Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

OC Audi A4 – ile kosztuje?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: OC Audi A4 – ile kosztuje?

Audi A4 to niekwestionowany król polskich dróg – statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Popularność auta, którego model pierwszej generacji został zaprezentowany w 1994 roku, nie słabnie. Przez ostatnie 25 lat Audi wyprodukowało już 7,5 miliona sztuk modelu A4. Skąd bierze się popularność tego auta? Czy warto zdecydować się na jego zakup? Ile kosztuje OC Audi A4?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Audi A4 – popularność w Polsce staje rośnie

Audi A4 jest bardzo cenione przez Polaków – zarówno przez tych, którzy decydują się na zakup nowego auta, jak i przez osoby sprowadzające używane pojazdy z innych krajów. Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w 2018 roku sprowadzono do Polski 35 565 samochodów Audi A4. Auto zajęło pierwsze miejsce w rankingu najczęściej sprowadzanych aut, wyprzedzając Volkswagena Golfa o 2 727 pojazdów. Choć 2018 rok nie był najlepszy dla Audi, o czym jasno świadczą oficjalne wyniki sprzedażowe, w Polsce nadal nie brakuje chętnych do zakupu nowych modeli Audi A4. W minionym roku, w stosunku do 2017, sprzedaż Audi na świecie spadła o 3,5%, a w samej Europie aż o 13,6%. W Wielkiej Brytanie sprzedaż spadła o 18%, a w Francji – o 19,2%. Podobnie jest w innych krajach. Jedynie w Chinach (wzrost o 10,9%) i w Polsce (wzrost o 10,93%) sprzedaż samochodów Audi wzrosła w 2018 roku w stosunku do 2017. W 2019 roku sprzedaż Audi w Polsce nieco wyhamowała. W styczniu w kraju zarejestrowano zaledwie 797 pojazdów tej marki, co w stosunku do 1450 samochodów w styczniu 2017 roku stanowi spadek aż o 45,03%. Mogło to być jednak chwilowe zawahanie rynku. Wyniki sprzedażowe za 2019 rok pokażą, czy pozycja Audi w Polsce nadal jest silna, czy może dołączyliśmy do europejskiego trendu.

Niezawodne i reprezentacyjne Audi A4?

Samochody, ozdobione czterema pierścieniami, uchodzą za najbardziej niezawodne. Minimalistyczny wygląd auta już w 1995 roku zdobył serca kierowców na całym świecie – to nie zmieniło się do dzisiaj. Trudno zaprzeczyć temu, że Audi A4 robi wrażenie – w szczególności nowe modele, których design bez wątpienia podąża z duchem czasu. Jednak nie wygląd auta jest najważniejszy. Wnętrze A4 również zadowala. Każdy lift przynosi spore zmiany, a odświeżony wizerunek A4, którym firma pochwaliła się w 2019 roku, robi spore wrażenie. Choć zmiany są niewielkie, auto bez kłopotu można odróżnić od poprzednika po liftingu. To jeden z największych sekretów Audi A4 – firma doskonale wie, jak rozpieszczać kierowców i w jaki sposób przywiązywać ich do marki. Za co jeszcze kierowcy cenią A4? Z pewnością silnik jest mocnym (i to dosłownie) atutem auta. W najnowszej wersji A4 Audi zamieściło 6 turbodoładowanych jednostek, a każda z nich rozwija od 150 do 347 KM (S4 TDI). Silniki oferowane w wersji z miękką hybrydą mają redukować zużycie paliwa do 0,3l/ 100 km. Czego chcieć więcej? Niezawodności. Choć jak w każdym aucie, tak i tutaj, usterki się zdarzają, to właściciele A4 z pewnością nie są częstymi bywalcami w warsztatach samochodowych.

OC Audi A4 – jaka jest cena ubezpieczenia?

Każdy posiadacz auta z mocnym silnikiem wie dwie rzeczy. Po pierwsze, przejście na słabszy silnik nie wchodzi w grę – to oczywiste. Po drugie – za ubezpieczenie mocnego samochodu trzeba słono zapłacić. I to właśnie chcemy sprawdzić. Podobnie jak w przypadku innych, popularnych w Polsce modeli aut, tak i tym razem eksperci Porówneo postanowili przeanalizować, jak kształtują się ceny OC dla Audi A4. Przy wyliczeniach uwzględniono 55-letniego mężczyznę, mieszkającego w Szydłowcu (niecałe 12 tysięcy mieszkańców). Prawo jazdy ma on od 37 lat. Mężczyzna może pochwalić się dobrą historią ubezpieczeniową. Jest jedynym użytkownikiem auta. Data urodzenia właściciela auta: 4 marzec 1964 roku, miejsce zamieszkania właściciela samochodu: 26-500 Szydłowiec, stan cywilny właściciela auta: żonaty (dzieci: 23 lata), zawód właściciela samochodu: inny, data uzyskania prawa jazdy przez właściciela auta: luty 1982 roku, współwłaściciele oraz inni użytkownicy auta: brak, data rozpoczęcia ochrony: 01 czerwca 2019 roku, zakup polisy przez Internet jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej. W analizie uwzględniono najbardziej popularne modele A4, takie jak:

  • Audi A4 102 KM – 2005 r.,
  • Audi A4 179 KM – 2010 r.,
  • Audi A4 170 KM – 2012 r.,
  • Audi A4 150 KM – 2017 r.

text

Jak widać, różnice pomiędzy najtańszym a najdroższym OC sięgają 230 zł. W porównaniu do innych analiz, przeprowadzonych przez Porówneo, różnica ta nie jest duża. W przypadku Volkswagena Passata najdroższe ubezpieczenie kosztuje niemal cztery razy więcej niż to, które jest najtańsze, o czym pisaliśmy tutaj. To dobra wiadomość dla posiadaczy A4. Niemniej jednak w każdym przypadku warto dokładnie sprawdzić ceny OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych – nawet jeśli oszczędności nie będą przekraczać 200-300 złotych. Najlepszym narzędziem będzie kalkulator OC. Pozwala on w zaledwie kilka minut przeprowadzić kalkulację cen ubezpieczenia w wielu firmach ubezpieczeniowych, co z kolei umożliwia znalezienie najtańszego OC, i to bez konieczności czasochłonnego porównywania ofert. Jak wynika z analizy, moc silnika ma o wiele większy wpływ na cenę ubezpieczenia niż rok produkcji auta. Średnia cena OC dla Audi A4 150 KM z 2017 roku wynosi 582, podczas gdy za OC dla Audi A4 179 KM z 2010 roku zapłacimy średnio 667 zł.

Audi A4 – ceny OC dla popularnych modeli

W przeprowadzonej analizie uwzględniono cztery popularne modele Audi A4. Oto szczegółowe informacje na temat analizowanych samochodów:  

  • marka i model samochodu: Audi A4 102 KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2005, przebieg całkowity: 180 000 km, szacowany przebieg roczny: 10 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Niemcy, samochód parkowany w garażu indywidualnym (26-500 Szydłowiec), auto jest pozbawione uszkodzeń,

  • marka i model samochodu: Audi A4 179 KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2010, przebieg całkowity: 120 000 km, szacowany przebieg roczny: 8 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Niemcy, samochód parkowany w garażu indywidualnym (26-500 Szydłowiec), auto jest pozbawione uszkodzeń,

  • marka i model samochodu: Audi A4 170 KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2012, przebieg całkowity: 70 000 km, szacowany przebieg roczny: 12 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Polska, samochód parkowany w garażu indywidualnym (26-500 Szydłowiec), auto jest pozbawione uszkodzeń,

  • marka i model samochodu Audi A4 150 KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2017, przebieg całkowity: 30 000 km, szacowany przebieg roczny: 15 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Francja, samochód parkowany w garażu indywidualnym (26-500 Szydłowiec), auto ma drobne uszkodzenia karoserii.

 

Kalkulator OC – znajdź tanie OC dla Audi A4 i ciesz się oszczędnościami

Niewielkie różnice w cenach OC Audi A4 to z pewnością doskonała wiadomość dla tych kierowców, którzy nie chcą przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Należy jednak pamiętać, że ceny OC dla Audi A4 mogą różnić się w zależności od miejscowości, doświadczenia i wieku kierowcy czy też historii ubezpieczeniowej. Z tego powodu warto każdorazowo sprawdzać, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe zaoferuje najtańsze ubezpieczenie OC dla Audi A4 – być może w niektórych przypadkach oszczędności będą znaczne. Choć kalkulator OC pozwala na dokładne sprawdzenie cen OC w większości firm ubezpieczeniowych, warto zwrócić szczególną uwagę na towarzystwa Aviva i Benefia – jak wynika z analizy, to właśnie tam OC dla Audi A4 jest najtańsze.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty