Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Najmodniejszy kolor samochodu roku 2020 | Porówneo

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Najmodniejszy kolor samochodu roku 2020 | Porówneo

Każdy wie, że zakup nowego samochodu to nie lada wyzwanie. Wiadomo, że kupując auto uwagę zwraca się nie tylko na stan techniczny, ale także na walory estetyczne. Kolor nadwozia bywa decydującym czynnikiem podczas decyzji o kupnie pojazdu. Jaki jest najmodniejszy kolor samochodu w 2020 roku?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Każdy ma inne oczekiwania

Powszechnie wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, a wybór koloru nadwozia z pewnością należy do kwestii gustu. Niemniej jednak przy wyborze nowego auta, widać pewne tendencje, które są ze sobą spójne. Na jaki kolor samochodu stawiają kierowcy w roku 2020? Dla jednego klienta najważniejsze będą względy praktyczne, dla innego koszt lakieru, a dla kolejnego, np. aby auto nie wyróżniało się na tle innych samochodów.

Najmodniejszy kolor samochodu 2020

Kolorem, który najczęściej wybierają kierowcy w roku 2020 jest biel. Kolor ten wybierają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Biel okazuje się barwą ponadczasową, bo dominuje na rynku motoryzacyjnym już od dłuższego czasu. W lipcu zeszłego roku na biel postawiło aż 27% użytkowników decydujących się na nowe auto w najmie bądź leasingu. Na drugim miejscu uplasował się kolor czarny, a na trzecim szary i niebieski.

Praktyczny kolor auta

Wielu kierowców ciągle się gdzieś spieszy i to oni zwykle decydują się na auta, które nie wymagają zbyt częstego mycia. Niewątpliwie takim kolorem jest srebrny metalik. Marki oferują ogromny wybór srebrnych tonów, a ich nazewnictwo może przywrócić o zawrót głowy. Zarówno jak i paleta srebrnych tonów, jak i nazewnictwo zmienia się wraz z upływem lat. Kierowcy, którzy szukają praktycznego koloru auta powinni zwrócić uwagę także na nadwozia srebrne, wpadające w odcienie granatu lub zieleni.

Prestiżowy kolor samochodu

Biel to najmodniejszy kolor samochodu w 2020 roku, nie należy jednak zapominać, że istnieje grupa kolorów, która zawsze będzie modna. Do kolorów kojarzonych z luksusem i prestiżem można zaliczyć ciemne barwy samochodów. Rynek motoryzacyjny podbijany jest przez auta w kolorze czarnym, który można uznać za klasyk. Za prestiżowy kolor samochodu można uznać także granat i robiący furorę mahoń. Stawiając na ciemny brąz warto zadbać o to, aby jego lakier miał ton perłowy.

A może kolor bezpieczny?

Kwestia oddziaływania koloru auta na jego bezpieczeństwo jest sporna. Niektórzy uważają, że kolor karoserii może chronić kierowcę przed wypadkiem. Inni twierdzą, że jest to zasługa świateł mijania. Czy kolor może działać prewencyjnie i sprawia, że auto jest bardziej widoczne na drodze? Dla niektórych kierowców teza ta jest jak najbardziej prawdziwa, inni mówią, że kolor nie pomoże w starciu z nietrzeźwym piratem drogowym bądź zepsutymi wycieraczkami w czasie silnego deszczu. Najmodniejszym kolorem w 2020 roku z pewnością jest biel, jednak jeżeli ktoś zgadza się z tym, że barwa auta może wpłynąć na bezpieczeństwo, warto postawić na kolor żółty, czerwony lub pomarańczowy. Kolejną zaletą jaskrawych kolorów jest ich rola antykradzieżowa. Przedmiotami kradzieży częściej bywają samochody z klasycznymi barwami nadwozia. Złodziejowi łatwiej znaleźć nabywcę na auta o popularnych barwach, ale także prościej jest pozyskać do nich części blacharskie.

Jaki kolor wybierają Polacy?

Nie ulega wątpliwości, że najmodniejszym kolorem samochodu 2020 jest biel. Czy wśród Polaków można wyróżnić fanów jakiegoś konkretnego koloru? Okazuje się, że polskie trendy idą zgodnie ze światowymi, ponieważ w Polsce kolorem jeden jest również biel. Polacy często sprawiają sobie auta o barwie czarnej i srebrnej. Ten ostatni wybierany jest raczej ze względów praktycznych, bo nie widać na nim brudu tak mocno, jak np. w przypadku bieli. Chętnie kupowane są brązowe i beżowe samochody, ale nie można powiedzieć, że Polacy stronią od innych kolorów. Na drogach można dostrzec także auta czerwone, które często kojarzą się ze sportowym stylem.

Kobiety i mężczyźni – jakie kolory wybierają?

Biel to najmodniejszy kolor samochodu 2020 i jest ochotniczo wybierana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jeżeli jednak przyjrzeć się temu podziałowi bardziej, można zaobserwować pewne różnice. Kobiety częściej wybierają samochody w neutralnych kolorach, zaś panowie nie stronią od jaskrawych tonów, takich jak pomarańcz, czy czerwień.

Najmodniejsze kolory samochodu 2020 – podsumowanie

Zakup nowego samochodu nie jest prostą sprawą. Oprócz odpowiednich funkcji technicznych, powinien on spełniać wymogi estetyczne. Dla wielu kierowców biel okazuje się najlepszym wyborem, a barwa ta została okrzyknięta najmodniejszym kolorem samochodu 2020. Z pewnością jednak jest kilka kolorów aut, które od lat mają swoich zwolenników i niezmiennie królują w salonach. Pytanie, czy podczas wyboru nowego auta kierować się tym, czy kolor jest modny, czy raczej kierować się własnym gustem i funkcjonalnością, należy pozostawić każdemu kierowcy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty