Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Kalkulator OC UNIQA – recenzja, opinie, jak działa?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Kalkulator OC UNIQA – recenzja, opinie, jak działa?

UNIQA to towarzystwo ubezpieczeniowe, które na polskim rynku działa już od 30 lat. W ofercie firmy dostępne są między innymi ubezpieczenia komunikacyjne. Kierowcy, którzy są zainteresowani ceną polisy w UNIQA, mogą skorzystać z nowoczesnego kalkulatora OC.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Cena ubezpieczenia OC może być bardzo wysoka

Kiedy zbliża się termin zakupu nowego ubezpieczenia OC, wielu kierowców zastanawia się nad tym, w jaki sposób zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu. I nic w tym dziwnego – cena polisy potrafi być bardzo wysoka. Niejednokrotnie sięga ona 1000 czy nawet 2000 zł.

Co powoduje, że ubezpieczenie jest tak drogie? Otóż towarzystwa ubezpieczeniowe chcą zabezpieczyć zarówno siebie, jak i swoich klientów, których ubezpieczają. Posiadają one specjalne systemy, których zadaniem jest określenie ryzyka wystąpienia kolizji. I tak mniej doświadczeni kierowcy, którzy jeżdżą szybkim autem z dużym silnikiem, muszą zapłacić za OC więcej niż osoby, które jeżdżą rodzinnym autem i mają wiele lat doświadczenia za kierownicą.

Na szczęściej istnieją sposoby na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu OC. Jednym z nich jest kalkulator OC UNIQA! Pozwala on na sprawdzenie, ile będzie kosztowała polisa – i to w kilka minut.

UNIQA – co warto wiedzieć?

UNIQA to firma ubezpieczeniowa, która na polskim rynku działa od niemal trzech dekad. Od dwudziestu lat jej właścicielem jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Grupa ubezpieczeniowa jest wiodącym ubezpieczycielem w Austrii. Działa ona również w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. UNIQA jest liderem na rynku w ubezpieczaniu majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz ich mieszkańców. Obecnie UNIQA oferuje także ubezpieczenia komunikacyjne. Chcąc wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kierowców, firma stworzyła nowoczesny kalkulator OC.

Kalkulator OC UNIQA – jak działa?

Aby skorzystać z kalkulatora OC UNIQA, należy wejść na stronę firmy i wybrać odpowiedni przycisk w zakładce Ubezpieczenie OC. W ten sposób zostaniesz przekierowany na stronę, na której będziesz mógł dokonać kalkulacji. Warto przygotować przedtem dowód rejestracyjny, aby móc odpowiedzieć na wszystkie pytania.

W pierwszej kolejności wybierz, jaki pojazd chcesz ubezpieczyć: samochód osobowy/ terenowy czy motocykl. Następnie możesz wyszukać pojazd po numerze rejestracyjnym, numerze VIN lub samodzielnie wybrać go z listy. Pierwsze dwie opcje są bardzo wygodne, gdyż dzięki nim nie będziesz musiał wypełniać wszystkich pól. Niemniej jednak należy wypełnić pola dotyczące przebiegu, roku produkcji, w jakim celu używany jest pojazd,

Kolejne pytanie dotyczy tego, od kiedy do kiedy obowiązuje obecna polisa. Musisz także zaznaczyć, czy chcesz kupić tylko polisę OC, czy może interesuje Cię również ubezpieczenie AC.

Kolejny krok to wypełnienie pól z danymi osobowymi: imię, nazwisko, PESEL i kod pocztowy. W tym kroku można również podać dane współwłaściciela. Na podstawie wszystkim zebranych informacji kalkulator OC UNIQA będzie mógł wyliczyć wysokość składki.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC UNIQA?

Kalkulator OC UNIQA to idealne narzędzie dla wszystkich kierowców, którzy chcą ubezpieczyć swoje auto w tej właśnie firmie i zależy im na tym, aby poznać cenę ubezpieczenia. Co istotne, zakupu polisy można dokonać online. Nie ma więc konieczności osobistego odwiedzania placówki czy kontaktowania się przez telefon z agentem. To dobra opcja dla tych, którzy chcą oszczędzać nie tylko pieniądze, ale też swój czas.

Nie bez powodu kalkulatory OC cieszą się obecnie dużym uznaniem wśród kierowców. To dobry sposób, aby dowiedzieć się, jaka będzie cena ubezpieczenia w danej firmie. Dzięki temu można porównywać ceny polisy w różnych firmach i wybrać ofertę, która będzie najbardziej korzystna.

Co sądzą użytkownicy?

Kierowcy bardzo cenią sobie kalkulator OC UNIQA, ponieważ jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które przyda się każdemu kierowcy. Wiele osób, podczas poszukiwania najtańszego ubezpieczenia OC, porównuje oferty różnych firm, a kalkulator OC UNIQA bardzo to ułatwia. Co ważne, narzędzie jest proste w obsłudze i bardzo intuicyjne, a wypełnienie formularza nie zajmuje wiele czasu. Zdecydowanie więc wśród użytkowników przeważają opinie pozytywne.

Kalkulator OC UNIQA – podsumowanie

Kalkulator OC UNIQA to dobre narzędzie dla Ciebie, jeśli planujesz ubezpieczenie swojego auta właśnie w tej firmie lub jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka byłaby cena polisy. Nie musisz dzwonić do firmy czy dowiedzieć placówki. Wystarczy, że uruchomisz Kalkulator OC UNIQA, wypełnisz prosty formularz, a dowiesz się, ile zapłacisz za obowiązkowe ubezpieczenie swojego auta. Zdecydowanie warto korzystać z kalkulatorów OC, bo to najlepszy sposób na zaoszczędzenie na polisie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty