Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Kalkulator OC Ergo Hestia – opinie, recenzja, jak działa

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Kalkulator OC Ergo Hestia – opinie, recenzja, jak działa

Ergo Hestia jest jednym z liderów ubezpieczeniowych w Polsce. Każdego roku towarzystwo to obsługuje nawet 3 miliony osób, oferując im ubezpieczenie komunikacyjne, domu i mieszkania, a także wiele innych. Interesuje Cię ubezpieczenie auta? Koniecznie sprawdź [kalkulator OC](https://www.porowneo.pl/ubezpieczenia/samochodu/ubezpieczenie-oc) Ergo Hestia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ergo Hestia – co warto wiedzieć?

Ergo Hestia to firma ubezpieczeniowa, która swoją działalność rozpoczęła ponad 30 lat temu. W tym czasie wypracowała ona doskonałą tradycję, a dzisiaj może zaoferować klientom najwyższy standard obsługi. Nie bez powodu Ergo Hestia cieszy się tak dobrą opinią. Obecnie Grupę Ergo Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Oprócz ubezpieczenia indywidualnego, firma oferuje także ubezpieczenie dla firm, m.in. ochronę dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

Dlaczego warto ubezpieczyć samochód w Ergo Hestia?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie komunikacyjne, Ergo Hestia jest jednym z najchętniej wybieranych ubezpieczycieli w Polsce. Jako że OC jest polisą obowiązkową, każdy właściciel auta raz do roku ma obowiązek zakupu takiego ubezpieczenia. Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych Ergo Hestia jest bardzo korzystna.

Przede wszystkim firma – oprócz obowiązkowego OC – oferuje również wiele innych rodzajów ubezpieczenia. Znajdziesz tutaj AC, NNW, Assistance, ubezpieczenie bagażu, ochronę zniżek, ubezpieczenie szyb i wiele innych. Ubezpieczenie samochodu w Ergo Hestia jest kompleksowe, a kierowca może liczyć na pełną ochronę.

Kalkulator OC Ergo Hestia – jak działa?

Kalkulator OC Ergo Hestia to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu w kilka minut możesz obliczyć wysokość składki i sprawdzić, ile zapłacisz za ubezpieczenie swojego samochodu. Kalkulator składa się z pytań, które są dobrze znane wszystkich, którzy kiedykolwiek ubezpieczali jakiś pojazd.

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytania dotyczące pojazdu: marka, model, rok produkcji, pojemność silnika, przebieg itp. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, wszelkie informacje znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym. Niemniej jednak pytania w kalkulatorze OC Ergo Hestia raczej nie stwarzają żadnych trudności.

Kolejne pytania dotyczyć będą danych właściciela. Musisz tutaj podać imię, nazwisko, PESEL, datę urodzenia, płeć, stan cywilny, wykonywany zawód czy liczbę dzieci w wieku do 18 lat.

Ostatnia część formularza dotyczy samego ubezpieczenia – od kiedy ma obowiązywać, kto będzie korzystał z samochodu, czy były szkody z OC w ostatnich 5 latach, rodzaj ubezpieczenia. Następnie należy podać dane kontaktowe. Po przesłaniu formularza należy oczekiwać na kontakt.

Jak oceniamy kalkulator OC Ergo Hestia?

Choć sama oferta ubezpieczeniowa samochodu w firmie Ergo Hestia potrafi być bardzo korzystna, sam kalkulator OC może nie spełniać wszystkich oczekiwań. Najważniejszą kwestią jest to, że po podaniu wszystkich informacji nie dowiadujemy się, jaka będzie cena ubezpieczenia. Po przesłaniu formularza należy oczekiwać na kontakt. Kalkulator OC Ergo Hestia mógłby również zostać nieco unowocześniony.

Niemniej jednak narzędzie to może okazać się bardzo przydatne, szczególnie dla osób, które nie chcą (lub nie mają czasu)by poadawać wszystko dane przez telefon lub odwiedzać placówkę. W takiej sytuacji wypełnienie formularza sprawi, że podczas rozmowy dowiemy się, jaka będzie cena ubezpieczenia OC.

Opinie użytkowników

Jak w niemal każdym przypadku, opinie użytkowników są podzielone. Kalkulator OC Ergo Hestia z reguły jednak oceniany jest pozytywnie, choć wiele osób rozczarowanym jest brakiem ostatecznej ceny składki po skorzystaniu z narzędzia. Niemniej jednak samo wypełnienie formularza nie sprawia żadnych trudności i zajmuje kilka minut. To dobre narzędzie dla osób, które chcą ubezpieczyć swój pojazd w firmie Ergo Hestia.

Kalkulator OC Ergo Hestia – podsumowanie

Kalkulator OC Ergo Hestia stworzony został z myślą o kierowcach, którzy chcą ubezpieczyć swój pojazd właśnie w tym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zdecydowanie warto z niego skorzystać, aby poznać cenę ubezpieczenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak sprawdzić oferty innych ubezpieczycieli, na przykład korzystając z porównywarki OC, która szybko sprawdzi wysokość składek w największych towarzystwach ubezpieczeniowych. W ten sposób zyskasz pewność, że wybierasz najbardziej korzystne ubezpieczenie swojego auta!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty