Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe w 2017 dla młodych kierowców

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe w 2017 dla młodych kierowców

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową i każdy kierowca posiadający samochód musi ją wykupić. Brak polisy wiąże się z wysokimi karami finansowymi, nie warto więc ryzykować mandatu i kary. Tym bardziej, że brak OC to jeszcze dodatkowe ryzyko. W razie zdarzenia to ubezpieczony ponosi koszty jego skutków.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową i jednocześnie podstawową. Wysokość sumy ubezpieczenia nie jest tutaj ustalana ani negocjowana, ponieważ jest ona z góry określona przez przepisy. Nawet towarzystwo nic w tym zakresie nie reguluje. Składka jednakże nie jest taka sama w każdej firmie, a wpływ na to mają udzielane zwyżki i zniżki. Przy czym towarzystwa ubezpieczeniowe mają w tym zakresie dość sporą dowolność. Mogą udzielać zniżek lub zwyżek w wyższym lub niższym stopniu zależnie od własnych szacunków i własnych rozliczeń.

Co wpływa na zwyżki a co na zniżki w ubezpieczeniu

Młody wiek kierowcy to z pewnością powód by naliczyć mu zwyżkę w ubezpieczeniu. Zdaniem towarzystw młodzi kierowcy jeżdżą bardziej brawurowo, a co za tym idzie niosą ze sobą większe niebezpieczeństwo niż osoby starsze i bardziej doświadczone. Sytuacja rodzinna kierowcy. Zdaniem firm ubezpieczeniowych, kierowca który ma rodzinę – małżeństwo, dzieci – jest kierowcą ostrożniejszym. Jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, więc podróżuje spokojniej i rozsądniej. Kierowca samotny ma więcej brawury. Okres, jak długo kierowca ma prawo jazdy. Tu w grę wchodzi kwestia nabycia wyczucia i doświadczenia. Kierowca, który ma wyczucie i doświadczenie stanowi mniejsze zagrożenie, niż kierowca, który prawem jazdy dysponuje zaledwie od kilku tygodni lub kilku miesięcy. Parametry samochodu także maja bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o wycenę składek. Niektóre marki i modele mają z założenia wyższą składkę w niektórych towarzystwach i niższą w innych. To również nie pozostaje bez znaczenia. Do tego dochodzi rok produkcji auta, liczba przejechanych kilometrów, pojemność silnika. Widać zatem wyraźnie, jak wiele czynników wpływa na to, by można było wyliczyć składkę ubezpieczenia od Odpowiedzialności Cywilnej. Mając jednak tę wiedzę, można poszukać takiej firmy, która okaże się najbardziej korzystna. Na przykład, firmy, która młodym kierowcom nie nalicza dużych zwyżek, a co za tym idzie, polisa dla nich nie jest aż tak droga.

Tanie OC dla młodego kierowcy

Przede wszystkim warto skorzystać z możliwości obniżenia ceny takiego ubezpieczenia. Można to zrobić poprzez uczynienie współwłaścicielem osoby, która ma już wysokie zniżki. Jej zniżki pozwolą obniżyć koszt OC młodego kierowcy. Można też na początek kupić sobie auto, które ma mniejszą pojemność silnika. Takie samochody też są tańsze. OC dla młodych kierowców jest dość drogie, dlatego też każda forma obniżenia składki będzie tu z pewnością działała na korzyć i to odczuwalnie. Warto jednak stwierdzić, że towarzystwa ubezpieczeniowe zaczynają doceniać również młodych kierowców i zachęcają ich do bezszkodowej jazdy. Firma Ergo Hestia prowadzi specjalny program ubezpieczeniowy dla młodych kierowców, w którym mogą oni wypracować dla siebie zniżki. Z jednej strony to zachęta dla młodych do znacznie bezpieczniejszej jazdy, z drugiej zachęta do skorzystania z oferty tejże właśnie firmy. Podobną politykę stosuje również PZU, które także zachęca kierowców do zdobywania bonusów za bezpieczną jazdę.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty