Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Najtańsze ubezpieczenie OC – jak je znaleźć?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Najtańsze ubezpieczenie OC – jak je znaleźć?

Konieczność opłacania składek OC spędza sen z powiek wielu kierowcom. Z roku na rok składki są coraz wyższe, a w niektórych przypadkach mogą stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu. Na szczęście istnieje kilka sposobów na znalezienie naprawdę taniego OC. W niektórych przypadkach różnice pomiędzy cenami ubezpieczenia tego samego auta mogą sięgać nawet 2000 złotych. Dowiedz się, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC – szybko i bez wychodzenia z domu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ogromne różnice w cenach OC – skąd się biorą?

Zgodnie z Ustawą z dnia z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, każdy kierowca w Polsce, który ma samochód, jest zobowiązany do posiadania OC. Jego zakres regulowany jest przede wszystkim przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, a także przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnym. Niestety, ceny OC nie są w Polsce w żaden sposób regulowane ustawowo. Ubezpieczyciele mają pełną dowolność w ustalaniu wysokości składek dla swoich klientów. W efekcie różnice pomiędzy cenami ubezpieczenia w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Na wysokość OC wpływa wiele czynników. Kluczowe to oczywiście marka i model samochodu, rok produkcji czy pojemność silnika. Istotne jest również to, w jakim wieku jest kierowca, od ilu lat posiada prawo jazdy, historia jego jazdy (przede wszystkim spowodowane szkody), a także miejsce zamieszkania. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą również uwzględniać zawód kierowców, fakt posiadania małżonka i dzieci oraz wiele innych elementów. W efekcie różnice w cenach OC potrafią być ogromne. Co ciekawe jednak, ten sam kierowca może płacić różne stawki za OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych – to zależy od polityki konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych i sposobów, w jaki ustalają wysokość składek dla klientów.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Doświadczeni kierowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że włożenie odrobiny wysiłku w poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia OC może przynieść ogromne korzyści finansowe Warto pamiętać, że zakres OC jest zawsze identyczny. Z tego powodu warto poszukać OC w jak najniższej cenie, aby nie przepłacać za identyczny produkt. Znalezienie najtańszego ubezpieczenia OC nie musi być trudne. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na oszczędzenie na składkach:

Kalkulator OC – najlepszy sposób na znalezienie taniego OC

Coraz więcej kierowców przekonuje się do porównywarek ubezpieczeniowych. To przydatne narzędzie pozwala w kilka minut sprawdzić oferty w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, i to bez konieczności spotkań z agentami czy wykonywania czasochłonnych telefonów. Wystarczy wypełnić prosty formularz, podając najważniejsze informacje, dotyczące samochodu i kierowcy – między innymi rok produkcji, markę, model, pojemność silnika, wiek czy miejsce zamieszkania. Na podstawie tych informacji kalkulator wyliczy wysokość składki w firmach ubezpieczeniowych. Są to te same dane, które należy podać podczas rozmowy z agentem. Są one niezbędne do wyliczenia wysokości składki. Po chwili kalkulator przygotowuje szczegółowe zestawienie cen ubezpieczeń w wielu różnych firmach ubezpieczeniowych. Osoba, korzystająca z porównywarki OC, otrzymuje analizę cen, usług dodatkowych i innych kwestii, które pomagają w podjęciu ostatecznej decyzji. Korzystanie z kalkulatora OC to sposób nie tylko na znalezienie najtańszego ubezpieczenia OC, ale też na sporą oszczędność czasu. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek samodzielnie poszukiwał najtańszego OC. Wielogodzinne przeszukiwanie stron internetowych, telefony do agentów, spotkania – wszystko to pochłaniało mnóstwo czasu. Kalkulator OC to o wiele lepsza alternatywa.

Pakiety na OC i AC mogą być bardzo korzystne

Jeśli oprócz OC planujesz również zakup Autocasco, możesz poszukać ciekawych ofert na pakiety ubezpieczeń. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stara się zachęcić klientów korzystną zniżką na tego typu rozwiązanie. Co bardzo ważne, firmy ubezpieczeniowe chętnie udzielają rabatów klientów, którzy decydują się na skorzystanie z więcej niż jednej usługi. Nawet jeśli w ofercie nie ma informacji na temat zniżki w przypadku zakupu pakietu, warto dopytać agenta – istnieje spore prawdopodobieństwo, że udzieli on rabatu, który będzie naprawdę zadowalający. Autocasco zapewnia o wiele szerszą ochronę, niż OC, dlatego warto zdecydować się na nie, szczególnie w przypadku nowych aut. Co ciekawe, zniżki dla osób, które kupują ubezpieczenie tylko w jednej firmie, mogą dotyczyć nie tylko OC i AC. Jeśli masz ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie domu czy mieszkania i zechcesz kupić OC w tej samej firmie, również możesz otrzymać ciekawy rabat. Wystarczy dopytać – agenci mają wiele możliwości udzielania zniżek stałym klientom i z pewnością otrzymasz korzystną ofertę.

Najtańsze ubezpieczenie OC – już wiesz, jak je znaleźć!

Jak widzisz, znalezienie najtańszego OC wcale nie jest trudne. Najbardziej skutecznym sposobem będzie skorzystanie z kalkulatora OC – pozwoli on znaleźć tanie OC dosłownie w kilka minut. Możesz również skorzystać z korzystnych pakietów na OC i AC. Informacje na ich temat również znajdziesz w porównywarce OC. A zatem wystarczy kilka minut, aby zaoszczędzić nawet 2000 złotych na obowiązkowych ubezpieczeniu samochodu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty