nie zawsze jest możliwa w praktyce. Pierwszy powód to wymagania ubezpieczycieli dotyczące informacji o potencjalnym kliencie. Niektóre zakłady ubezpieczeń wymagają podawania numeru PESEL, w którym zapisana jest również data urodzenia.

Jeżeli internauta nie poda takiego numeru, to kalkulator w ogóle nie wyświetli ofert albo pokaże mniej propozycji ubezpieczeniowych. Warto również zdawać sobie sprawę, że podanie danych osobowych przez klienta (co najmniej imienia, nazwiska oraz adresu zamieszkania) jest wymagane w celu szybkiego sfinalizowania transakcji.

Porównywarka polis komunikacyjnych może wymagać podania takich informacji, ponieważ na stronie ubezpieczyciela dochodzi już tylko do podsumowania zakupu i płatności (zapłaty składki).

Warto poznać zasady wykorzystywania swoich danych w sieci

Niechęć do podawania swoich danych osobowych w kalkulatorze polis komunikacyjnych, nierzadko wynika z obaw dotyczących późniejszego sposobu wykorzystania takich informacji. Właśnie dlatego postanowiliśmy przypomnieć najważniejsze zasady przetwarzania danych klienta przez serwisy internetowe (w tym również porównywarki ubezpieczeń).

Warto pamiętać, że każda porównywarka ubezpieczeniowa powinna otrzymać zgodę na wykorzystanie przekazanych przez klienta informacji w celach marketingowych. Dotyczy to przede wszystkim personaliów, adresu zamieszkania, numeru telefonu oraz adresu e - mail.

Zgoda na użycie danych osobowych w celach marketingu (na podstawie tzw. uzasadnionego interesu administratora), powinna być odrębna w stosunku do zgody związanej z koniecznością wyliczenia składki. Jest ona też konieczna aby przedstawić oferty OC i AC, a na tym przecież polega funkcjonalność porównywarki, która umożliwia szybko znaleźć najtańsze OC.

Bez tej drugiej zgody, porównywarka w ogóle nie będzie mogła świadczyć swoich usług. Bardzo ważną kwestią jest możliwość odwołania ewentualnej zgody na przetwarzanie podanych informacji w celach handlowych/marketingowych.

Taka zgoda może być odwołana w dowolnym czasie. Oprócz tego użytkownik porównywarki ubezpieczeniowej (takiej jak np. Porowneo.pl) może bez ograniczeń:

 • uzyskiwać dostęp do przechowywanych danych osobowych
 • poprawiać, przenosić i usuwać swoje dane osobowe
 • ograniczać sposób przetwarzania danych osobowych
 • wnieść skargę związaną ze sposobem przetwarzania danych osobowych

W myśl aktualnych przepisów, każda porównywarka ubezpieczeniowa powinna posiadać specjalnego inspektora do spraw ochrony danych osobowych. Taki inspektor jest dostępny dla internautów poprzez e - mail i/lub telefon.

Serwis Porowneo.pl oczywiście posiada wspomnianego inspektora, z którym można łatwo się skontaktować. Więcej informacji na temat zasad ochrony i przetwarzania danych osobowych internautów zawiera specjalny regulamin serwisu Porowneo.pl.

Informuje on między innymi, że dane osobowe nie są przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy i nie podlegają tzw. profilowaniu (statystycznej analizie w celu uzyskania dodatkowych informacji).

Kalkulator OC bez numeru telefonu – już niedługo na Porówneo.pl!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, już niedługo Porówneo.pl stanie się jednym z najlepszych kalkulatorów OC bez numeru telefonu. Wielu kierowców dba nie tylko o oszczędność pieniędzy przy zakupie OC, ale też o oszczędność czasu. A jak wiadomo, konieczność podawania zbyt wielu informacji w kalkulatorze OC może okazać się problematyczna. Właśnie dlatego nieustannie pracujemy nad tym, aby kalkulator OC Porówneo był udoskonalany, a korzystanie z niego było jak najwygodniejsze. Obecnie wypełniania całego formularza zajmuje nie więcej niż kilka minut, a poszczególne pytania nie sprawiają żadnych trudności. To jedna z tych rzeczy, które zdecydowanie wyróżniają Porówneo.pl na tle inych kalkulatorów OC. A już niebawem będzie to jeden z kalkulatorów OC bez danych osobowych – również bez numeru telefonu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty