Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Obsługa Twojej PolisyCentrum Pomocy
Kontakt >+48 519 902 560

Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online


Komunikacja

Najlepsze oferty assistance – porównywarka

Najlepsze oferty assistance – porównywarka

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia OC dla właściciela pojazdu można również dodatkowo rozszerzyć swoją ochronę o atrakcyjny pakiet assistance. Jest to ubezpieczenie, które działa nieco inaczej niż klasyczne formy ubezpieczenia. W ramach ochrony assistance nie otrzymuje się bowiem pieniędzy, ale wsparcie. Na czym dokładnie to polega i która firma oferuje jego najlepszy zakres?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie Assitance

Assistance to forma dodatkowego ubezpieczenia, które można wykupić przy klasycznym, podstawowym, obowiązkowym OC dla właściciela pojazdu. Jego zasada działania i zakres jest nieco inny, niż w przypadku typowego ubezpieczenia i warto mieć to na uwadze, ponieważ może być świetnym uzupełnieniem. Ubezpieczenie assistance, to swego rodzaju ubezpieczenie usługowe. W ramach tej ochrony można otrzymać holowanie, transport do domu, wymianę opon w terenie lub nawet nocleg, jeżeli samochód zostanie uszkodzony z dala od domu.

Różnica polega na tym, że mając ubezpieczenie assistance, wystarczy zadzwonić na infolinię, zaraz po zdarzeniu i po weryfikacji klienta w systemie, działania są podejmowane natychmiast. Przyjeżdża samochód holowniczy, konsultant rezerwuje hotel i wiele innych opcji. Nie trzeba gromadzić dokumentów, wysyłać wniosku o wypłatę odszkodowania, jak to bywa w klasycznej polisie, ani czekać na decyzję. Wystarczy jeden telefon, by natychmiast zostały podjęte działania.

Ubezpieczenie assistance bywa bardzo pomocne, szczególnie dla osób, które rzeczywiście dużo podróżują i często są daleko od domu. Awaria samochodu w takiej sytuacji, to jest prawdziwy kłopot.

Assistance przy polisie

Ubezpieczenie assistance zwykle jest kupowane wraz z polisą ubezpieczeniową OC. Niektóre firmy, podstawowy assistance oferują w cenie swojego OC. Ma to być argument zachęcający do skorzystania z usług tej właśnie firmy. Inne zaś oferują bardzo atrakcyjne ceny dodatkowego assistance przedstawiając niskie koszty kontra ogromne korzyści. Rzeczywiście, taka forma wsparcia jest ważna i potrzebna i warto ją mieć. Trzeba tylko odpowiednią ją sobie dopasować.

Najlepsze oferty assistance

Na rynku dostępne są bardzo różnorodne oferty assistance. Różnią się ceną, zakresem, dostępnością, w zasadzie wszystkim. Ich przeanalizowanie to doskonały sposób na to, by wybrać to, co rzeczywiście jest dla danej osoby najlepsze. A jak to się kształtuje w przypadku ofert assistance? Oto zestawienie:


Towarzystwo ubezpieczenioweUsługaZakresZakup
ProamaAssistance WypadkowyPomoc informacyjna, naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu ubezpieczonego, holowanie pojazdu poszkodowanego naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie, samochód zastępczyw przypadku kradzieży lub wypadku, transport osób, infolinia medycznaW pakiecie z OC i Zieloną Kartą
ProamaMidi AssistancePomoc w przypadku: zgubienia kluczyków, wymiany koła, rozładowania akumulatora, braku paliwaW pakiecie z OC i Zieloną Kartą
ProamaSuper AssistanceSamochód zastępczy w przypadku awarii, wypadku lub kradzieży, hospitalizacja dla kierowcyi pasażerów za granicą, transport do placówki medycznej, usługi tłumaczaW pakiecie z OC i Zieloną Kartą oraz indywidualnie
BenefiaAssistance SOSNaprawa na miejscu zdarzenia, holowanie, odbiór, odprowadzenie autaIndywidualnie sprzedawane
AXA DirectMini AssistancePomoc informacyjna, naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie, transport kierowcyW cenie OC
AXA DirectMidi Assistancej.w. + parkowanie, wymiana żarówki, ładowanie akumulatora, wymiana koła, dostarczanie paliwa, transport pasażerów, nocleg, samochód zastępczyKupowany indywidualnie

Warto również skorzystać z możliwości, jakie dają porównywarki on-line. To one w formie tabelek czy innych zestawień prezentują najlepsze i najbardziej korzystne ubezpieczenia, również assistance. Wystarczy podać kilka najważniejszych informacji, które porównywarka wyszuka i poda wyniki dla naszego zapytania. Dzięki porównywarkom nie jest konieczne samodzielne zapoznawanie się z poszczególnymi ofertami towarzystw ubezpieczeniowych. To znacznie prostsze i z pewnością szybsze rozwiązanie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty