Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Kalkulator OC Warta – jak działa? Recenzja i opinie

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Kalkulator OC Warta – jak działa? Recenzja i opinie

Warta to jedno z najbardziej docenianych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. Bez wątpienia jest to firma z bogatymi tradycjami. Jesteś klientem Warty? A może właśnie szukasz polisy dla swojego auta? Sprawdź, jak działa kalkulator OC Warta i dlaczego warto z niego skorzystać!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Skąd biorą się tak duże różnice w cenach OC?

Zacznijmy od tego, co najbardziej interesuje kierowców – czyli od cen obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jeśli kiedykolwiek szukałeś najtańszej polisy, z pewnością wiesz, że różnice pomiędzy cenami OC w różnych firmach potrafią być ogromne. Niejednokrotnie sięgają one nawet 1500 zł – mimo, że dotyczą dokładnie tego samego auta, a polisę kupuje ten sam kierowca. Skąd biorą się tak duże różnice?

Otóż firmy ubezpieczeniowe tworzą własne algorytmy, na podstawie których ustalają cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC dla swoich klientów. Może więc zdarzyć się, że jedna firma zaoferuje temu samemu kierowcy cenę OC 800 zł, a inna – 1800 zł. Dzieje się tak, gdyż niektóre firmy oferują większe rabaty osobom, które mogą pochwalić się bezszkodową jazdą, inne – osobom, które mieszkają w małych miejscowościach, z uwagi na mniejsze ryzyko wypadku, a jeszcze inne – kierowcom, którzy mają już spore doświadczenie za kierownicą.

Kalkulator OC Warta to doskonały sposób na sprawdzenie ceny ubezpieczenia – szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby była ona naprawdę korzystna!

Warta – towarzystwo ubezpieczeniowe z tradycjami

Warta to firma, która działa w Polsce już od wielu lat. To jedna z najstarszych firm ubezpieczeniowych w kraju. Powstała ona już w latach 20-stych! Właśnie wtedy utworzone zostało Towarzystwo Reasekuracyjne WARTA S.A. w Poznaniu. Rozwój firmy był błyskawiczny, a dzisiaj jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Najważniejszą wartością firmy Warta jest wszechstronne nastawienie na potrzeby klientów, otwarta komunikacja i zaufanie, a także nastawienie na efektywność i wyniki. Klienci doceniają przede wszystkim to, że wypracowane przez lata tradycyjne łączą się tutaj z nowoczesnym podejściem. Od pewnego czasu klienci mogą również korzystać z kalkulatora OC Warty.

Kalkulator OC Warta – jak działa?

Korzystanie z kalkulatorów OC jest obecnie bardzo popularne wśród kierowców i coraz więcej osób przekonuje się do takiego rozwiązania. Dzięki niemu znalezienie najtańszego OC na rynku zajmuje dosłownie kilka minut. Jak działa kalkulator OC Warta?

Na stronie głównej Warty znajduje się zakładka, po kliknięciu której można uruchomić kalkulator OC/AC. Na początku należy podać numer rejestracyjny pojazdu oraz datę urodzenia kierowcy. Kalkulator pobierze dzięki temu dane z systemu, które następnie zostaną przeniesione do kolejnej strony w kalkulatorze OC.

Kolejny krok to uzupełnienie dodatkowych informacji, między innymi na temat:

  • skrzyni biegów,
  • wersji silnika,
  • dodatkowego wyposażenia,
  • aktualnego przebiegu pojazdu,
  • planowanego przebiegu itp.

Pojawiają się także pytania o stan cywilny, wykonywany zawód i okres posiadania prawa jazdy właścicieli pojazdu. Po wypełnieniu formularza wystarczy kliknąć przycisk Zobacz ofertę!

Na podstawie podanych informacji kalkulator OC Warty wyliczy wysokość składki ubezpieczenia. Dostępne są różne wersje polisy: Standard, Turbo i Komfort. W wersjach Turbo i Komfort można liczyć na Assistance w cenie oraz na ochronę zniżek do 2000 zł lub do 5000 zł.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC Warty?

Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na skorzystanie z kalkulatora OC, stworzonego przez firmę Warta. Przede wszystkim oferta jest bardzo korzystna cenowo, dzięki czemu Warta wypada świetnie na tle innych firm ubezpieczeniowych. Oczywiście warto porównać też inne oferty ubezpieczeniowe, korzystając z porównywarki OC, w której można szybko i wygodnie sprawdzić ceny polisy w różnych firmach ubezpieczeniowych. W ten sposób można upewnić się, czy oferta z kalkulatora OC Warty rzeczywiście jest najbardziej korzystna, czy może inne towarzystwo ubezpieczeniowe będzie w stanie zaproponować niższą cenę.

Innym powodem, dla którego warto skorzystać z kalkulatora OC/ AC Warty, jest wygoda. Nie ma tutaj konieczności uzupełniania skomplikowanych formularzy i wypełniania wielu pól. Wystarczy podać numer dowodu rejestracyjnego i datę urodzenia, aby kalkulator samodzielnie pobrał większość potrzebnych danych. W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i energii.

A co z wadami?

Niektórzy mogą być nieco zaskoczeni faktem, że w kalkulatorze OC Warty pojawiają się pytania o stan cywilny czy wykonywany zawód. Oczywiście zrozumiałe jest, że firma ubezpieczeniowa podczas wyliczania wysokości składek uwzględnia różne czynniki, jednak zawód czy fakt posiadania żony czy męża nie musi mieć tak istotnego wpływu na umiejętności kierowcy. Jest to jednak drobiazg, która nie wpływa na ogólny, bardzo pozytywny odbiór kalkulatora OC firmy Warta.

Opinie o kalkulatorze

Nie jest zaskoczeniem, że opinie na temat kalkulatora OC/AC Warty są mocno zróżnicowane. Niektórych kalkulator ten przypadł do gustu tak bardzo, że korzystają z niego regularnie. Inni z kolei wolą kalkulatory innych firm czy porównywarki OC, które pozwalają na porównanie cen ubezpieczenia w wielu firmach jednocześnie. Niemniej jednak większość opinii na temat kalkulatora Warty jest pozytywna, a użytkownicy cenią go za wygodę i oczywiście za niskie ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC – również w wersji z Assistance czy ochroną zniżek.

Kalkulator OC Warta – podsumowanie

Jak widać, kalkulator OC Warty jest bardzo nowoczesnym narzędziem, z którego warto skorzystać. Zajmuje to zaledwie chwilę, a może okazać się, że Warta proponuje o wiele niższą cenę OC niż obecna firma ubezpieczeniowa. Jeśli kolejną polisę chcesz kupić w firmie Warta, kalkulator pozwoli Ci bardzo szybko sprawdzić, jakie są ceny ubezpieczenia. A jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najtańsze OC na rynku, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty